Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szegény ember minőségi fehérjé...

Szegény ember minőségi fehérjéje a borsófehérje?

Figyelt kérdés

Véleményeteket kérném ki erről a fehérje forrásról:


[link]


Hobbi szinten edzem csak és nem tudok és nem is akarok több 10,000-20,000Ft beleölni tápkiegszerekbe.

Olvastam,hogy a tejsavó a legjobb ,de arra gondoltam,hogy inkább kajára költök többet és egy olcsóbb fehérje mellett tenném le a voksomat és valami vitamint meg szénhidrátot is melle tolnék.

A szója fehérjéről nagyon sok rosszat olvastam és elméletileg a borsófehérje minőségben és minden másban is jobb. Ahogy a belinkelt cikkben is olvastam a drága tejsavó helyettesítője lehet.


Van valakinek valami értelmes válasza aki próbálta is már,hogy milyen lehet ez a fehérje? Nem e káros hosszú távon a szervezetre úgy mint a szója meg ilyenek?


Nem arra vagyok kíváncsi,hogy csak is tejsavó meg ilyenek hanem kizárólag a borsófehérje érdekel.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2012. dec. 27. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ennél olcsóbban kapsz tejsavót.


[link]


ez pedig a borsófehérje:


[link]



A tejsavónak amit linkeltem 3158ft kilója


a borsófehérjének pedig 4385ft kilója

2012. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem rossz,de . . .


A 5kg myprotein 15,790Ft + posta


5kg sárgaborsófehérje izolátum: 12,500Ft (pesten lakom tehát nincs postaköltség)


[link]


A különbözet kb 4000Ft amibe benne van a posta és én ebből a különbözetből nagyker áron tudok venni 4,300Ft-ért Scitec Multi-pro-t


Minden fillér számít :-)

2012. dec. 27. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet akár 10.000Ft a különbség, de az egyik whey alapú, teljes aminoprofilú, míg a másik növényi alapú, nem teljes profilú. MHN gyárt egy whey borsó proteint, hát az íze igen fura.
2012. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy a belinkelt cikkben is olvastam a drága tejsavó helyettesítője lehet.



Igen-igen, bármi lehet a whey helyettesítője de aminoprofilban, biológia értékben soha nem fogja felvenni vele a versenyt. Ezek próbálkozások, hogy a whey, casein forrásokat valamivel kiváltsák.

2012. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A whey BV értéke = 157

a borsó BV értéke = 48


A biológiai érték BV azt mutatja, hogy minden aminosav, amire a testünknek szüksége van benne van, illetve a felszívódása szinte tökéletes. A borsó 48-as értékkel az nem egy jó megoldás.


Testépítő viszonylatben a whey a legjobb választás, mivel legnagyobb arányban tartalmazzák az izomépítő EAA és BCAA aminokat magas immunglobulint tartalmaz.

2012. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A különbözet kb 4000Ft amibe benne van a posta és én ebből a különbözetből nagyker áron tudok venni 4,300Ft-ért Scitec Multi-pro-t


Minden fillér számít :-)



Maximálisan igazad van. Minden fillér számít! De mutassál már nekem egy wbshopot, ahol veszel 15.000Ft értékben valamit és 4.000Ft a postaköltsége?!?! Másrészt ingyenes szállítás is van minden wbshopban.

2012. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez mind igaz amit írtok,de ahogy már korábban is említettem nem versenyszerűen űzöm ezt a sportot hanem hobbi szerűen. Ha megveszem a drágább Whey fehérjét akkor nem marad elég pénzem minőségi kajára és akkor nem lesz eredménye akkor sem a ha a legjobb fehérjét is fogyasztom. Mivel a súlyom közel 120Kg így nem kevés fehérjét kell bevinnem a szervezetembe és ezért fontos,mert ha a súlyom felét nézzük akkor 120gramm tejsavót bevinni minden nap nem olcsó mulatság. A másik fele pedig kaja és nem olcsó a hús :-)
2012. dec. 27. 15:29
 8/12 A kérdező kommentje:

Félreértettél valamit:


A 5kg myprotein 15,790Ft + posta


5kg sárgaborsófehérje izolátum: 12,500Ft (pesten lakom tehát nincs postaköltség)


Így jön ki a különbség kb 4,000Ft-ra. Ha a postát nem nézzük akkor is 3290Ft.

2012. dec. 27. 15:33
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdésedben mint látható benne van a válaszod is. Eldöntötted a borsó proteint. Nem káros, növényi, fura íze van. Sporoláshoz egy próbát megér.
2012. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából el is döntöttem meg nem is :-)


Még azon vacillálok,hogy lehet,hogy érdemesebb kevesebb whey fehérjét innom egy nap mint több növényi alapú fehérjét,mert a kevesebb Whey-ből több hasznosul jobban mint a több növényiből?


Erről vélemény?

2012. dec. 27. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!