Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljak kockás hasat?

Hogyan csináljak kockás hasat?

Figyelt kérdés
Már most is látszik a felső 4 kockám halványan, de igazság szerint szegény családban élek, és tuti nem telik fehérjére, meg ilyesmire, vagy hogy megválogassam, hogy mi legyen a kaja itthon ! 18 éves vagyok 184 cm és 85 kg, van lent egy kis hasam, azt szeretném eltüntetni, és egyébként is készülnöm kell egy versenyre, mert harcművészettel foglalkozom, de nem edzettem 1 éve sajnos ! Ha sokat futok, és felülést csinálok, azzal elfog tűnni az a kis felesleg ? Nem arra a brutális kinézetű testépítő izomra gondolok, csak hogy látszódjon minden kockám valamennyire ! így is látszik a felső négy egy kicsit !

2013. jan. 12. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
A felülésnek semmi értelme, helyi zsírégetés nincsen. Fogyni meg normális étrendel meg kardióval fogsz tudni. Szóval valamennyire muszáj lesz megválogatnod a kaját. Vagy, éhezteted magad, lemennek kapásból a kg-ok, csak utána rögtön vissza is jönnek..
2013. jan. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor mi értelme a felüléseknek ? És mit csináljak egyébként ?
2013. jan. 12. 01:53
 3/10 anonim ***** válasza:

A felüléstől erősödik a hasizmod. Ahogy a fekvenyomástól a mellizmod. A zsír ettől nem ég le róla, ez egy barom városi legenda, a 90'es években kezdődött a marhaság a fitness kazettákkal, amikor mindenki keverte a szezont a fazonnal és hasizom erősítéstől várták a csodát.


Ha nem tudsz odafigyelni a kajára, akkor ne álmodj kockahasról. Tinikoromban 1,5-2 évig minden nap fekvőztem meg felüléseztem és sajnos csak időpocsékolás volt.


Szálkásító étrend kéne ami úgy legyen összeválogatva kajából, hogy 3g x testtömeg kg fehérje és 1g szénhidrát menjen testsúlykilónként. Hogy melyik kajában mennyi fehérje és szénhidrát van, azt bármelyik kalóriatáblázatban megtalálod.


Előre szólok, a koplalás nem egyenlő a diétával, mert akkor fogyni fogsz izomból és zsírból is és nem fog változni az összkép.

2013. jan. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy fogsz egy alkoholos filcet és rá rajzolod a kockákat a hasadra.Nyáron a strandon tátót szájal szoktak bámulni mikor végig vonulok a parton:).
2013. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Én májusban 72 kiló voltam, most 68. Még két-három kilótól szeretnék megszabadulni. Nem vagyok túlsúlyos, csak kockás hasat szeretnék.


Nem vettem véresen komolyan a dolgot, nem is tudom, mivel 21 éves vagyok és most fejeztem be a tanulmányaimat, munkát keresek, saját keresetem nincs, azt eszem, amit a szüleim elémranknak. Jórészt.


Ennek ellenére próbálom kiszűrni a szénhidrátot az étrendemből amennyire lehet, meg a zsírokat, amennyire lehet. Ez azt jelenti, hogyha hús van sültkrumplival, akkor minimális krumplit eszem és sok húst. Ha anyám sütit süt, vagy csokit vesz ott hagyom a helyén, nem eszem belőle.


Napi 5-6 alkalommal egyél, de soha ne sokat, lehetőleg lassan és akkor nem fogod magad túlenni, mivel az agy és a gyomor kicsit lassan kommunikál és lehet, hogy már rég kielégítetted az éhségedet odalent, de te odafent még úgy érzed, hogy férne beléd. Ezért is szoktam inni egy pohár vizet kajálás előtt.


Jó fogyós/gyúrós kaják a mindenféle halak, a sovány, fehér húsok, mint a szárnyasok húsai.

Tejet is ittam minden nap (1,5 százalékosat, napi 3-4 decit), azért mert nagyon szeretem a kakaót és meg mert mindenféle vitaminnal dúsítják a kakaóport. Bár a tejben sok energia van a zsír és a cukortartalma miatt, plusz még a kakaóporban is van cukor és a fehérjetartalma annyira nem is sok.

