Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minek egyem a vitamin pakkot...

Minek egyem a vitamin pakkot bazi nagy dózisban?

Figyelt kérdés

Tény! A legtöbb vitamin vízben oldódik, és a szervezet nem képes tárolni. Amennyiben a fizikális, szellemi megterhelés kisebb, úgy a felesleg felhasználatlanul a vizeletben végzi. Bármekkora is volt az adag 2-3 órán belül kipisiled. Ez kidobott pénz!


Akkor minek egyem a vitamin pakkot bazi nagy dózisban? Retard, elnyújtott felszívódású vagy kisebb dózisú, naponta többször? Nem lenne tökéletesebb megoldás? Pl. egy retard ami a hordozóanyag bevonat révén 6-20 órás lassú felszívódásúvá teszi a vitamint? Vagy! Nem lenne jobb megoldás kisebb dózis, amit saját igényeim, megterhelésem, étkezésem, stb. tudatában naponta többször, akkor és abban az időpontban amikor szükséges veszem be?



2012. aug. 22. 06:48
 1/9 anonim ***** válasza:

De, úgyis lehet, ahogy írod, hogy kisebb dózisokban nyomod be az adagot. Viszont gondolom azt te is tudod, hogy pl a C-vitamin felzési ideje vérben kb. 12 óra, tehát ha beviszel 1g-ot reggel, akkor még este is van benned 500mg. Szóval nem tudom, hogy ilyen esetben minek retard tablettát gyártani. Retard C-vitaminnál, mint pl. Cetebe (vizsgáltuk Erweka kioldódás készülékkel)kb 8 óra alatt oldódik ki belőle a C-vitamin min. 80%-a. Tehát kb ennyivel hosszabbítja meg a szervezetben töltöttt időt. A kioldódás ugyanakkor még nem jelenti, hogy fel is szívódik ennyi. De mivel a 12 óra felezési idő így is sok, így nem látom a retard készítmény előnyét, annak ellenére, hogy sokan gyártják. De nem azért mert ez nagy találmány, hanem a piacra ez kell, ezt lehet eladni.

Gyógyszerészeti konferencián sok professzor bírálja ezeket és jókat röhögnek egy ilyen készítmény említésekor.:)

A nagy dózist sokan kényelmi okokból viszik be reggel és akkor nem kell vele foglalkozni, hogy aznap még hányszor mit kéne még bejuttatni.

2012. aug. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a C vitaminról van szó, ha nem pakkokról, 6-12 tablettával. Bevágsz egy hatalmas adagot és kipisiled, mert nem tudja feldolgozni.
2012. aug. 22. 07:07
 3/9 A kérdező kommentje:

A nagy dózist sokan kényelmi okokból viszik be


Akkor ez a válasz rá?! Megveszem megiszom, és azzal már nem is foglalkozók minek, ha fel se használom.

2012. aug. 22. 07:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem pisiled ki azért pár óra alatt, meg kell nézni a többi összetevő felezési idejét is, de szerintem a zsírban oldódók sem ürülnek ki gyorsan. Igen, kényelmesebb így, hogy benyomod reggel, mert hidd el, hogy sokan elfelejtenék naponta többször bevinni a kis dózisokat. Másik dolog az, hogy nincsenek kis dózisok, legalábbis olyan nincs, hogy minden összetevőből arányosan kicsi a dózis. Elmondom, hogy miért:

Pl veszel egy kisebb dózisnak gondolt Centrumot vagy Actival-t. Ezekben a vitaminok tényle kis dózisban vannak, de pl a vas é s atöbbi elem rendes dózisú, tehát ha ebből nyomsz többet, akkor bizony bőven túladagolod a vasat, azt pedig nem tanácsos. Szóval nem egyszerű ezt megoldani.

2012. aug. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sznofru ***** válasza:

A vitaminok bevitele rohadtul nem egyszeru dolog. Az egyik vitamin hianya, vagy minimalizalasa a masik vitamin tuladagolasa, attol fuggetlenul, hogy mennyit vittel be. Ahogy irtak, az arany nagyon fontos, de azert a mennyiseg is. Mondjuk en hadilabon allok a tablettas vitaminokkal kapcsolatban. Inkabb eszem sok zoldseget, gyumolcsot. Tudom, abban mar a toredeke sincs. De en hazit eszem, nem a tescosat. Plusz egyertelmu, hogy a zoldsegben levo vitaminok jobban hasznosulnak, ezt kar tagadni :-)


Plusz van par orvos ismerosom es mondtak, hogy igazabol ekkora mennyisegeket felesleges bevinni egy egeszseges szervezetbe.


En ritkan, evente 3x szedek kiegesziteskent vitamint. Es koszonom jol vagyok :-)

2012. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem mindegy, hogy honnan van az a zöldség és gyümölcs. Jobban felszívódik, mivel a gyümölcsökben és zöldségekben megtalálhatók a folyamatot elősegítő enzimek.

Az orvosok, kutatók is emelik a napi beviteli ajánlott mennyiséget, pl. mostani ajánlásuk a d-vitaminra pont a 10-szerese az eddiginek. Utána lehet olvasni; eddig 200 IU volt, a mostani érték pedig 2000 lett.

2012. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sznofru ***** válasza:

Tudtam, hogy Te megertesz :-)


Sajnos a mai vilagban a stressz es a karos anyagok miatt egyre tobb kell a szervezetnek. Csak ugye a tobbletet megerzik a kivalasztoszervek. Ez van :(

2012. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Montez nem érted a gondolatmenetet. Nem a vitamin, ásványanyagok mennyiségével van a bajom, hanem azzal, hogy egyszerre egy időben ha beviszem, akkor ha a szervezet fizikálisan, agyilag nincs "kifáradva" feleslegesen ettem meg, mert beépülés nélkül távozik.


Szerintem olyan multivitának van értelme, ami igen sok összetevős, és kis adagokban napi többször bevitellel használom. Nagyobb az esélye, hogy valóban felszívódik.

2012. aug. 22. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont most beszéltem erről egy belgyógyász orvossal és szerinte nem távozik ilyen könnyen a vitamin. Nem választódik ki az egész mennyiség, hanem beépül egy része a szövetekbe, még a vízoldhatóknál is, a zsírban oldódókról nem is beszélve. Szóval nem egyszerű ez. Ha megnézed a vérplazmában a felezési értékeket, akkor pl thiaminra is találsz egy napos felezési értékeket is, de ez függ attól, hogy kik és hogyan végezték a vizsgálatot és orális vagy IV (intravénás) beadás volt e.

Azt magyaráztam reggel, hogy én nem tudok megfelelő termékről, amiben pont minden összetevő kis dózisú lenne, mivel a nyomelemek általában megvannak a gyengébb cuccokban is. Tehát ezekből hülyeség többször bevenni egy nap.

2012. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!