Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés szempontjából...

Tömegnövelés szempontjából jó, ha megiszok naponta fél liter tejet?

Figyelt kérdés

1,5 %-os tejj, ez ugye 15 gram fehérjét jelent.


Hallottam,hogy sok bent a tejzsír,ezért kérdem...



2012. dec. 30. 22:09
1 2
 11/18 izzó galagonya ***** válasza:
Függetlenül a tömegnöveléstől meg bármi sporttól, ne tejet igyál, inkább tejterméket egyél. Nézd meg a nomád népeket, a mongolokat például, csordaszám tartják a tejelő állatokat, esznek mindenféle létező tejterméket, isznak kumiszt, de csak úgy a tejet nem isszák, csak van ennek valami oka, nem? Kevés ember van, akinek semennyire nem árt, és minden ellenkező híreszteléssel szemben a kismacskákra is ráhozza a szaporát.
2012. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 dirtboy ***** válasza:
83%

/A gép mellett ültem és felbontottam egy tejet, aminek leszakadt a teteje, és teli lett a billentyűzet.

Mérgemben írtam egy levelet a Mizó- nak,.Erre küldtek egy elnézést kérő levelet és postán küldtek mellé 3 karton tejet./


egy billentyűzetek kellet volna küldeniük nem tejet.

így úgy tűnik hogy a mizó azt akarja hogy az egész géped leöntsd ne csak a billentyűket.


Monteznek meg igaza van,attól hogy te iszod vödör számra még nem lesz jobb a tej.

2012. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Miért nem eszel soványított tejtermékeket? Pl. Kefir.
2012. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Aztán 1 kefirben van 15 gram fehérje?
2012. dec. 31. 22:49
 15/18 anonim ***** válasza:
A helyes táplálkozás alapja nem a koplalás, és nem is egy - összetett élelmiszerlácból - kiragadott táplálék nagy mennyiségű fogyasztása. A táplálék 40%-át alapvetően összetett szénhidrátok tartalmazzák (gabonafélék, tészták, rizs, burgonya). 35%-ban zöldségek, gyümölcsök melyek vitaminokat, ásványanyagokat, összetett szénhidrátokat tartalmaznak. 20%-ban fehérje források, szárnyas húsok, halak, tojás, hüvelyesek, tejtermékek. Érdemes odafigyelni a telített és telítetlen zsírsavak arányára. Figyelni kellene hogy naponta többször együnk, hogy a táplálék feldolgozása ne egy nagy "bummal" terhelje meg az emésztőrednszerünket! Figyelni arra, mi a célunk?! Tömegnövelés, vagy szálkásítás, súlycsökkentés. Amennyiben tisztában vagyunk ezzel és ismerjük a szervezetünket, testünket, mire hogyan reagál, akkor a szilárd táplálék, és/vagy a táplálékkiegészítők arányainak megváltoztatásával sikerese eredményeket érhetünk el.
2013. jan. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Létezik egy elmélet ABC (rövidítés). Az elvi alapja a túltáplálás és az alultáplálás ciklikus váltogatása. Az első 14 napban végezzünk töltési táplálkozást. A tápanyag összetétele legyen 30% fehérje, 40% szénhidrát, 30% zsír. Tápanyag számítása: ttkg x32-vel + 1600kcal. Ez alatt a 14 nap alatt kardió és aerob mozgást kihagyni. Izotoniás gyakorlatok ellenben menjenek.


A követekző 14 napos, alul táplálási időszakban a napi energia bevitelt 1000kcal körül kell beállítni. Jöhetnek az aerob edzések. Elvileg kb. 2kg plussz érhető el vele.

2013. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Deeee isteneem :@


Nem azt kérdeztem,hogy naponta hány % ch-t+fehérjét egyek, és nem is szeretném változtatni a túltáplálást meg az alultáplálást. :O

Csak annyi volt a kérdésem,hogy a tej megfelel-e tömegnöveléshez,vagy sem.

Nem azt mondtam,hogy egész nap tejet fogok inni. Addig azért eljutottam,hogy már van étrendem,amit betartok.

Azért kérdeztem a tejet,hogy esetleg ezzel kiegészítsem majd az étrendemet.

Jó...köszi a válaszokat azért. :)

2013. jan. 1. 19:43
 18/18 anonim ***** válasza:
Azért írtam meg, hogy olyan mértéktelen mennyiségben iszom a tejet, és a súlyom nem változik, hogy következtethess belőle.
2013. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!