Gyümölcsöt keveset ettem, banán, paradicsom, őszibarack, ilyesmiket ettem, napi úgy 2 közepes paradicsomnyi mennyiségben, szóval nem sokat. A gyümölcsök egészségesek, de nem lehet azokat sem korlát nélkül zabálni, ugyanis tele vannak energiával, az én példámnál persze nyugodtan lehet többet enni.


A gyümölcslé nagyon nem jó ötlet, mivel a fruktóz ádáz ellensége a fogynivágyónak.


Csapvíz, ásványvíz.

Igyál sokat, ez két okból is jó. Egyrészt, akár 2%-os vízveszteséggel már lelassul a metabolizmusod, ami azt jelenti, hogy fáradékonyabb leszel és a tested jobban raktározza az energiát (a zsírszövetet is).

Másrészt azért is jó, mert az éhségérzet néha valójában félreértett szomjúság.


Koplalni szigorúan tilos, mivel koplaláskor lelassul a metabolizmusod és elkezdenek bomlani az izmaid is.


Aztán a mozgás.

Úszás, úszás, úszás. Messze a legjobb módszer a fogyásra. A szobabiciklizés nem rossz, a kocogás nem rossz, de a szobabiciklizéssel az a bajom, hogy nincsen otthon, a kocogást meg nem bírom és nem is szeretem túl sokáig csinálni. Annál viszont nincs is jobb, amikor 35 fokos hőségből átlépsz egy hideg medencébe, tóba és úszol egy órát, másfél órát.


Én konditerembe is járok, ami tök jól kiüríti a testem glikogénraktárát. Egy közepes megterhelésű edzés után pedig bedobom magam a helyi strand vizébe és addig úszom amíg bírok, aztán kicsit megállok, és ha visszajön az erőm úszok megint és ismétlem addig, amíg már pihenés után is csak 1-2 percet tudok úszni (ha fáradtnak érzed magad, akkor mindenképp a sekély vízben ússz).


Szóval így jött le nekem havonta 1 kiló, ami nem rossz, de az étkezésem egy gyenge közepes volt. A mozgáson is tudtam volna javítani, de ekkora fehérjebevitel mellett nem akartam.


Napi körülbelül 60 gramm fehérjét vittem be, ez úgy pont a fele az optimálisnak az én kezdeti 72 kilómhoz.

Minden nap túl sok szénhidrátot és zsírt vittem be, hiszen anyám olyanokat főzött. Éhezni viszont nem szabad.


Úgy gondolom, hogy a havi 2 és fél kiló könnyen ment volna, ha az étrendemet én tervezem meg.


Május óta rengeteget izmosodtam is, egyébként. Ha jobban étkeztem volna még így fogyás mellett is jóval többet izmosodtam volna. Kicsit le voltam gyengülve, amikor belekezdtem: 50 kilót nyomtam ki fekve. Most úgy 75-80at nyomok. Jobb étkezéssel úgy vélem ma 90 is menne.

Más izmaim is közel a mellemmel egyenes arányban fejlődtek. Semmiféle táplálékkiegészítőt, szert nem használtam. Ha lett volna pénzem rá, akkor fehérjeporokra valószínűleg befizettem volna.


Hetente úgy 2 alkalommal jártam konditerembe és emellett még úgy 3 alkalommal jártam el biciklizni / úszni, ritkán kocogni.


Fontos még továbbá, hogy kialudd magad. Ez sem sikerült sokszor. A rendes izomfejlődéshez pihentető alvás szükséges.


A dohányzást és a túlzott alkoholizálást el kell felejteni. Az alkoholos italokban egyébként is óriási mennyiségű energia van, tehát nagy ellenségei a fogyni vágyóknak. Optimális hatás eléréséhez csak és kizárólag vizet, ásványvizet szabad inni.


A szolárium, a szauna nem fogyaszt. Vizet vesztesz, zsírt nem.


