Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A mellizomépítéshez tényleg...

A mellizomépítéshez tényleg olyan súlyokkal érdemes fekve nyomi amit max 8-szor tudunk kinyomni?

Figyelt kérdés
ezt neten olvastam, van esély mellizom építésre egykezes súlyzókkal, ha igen akkor mekkorák legyenek ezek a súlyok?

2012. jún. 2. 00:17
 1/9 anonim válasza:
0%
Először is igen, de ha egy mód van rá el kell felejteni a súlyokat. Mellizon növeléshez a fekvőtámasz különböző formációit kell eröltetni.
2012. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fekvőtámasszal látványos mellizmot nem fog építeni, az biztos.


Működik egykezes súlyzókkal is a történet, de már fáradt vagyok, majd holnap.


body.builder.hu-n nézelődj a mell gyakorlatok között, ott lesznek egykezesek is.

2012. jún. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fekvőtámasszal csak egy szintig tudod fejleszteni a méretét. Inkább állóképességi edzés. Tehát olyan súllyal kell végezni a gyakorlatokat, hogy 8-12-es ismétlésszámok legyenek. Erőnöveléshez a 4-6-os ismétlésszámig mennek le, de izomnöveléshez a 8-12 a megfelelő. 40-50 fekvő csak állóképességi edzés, ettől nem lesz nagy mellizom.

Mellizom edzésénél is variálni kell a gyakorlatokat, azok sorrendjét és az egykezes- és kétkezes súlyzók használatát.

Egyik héten kezdem a fekvenyomást kétkezessel sima padon, majd utána meg döntött padon egykezessel, majd tárogatás, áthúzás.

Másik héten pedig lehet kezdeni ferdepados nyomásokkal (egy vagy kétkezes súlyzóval) majd utána tárogatás, tolódzkodás. Tehát változatos legyen az edzés, így lesz nagyobb fejlődés. alkalmazni kell mindig az egykezes és a rudas nyomásokat is.

2012. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

nomad2

ha a baromság amit le írtál igaz volna akkor szerinted a testépítők akiknek semmi más céljuk nincs csak növelni az izmukat miért nem fekvőznek és miért a súlyokkal edzik magukat?

gondolkozzál már kicsit,ne hagyd hogy a nem létező pavel bácsi agy sorvasszon

2012. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dirtboy ***** válasza:
100%

ja és kérdésre meg 6-12ismétlés közt jó

ezt neked kell kitapasztalni hogy milyen ismétlés számra reagálsz jól.

én edzésen csinálok magasabbat is és alacsonyabbat is nem feltétlen kell az összes sorozatnál ugyan azt az ismétlés számot csinálni de az fontos hogy bukásig menjen szóval úgy válaszd meg a súlyt.

2012. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy mennyien beveszik ezt a "saját testsúllyal leszel király" dumát. :) Állóképesség lesz tőle, és relatív erő, de izomnövelésre és maximális erő fejlesztésére a súlyzós edzés alkalmasabb. Mindennek megvan a célja és helye. Olyan jó, hogy ezt naponta csak 15-ször kell leírni.:)
2012. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Kedves MONTEZ és DIRTBOY, képzeljétek én is kipróbáltam az edzőtermeket, és az otthoni súlyzózást, és mégsem nyomták fel a mell izmaimat úgy: mint a fekvőtámasz,a toloncozás és a húzódszkodás. És nem kellene matematikát csinálni az edzésből, hanem oda kell állni és meg kell csinálni 10x10 szűk, 10x10 közepes és 10x10 széles fekvőtámaszt, és ezek után 8x8 dinamikus fekvőtámaszt. És még csak most jön a húzodszkodás. De ti csak olvasgassátok egymás szabályait. Az való nektek nem a kitartó edzés, amit a saját magad fizikai tűrőképességed megdöntésével érhetsz el. Wgyáltalán kipróbáltátok már a páros piramis gekvőt? Akkor meg mit okoskodtok. Ja és nem kell otthol "vasazni" meg pakolgatni szarokat.
2012. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nomad2, te nem vagy nagyon okos ugye? Még írni sem tudsz rendesen. Mi az a toloncozás? Én csak tolódzkodást ismerek és nálad kb. 100-szor annyit nyomtam már, mint ahogy fekvőtámaszból is. 26 éve edzek már, végeztem eleinte millió fekvőt, főleg mikor kick boxoltam, de nem lette tőle nagy mellizmom. Testépítéssel viszont lett rajta tömeg, mert a nagy súlyokkal végzett edzés és a jó étrend hozza a tömeget. Ez nem vita tárgya, ez így van és kész, ha fejreállsz akkor is. A testépítők is fekvőznének, ha azzal el lehetne érni valamit, de nem lehet csak állóképességet. Nekem nincs bajom a saját testsúllyal végzett edzéssel, néha én is szoktam, de megvan a helye mindennek és tudom mi mire jó. Neked erre még nem sikerült rájönni, de nem is akarlak meggyőzni, mert látom, hogy fel sem fogod úgy sem a lényeget.

A kérdező pedig el tudja majd dönteni, kinek hisz, elég csak a 0% hasznosságú válaszodra ránézni. Kicsit gondolkozz el ezen.

2012. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dirtboy ***** válasza:

jól mondtad Montez,nem is szólok hozzá csak annyit hogy.


/képzeljétek én is kipróbáltam az edzőtermeket, és az otthoni súlyzózást, és mégsem nyomták fel a mell izmaimat úgy: mint a fekvőtámasz,a toloncozás és a húzódszkodás./


nem a súlyzós edzést kéne hibáztatni azért mert egy szerencsétlen vagy és az edzéstől vártad a csodát.

elbírom képzelni mennyire figyeltél a kajádra.

2012. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!