Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A helyemben hogyan kezdenétek...

A helyemben hogyan kezdenétek a testépítésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elhatároztam, hogy elkezdek itthon edzeni.

Mivel 14 éves vagyok, így nem lenne pénzem a kondi bérletre eggyenlőre.

Nagyon sok kérdésem van. Nem várom el, hogy egy ember válaszoljon az összesre. Ha valamire tudod a választ írd le.


Szóval, 14 éves vagyok 43 kiló 160cm magas. Elég vékony.

4 éve úszok, így meglátszik kicsit a hátamon, vállamon.

Amik jelenleg a rendelkezésemre állnak: Egy húzódzkodó rúd, és egykezes sulyzók. Nem tudom, hogy először saját testsúlyos edzéssel kezdjek e.

Miket kellene még beszereznem?

Miért szükséges, hogy edzés után turmixot igyunk? Miben segít? Milyen turmixot ajánlotok?

Mire szolgálnak a táplálékkiegészítők? Mert ahogy nézem az étrendeket, minden megtalálható. Szóval nem egyoldalú a táplálkozás.

Mi a külömbség a szteroid, táplálékkiegészítő között?

Mikortól érdemes táplálékkiegészítőt használni? Már az első edzés napjától, vagy elég pár héttel később? Tudnátok ajánlani?

A turmixot is már az első edzést követően kell inni???

A saját testsúlyos edzések, vagy inkább a sulyzós edzések erősítenek? Hány kilós egykezes sulyzót ajánlotok a súlyomhoz? Mi a jobb? Felemelni 10x 5 kilót, vagy 50x 1 kilót?



2013. febr. 3. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

ez rengeteg kérdés, egy könyvet kellene írnom, de megpróbálom röviden:

kaja:Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


edzéshez jó a fegyencedzés is, főleg ilyen fiatalon még mehetne egy-két évig az. De elkezdheted a súlyzós eedzést is ésszel, szabályosan, nem túl nagy súlyokkal, amivel megy szabályosan a sorozatonkénti kb 12 ismétlés. Tehát azért ne barbisúly legyen amivel 20-30-at tudsz, azzal nem lesz izom.


Edzésterv:kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Egyből mehetne edzés után protein és 30-40g dextróz (a te súlyodhoz mérten írtam). Ez mindig előnyös, nem kell vele évekig várni. Sőt reggel is mehet protein a zabpehelyhez.

A szteroidok gyógyszerek, nem kapsz hormontartamú cuccot tápkieg boltban. Nem is ajánlom, hogy bármikor koxolj.


A tápkiegek pedig koncentrált élelmiszerek. Ezeket használhatod, de itt is van olyan kategória, ami neked még felesleges, pl NO fokozók, tesztoszteron optimalizálók.

2013. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!