Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Ti étrendetek...

Testépítők! Ti étrendetek milyen komponensekből állnak? Leírnátok? Meg a mennyiségeket is, hogy miből mennyi megy el egy nap? (testsúlyt is)

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]

2012. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok, de úgy értettem hogy pl. te Montez mit és mennyit eszel egy nap(pl. csirke rizs túró, protein, zöldség, vitaminkiészítés stb..)?

Ez ilyen kiváncsiskodó kérdés! Hogy ti nagyok hogy csináljátok

2012. okt. 21. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:

A nagyok ne tudom, hogy csinálják :), de én reggel eszem zabpelyhet+proteint, majd 2,5-3 óránként megy csirke-rizs-zöldség. 600g hús megy (nyersen mérve), rizs pedig attól függ, hogy tömegelés vagy diéta, zöldség pedig szintén 600g.

Edzés után tejsavóprotein+50g dextróz (diétában glutamin megy ch helyett), majd rá 40 percre csirke-rizs-zöldség (diétában csak hús+zöldség), este pedig még utolsó kajának sovány túró egy kis proteinnel.


De ez mindenkinél más-más mennyiség kell, hogy legyen, mert függ az anyagcserétől, céltól (diéta vagy tömegelés), testtömegtől.

2012. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan a "testépítő kabát" még nagy rám, de azért leírom én is, hogy mit kajálok:


Edzésnapi étrend:


1. 100g zabpehely + 30g Whey complex

2. 200g csirkemell + 125g barna rizs + zöldség

3. 200g csirkemell + 125g barna rizs + zöldség

EDZÉS

4. 60g Whey complex + 45g glükóz

5. 200g csirkemell + 125g barna rizs + zöldség

6. 100g sovány túró


Pihenőnapi étrend:


1. 100g zabpehely + 30g Whey complex

2. 200g csirkemell + 125g barna rizs + zöldség

3. 200g csirkemell + 125g barna rizs + zöldség

4. 200g csirkemell + zöldség

5. 30g Whey complex

6. 100g sovány túró


79kg vagyok jelen pillanatban és ez tömegnövelő étrend, azt tegyük még hozzá.

2012. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi! Látom a növényi fehérjéket nem számoljátok, meg ha lehet mindig felfelé kerekítetek.

De mondjuk én 100g csirkét 25g fehérjének veszek, úgyhogy kicsit kevesebb húst eszek.

2012. okt. 21. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:
én nem számolom a növényit, az csak egy kis extra. Legyen meg állati forrásból, én azt mondom.:)
2012. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!