Éjszakai hízás nincs, vagyis éjszaka nem alakul több energiává semmiféle étel. Éjszaka is ehetsz, csak ne sokat, ne szemét kaját és ne unalomból, hanem azért, mert valóban éhes vagy. Az éjszakai éhezés lelassítja az anyagcserét.


Fogyasztó tabletták, krémek, varázsszerek nincsenek. Olyan gyógyszerek léteznek, amik csökkentik az éhségérzetet. Hatásfokuk és hasznuk kicsi, a teszteken hónapok alatt mindössze 2-3 kiló fogyást tapasztaltak és nem a zsírt égeti, vagy ilyesmi, hanem az éhséget csökkenti, amit akaraterőből letudhatsz.


A diéta legnehezebb része egyébként az, hogy mások előttem esznek finomabbnál finomabb dolgokat. Most is van lent a konyhában egy nagy tepsi süti. Nem az a rossz, hogy irigykedek, vagy valami, hanem hogy el kell mennem a látványa és illata mellett állandóan. Szóval kérd meg a környezetedben élőket, hogy ne hagyjanak sütiket, csokikat, mittudoménmiket előtted.


Na szóval nekem így jött össze a dolog. Szeretnék leadni még 3 kilót, a hasamon ennyi háj ugyanis van még. Meglátásom szerint ez még úgy két hónap munkája.

Utána kicsit nagyobb hangsúlyt fektetek az izomnövelésre és több sütit, csokit engedek meg magamnak, mivel fogyni csak kockahasig akarok, utána süti meg csoki mellett is menne a szintentartás, ha alaposan edzek.


Bár nem dolgozom, tudom, hogy a munkanap fárasztó tud lenni, de ez nem érvényes kifogás a mozgáshiány és a helytelen táplálkozáshoz és tudom, hogy amikor találok állást akkor is el fogok járni heti két alkalommal edzeni és oda fogok figyelni az étkezésemre.


Azt hiszem leírtam a lényeget. Forrást, miérteket, apró részleteket nem írok, így is vagy fél órám volt ezt összehozni, nem hiszem, hogy túl sokan elolvasnák.


A felülírtakhoz a tudást mind naprakész orvosi lapokból, hiteles forrásokból szedtem a különböző anyagcsere folyamatok, tápanyagok, mozgásformák, szervezet működésének alapos tanulmányozása után és bár nem vagyok orvos, vagy dietetikus, azt hiszem, hogy egy igazi szakember is keveset tudna hozzátenni a tanácsaimhoz, bár azt elismerem, hogy itt-ott valószínűleg hozzáadnának ezt-azt.


Abban biztos vagyok viszont, hogy a diétám messzemenően egészségesebb és hatékonyabb az ezen az oldalon, vagy a különböző magazinokban, vagy az internet egyéb sarkaiban található diétáknál, illetve úgy gondolom, hogy sokkal kevesebb szenvedéssel jár (sőt, tulajdonképpen nem is érzem úgy, hogy szenvedtem alatta, az egyetlen árnyoldala a sok meg nem evett süti).

2013. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olcsóbb megoldás:


[link]


[link]



:D

2013. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kérdező022 válasza:
0%
Napi 2-szer 50 felülés ! (Nekem bevált!)
2013. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, biztos beválik, ha nincs zsír a hasadon. A felülés csak izmot erősít, de ha zsír van a hasadon az nem fog ettől "leégni" róla...
2013. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
34%
egyetlen titok van: edzeni kell... én nem válogatom meg az étrendemet, mindent eszek, amit szeretek, és azt nagy mennyiségben. Zsírt szénhidrátot mindent! Nemhogy látszanak a kockák, hanem rendesen göröngyös a hasam, és már a legalsó kockák is látszanak(hetedik és nyolcadik). Nem szedek proteint sem semmi hasonlót. Minden nap edzek, ha tehetem többször is. Tehát egy szabály van ami köré épül a többi apróság: EDZZ!
2013. jan. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom, hogy sikerült neked, de az étrend az eddzés előtt van és minden izomnak legalább 24-48 óra pihenés kell. Tehát a minden napi eddzés egy baromság. Heti 3-4 eddzés attól függ milyen izomcsoportokat mozgatsz meg na de mind1.
2013. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!