Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő-e ez egy kezdő...

Lain88 kérdése:

Megfelelő-e ez egy kezdő otthoni edzéstervnek?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem el itthon magamnak komolyabban edzeni (teremre nem nagyon lenne pénzem, inkább kajára költöm azt a havi 4-5 ezret is akkor már, illetve magamnak való típus vagyok, meg itthon betudok rakni bármilyen zenét, nyugi van stb), a véleményeteket szeretném kérni erről az edzéstervről amit magamnak hackeltem össze, hogy hatásos lehet-e, vagy ha vannak benne banális hibák melyek azok! Próbáltam beleásni magam a dolgokba és utána olvasni sok mindennek a neten, de biztosan van még sok tanulnivalóm. A célom most alapvetően a tömeg-erő növelés lenne, mert 175cm magas vagyok és arra csak 65kg, főként a felső testemmel van inkább problémám, régen fociztam, de évek óta csak a gép előtt görnyedtem kb. Van két darab 10kg-os kézi súlyzóm, de eléggé úgy néz ki, hogy ez a későbbiekben kevésnek bizonyulhat, mert már most csak az 1 hónap edzés alatt rákellett dobnom +1,5 kg-t az induló 7kg-hoz.


Hétfő (Kar):


Bicepsz állva: 8-8-8-8 [60mp] 8,5kg (szögletes zárójel a sorozatok közti pihenő)

Tricepsz állva egykezessel: 6-6-6-6 [60mp] 8,5kg

Bicepsz állva befordítással: 6-6-6-6 [60mp] 8,5kg

Tolódzkodás (6)x3 (a konyhában pont 60cm-es távra van egymástól két szekrény és frankón tudom használni, elég gettó, de megteszi :)

Koncentrált bicepsz: 6-6-6-6 [60mp] 8.5kg


Kedd (Hasizom)


/8 perc level2/ videó +30 hasprés

youtube videó ->


http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU&list=PLhhTGIx7z1q..


Szerda (Mell/Váll):


4sec Széles, Közepes, Szűk, Lábemelős fekvő: (12-12-5-6)x3 [120mp]

Arnold nyomás egykezessel: (10)x4 5kg [60mp]

Oldalemelés állva: (10)x4 [60mp] 5kg

Oldalemelés döntött törzzsel: (10)x4 [60mp] 6kg

Kalapács bicepsz: 8-8-8-8 [60mp] 8,5kg


Csütörtök (Láb/Hasizom):


Vádli ágyon: (20)x4 [60mp]

Guggolás: (20)x4 5kg

/8 perc level2/ videó +30 hasprés

Kitörés: (20)x3 5kg


Péntek (Kar):


ugyan az mint a hétfői


Szombat (Hasizom/Mell/Váll)


ugyan az mint a szerdai + hasizom


Vasárnap: pihenő



#edzés #otthon #gyúrás #testépítés #edzésterv #tömegnövelés fegyencedzés
2012. okt. 6. 05:10
 1/6 A kérdező kommentje:
ja igen. az lemaradt, hogy 24/F vagyok.
2012. okt. 6. 05:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz így jó. Oldalakt írhatnék, de nézzük a lényeget.

1. 10 kilós súlyzócska nagyon kevés lesz neked, de még egy nőnek sem lenne sokáig elég. Mivel minden gyakorlatot akkora súllyal kellene végezni amivel éppen megy a 8-10 ismétlés szabályosan. Ha te már 15-20-akat tudnál vele végezni, pl nyomásoknál, akkor azzal semmit nem fogsz növelni az izmokon, innentől állóképességi edzés lesz, pontosabban erőállóképesség fejlesztés.

Tömegnöveléshez nagy súlyok kellenek.


2. Ha kezdő vagy, akkor neked először 2 hónapig teljes testes edzés kell, ahol minden izomra van egy gyakorlat, pl ez jó lenne:

[link]


Utána lehet osztott edzéstervre váltani, de még mindig elég 3 vagy 4 napos edzés:

[link]

[link]


Láthatod, hogy osztott edzésnél már csak heti egyszer edzünk egy izmot, mivel itt már több gyakorlat megy egy izomcsoportra. Ilyenkor már kell egy hét pihenő az izmoknak, hogy teljesen tudjanak regenerálódni. Az nem megy, amit írtál, hogy heti többször több gyakorlattal megdolgozod ugyanazon izmokat.


Osztott edzésnél kevés lesz neked mellizomra a fekvőtámasz, kellene belerakni tárogatást is.

Hátizom edzést sem látok. Kellene húzódzkodás, evezés, hiperhajlítás.


szóvval lehet otthon is jót edzeni, de akkor több eszköz kellene. nekem van állítható padom, guggoló állványom, egyenes- és francia rudam, 150kg súlykészletem , egykezes súlyzók, amiket 60-60-ra is fel tudok pakolni. és húzódzkodó rudam.

Így már lehet kezdeni otthon is valamit, de egy 10 kilós súlyzóval nem sokra mész és ezt most nem csesztetésnek írom, csak jó tanácsként: be kell szerezned több eszközt otthonra.

2012. okt. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát jobb ha korán kapom a hideg zuhanyt, mint ha fölöslegesen csinálom hónapokig, szal köszönöm a választ!


Az nem teljesen tiszta, hogy ha pl csinál az ember egy 4x8-at akkor minden egyes sorozatnál a 4-ből már a végén szenvedni kelljen a 7-8. ismétlésnél, úgy a jó? vagy úgy ha csak az utolsó 4. sorozatnál kezd el szenvedni az ember a 7-8. ismétlésnél? Mert én idáig az utóbbi felfogásban csináltam, de akkor lehetséges, hogy rosszul :D


Itthonra ha padot nem is, de húzódzkodót valszeg betudnék még szerezni.


A hát izmot azt tényleg lekamuztam, igazából úgy voltam vele, hogy az úgyis magától hozzá edződik a dolgokhoz ha a többi rész nő, de ha ez baromság, akkor teszek be gyakorlatokat hátra is.


Tárogatáshoz lenne olyan kérdésem, hogy ferde padon is működik a dolog? Mert egy ferde padot tudnék itthon imitálni a lehajthatós székemmel.


Meg még annyi lenne, hogy kétkezes súlyzó elengedhetetlen bizonyos izom fejlesztéséhez, vagy helyettesíthető nagy kézi súlyzókkal és a megfelelő gyakorlatokkal nagyjából?

2012. okt. 6. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyival végezd, hogy az első sorozatban menjen éppen 10 ismétlés, majd a másodikban is menni fog 10, de lehet, hogy csak 9. Majd az utolsó két sorozatban kb 8 fog menni.

Mehet a tárogatás ferde padon.

Húzódzkodni kötelező.:)

Két egykezes is elég egy jó szinthez, de nem ártana majd rúd is később, hogy tudj változatosan edzeni.

2012. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Okés, szal ha már a későbbi sorozatokban nem megy úgy lehet csökkenteni az ismétlés számot kicsit, ez nem volt tiszta :)


Köszi a válaszokat!

2012. okt. 6. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2012. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!