Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítással kapcsolatban...

✮ʝօк&# kérdése:

Szálkásítással kapcsolatban vannak gondjaim. (? )

Figyelt kérdés
Saját testsúlyos edzést végzek minden nap, és szeretnék mellette aerobot, hogy a rajtam levő (nem túl sok) felesleg lemenjen. 16 éves vagyok, nem hiszem hogy már tovább növök (181 cm), egy ideje megállt a növekedésem, de elég satnya vagyok és szeretnék izmos lenni ránézésre is (amúgy erős vagyok, egykezes fekvő meg hasonlók mennek). A probléma az hogy anyámnak nem tetszik hogy 2-3 hónapig szálkásítás érdekében diétázni akarok (ő amolyan "mindent jobban tudok mint te" gondolkodású), én meg nem akarok balhét elvégre tőle függök. Meg lehet oldani valahogy ezt az egészet, vagy mondjak le róla?

2012. jún. 27. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szálkásítással nem leszel izmosabb, sőt örülj, ha nem lesz izomvesztés a zsírral együtt. Ha izmosodni szeretnél, akkor előbb tömegnövelő étrend kellene, majd ha megvan a kellő méret vagy annál több, akkor érdemes szálkásítani.
2012. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék minden fölösleget leadni, hogy a húzódzkodással haladni tudjak. Az izmaim jókorák csak nem látszanak.
2012. jún. 27. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Te írtad, hogy satnya vagy.:)

Ha mégis van izom, akkor mehet szálkásítás, de nem mindegy milyen kajákat eszel és mennyit. Napi 3g*testtömegkg fehérje legyen és 1,5-2g*testtömegkg ch.

Ezeket kéne kajálni:

Fehérje: sovány húsok, tojásfehérje (sosem nyersen!), sovány túró, protein tápkieg.

Ch: zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

Zsír: leagolaj, omega3

2012. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem engedik hogy mellőzzem a kenyérfogyasztást. Sem pedig azt hogy minimálisra csökkentsem.
2012. jún. 27. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű mehetne, de abból sem sok. Nálam ez így működik egy nap: Reggel zabpehely+protein, majd 2,5-3 óránként csirkemell-kevés barna rizs-zöldség (főleg brokkoli, spenót). Edzés után protein+bcaa, majd rá 30 percre megy megint a csirkés kaja és este még sovány túró egy kis proteinnel ízesítve. Csirkemellből 600g fogy most.
2012. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!