Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás közben megfájdul a...

Felhúzás közben megfájdul a derekam, tegnap 50-60ra emeltem a súlyt és utána minden bajom volt, pedig volt rajtam öv is. Valamit nem jól csinálok? Valami más gyakorlat ami olyan jó mint a felhúzás?

Figyelt kérdés

2012. dec. 21. 06:27
 1/7 Frontosa ***** válasza:

Nem jól csinálod a gyakorlatot. Lábbal nem mész utána, (van ilyen erőemelő gyakorlat egyébként). Ha majdnem nyújtott lábbal húzol fel, rövid úton tönkrevágod a derekadat.

Üdv,

2012. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2012. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Frontosa ***** válasza:

[link]

Merev lábú felhúzást csinálsz, ami nem való kezdőknek és sérülésveszélyes is.

2012. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

elég szar lehet a végrehajtásod, ha ilyen lópikula súlytól is megfájdul a hátad.


hagyd abba.

2012. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kettlebell edzésen megtanítják rendesen.

a swing a megfelelője.

ha meg maradsz az 50-60 kilónál,akkor ahhoz nem kell öv,lévén a gyakorlat elsősorban az alsó hát és a gerincfeszítő/lábbicepsz is/edzését szolgálja,az övvel meg kikönnyíted.

persze gyenge gerincfeszítővel alapból nem kellene még ilyen kis súllyal sem végezned.

2012. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát igen most kezdtem el csak a felhúzást minden mást már csinállók hátra akkor csökentsem a súlyt? és ne merevlábbal mert én mereven csináltam

köszi a válaszokat !

2012. dec. 22. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia két módon csinálhatsz felhúzást: szűk terpeszben , ekkor a terhelés jó része a derekadat éri, nagyon veszélyes ha rosszul csinálod kezdőként tilos csinálni, a másik, hogy nagy terpeszben végzed és akkor a teljes terhelés a lábadra irányul, ez egy nagyon hasznos lábgyakorlat is , tehát így kell csinálni:

[link]

remélem tudtam segíteni, jó edzést

2012. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!