Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Mit gondoltok...

Testépítők! Mit gondoltok erről? Lécci olvassátok végig!

Figyelt kérdés
[link]

2012. okt. 24. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Láttad már ezt a videót?

http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4

2012. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
F@szság.
2012. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dirtboy ***** válasza:

és te ezt elhiszed?

mert én nem.

2012. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus.... tipikus újságíró (bocs a rendes újságíróktól. vessétek ki a szennyet magatok közül)


Ami ilyenkor szokott lenni az néhány orbitális tárgyi tévedés, és egy kutatás totál félreértelmezése, vagy téves leközlése. Itt ezek megvannak.


" hét vitamin megrövidítheti az életünket. Ezek a következők: a B6-vitamin, a folsav, a vas, a magnézium, a cink, a réz és az ártatlannak tűnő multivitamin."

Ehhez azért nem kell sok kommentár, ugye? Egy óvodásnak is feltűnik, hogy a vas, a magnézium, a cink és a réz NEM vitaminok. Hanem ásványi anyagok. A vitamin definíciójában benne van, hogy "szerves vegyület", utóbbiak pedig csak elemek (a testben meg inkább ionok), nem szervesek. Az a 'multivitamin' ott a végén meg kiütötte a biztosítékot, teljesen értelmezhetetlen agyament hülyeség. A multivitamin szó azt jelenti, hogy sok vitamint összerakunk, namármost egy gyűjtőnév nem tartozhat az összetevők felsorolásaként, nemdebár? Mintha futballistákat akarnánk felsorolni: Giggs, Zidane, Beckham és a Manchester United bácsik. Röhej.


A félreértelmezés: mit jelent az, hogy megnövelte a halál kockázatát x százalékkal? Mennyi? Milyen időközönként? Milyen életkorban? hogyan? Mivel? Ez egy teljesen semmitmondó állítás, és biztos vagyok benne, hogy azok a PhD-s kutatók sem állítottak ilyet. A cikkben biztos, hogy pontosan le van írva, hogy mik a körülmények, csak valószínűleg az újságíró vagy nem értette, vagy el sem olvasta, csak az absztraktot, vagy nem tetszett neki, mert ha beletette volna, már nem lehet ilyen riadalomkeltő cikket írni.


" A táplálékkiegészítők tele vannak olyan vitaminokkal és ásványi anyagokkal, amikkel egy étkezés során nem találkoznál. Ezenkívül az ételekben a vitaminok és ásványi anyagok teljesen más formái és variációi találhatóak meg – tehát bárhogy is nézzük, nem a legjobb ötlet bogyókból kinyerni a tápanyagokat." THE FUCK?? Megint totál agyament mondatok, lexikális tudáshiánnyal. De nocsak, itt már tudja, mi az az ásványi anyag... nos, a tápkieg vitaminnak pont az a célja, hogy olyan vitaminokat és ásványi anyagokat adjon, amikkel nem, vagy csak keveset találkozol az étkezésedben. Olyan vitamin nincs, ami nem kéne, mert a definicíójában az is benne van, hogy "létfontosságú". Az újságíró mondata viszont ezt sugallja, ami marhaság. A vitaminoknak más formái sincsenek, egy adott molekula egy vitamin, és annyi. Az ásványi anyagok már lehetnek másféle kötésben, komplexben, de ennek is le van írva a szakkönyvekben, hogy melyiknek mi a jellemzője. Ha olyan marha veszélyes lenne nem bizonyos ionformában enni valamit, szóltak volna (amit nyilván meg is tettek, hiszen nem érdemes mészkövet rágcsálni a kalciumért).


"Általában azt javasoljuk, hogy egyenek sok gyümölcsöt és zöldséget, valamint teljes kiőrlésű ételeket”, mondja Mursu. Ezek annyi vitaminnal és ásványi anyaggal vannak tele (nem beszélve a többi fontos hozzávalóról, például a rostról), amivel már-már nem is tudunk mit kezdeni." Nahát, remélem valami táblázatot is mellékelt hozzá. Én megteszem: [link] Mennyi csökkenés! Lehet bizonyos direkt ilyen célra termesztett biozöldségek és -gyümölcsök rendelkeznek a szükséges vitaminokkal, de ezt egy átlagember hol kapja meg a teszkóban? Sehol. A táblázat mellé nég hozzá kéne tenni egy listát a minden nap elfogyasztandó gyümölcsök és zöldségek mennyiségéről. Ez valahogy mindig kimarad... mert az, hogy 'sokat', nem elég. Az információtartalma kb a nullával egyenlő. Aki ilyen átgondolatlan és következetlen tanácsokat ad, nem éri meg szóbaállni...


"„Ha nem vagy allergiás vagy nincs rá más jó okod, ne hagyj ki egy vitamint sem” HOGYMI?? Vitaminallergia??? Ugyan nem vagyok biológus, de ez is egy orbitális marhaságnak tűnik, gugli sem igen adott ki olyat, hogy ne lenne az...


Összefoglalva: a cikk szégyen.

2012. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

El ne hidd már!:D

Vitaminokra ugyanúgy szükséged van mint pl. a levegőre. Az rövidíti meg az életedet ha nem viszel be elég vitamint és vitamin hiányos leszel. ennek következtében meg az immunrendszered/szervezeted legyengül és mész a levesbe. :D

Minden esetre én nem hiszek ennek a cikknek és a továbbiakban is fogyasztok kiegészítőket.

2012. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Wash tökéletesen leírt mindent. Ez a cikk egy baromság.
2012. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

404 Error

tárhely, domain, webtárhely

- Gyümölcstárhely


A keresett oldal nem található.


The server can not find the requested page.



De Wash hozzászólását olvasva úgy érzem nem hagytam ki semmi érdekeset :D

2012. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

- tök jó reklámfogás,

- talán az újság eladási példánya csökkenhetett, és bedobtak egy cikket, amire pro és kontra lehet "darálni". Többen az újságra figyelnek....


Amúgy nem értem az egészet, mert ezek szerint a kórházak tele vannak vitamin túladagolású emeberekkel?!? Mert én nem hiszem.

2012. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sznofru ***** válasza:
Munkaorvosom mondta, hogy mivel súlyzós edzést csinálok a magnézium bevitelemre figyeljek oda, multi mellé tolhatok egy kis magnézium+b6-ot. Azt hiszem inkább az orvosomnak hiszek :-)
2012. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!