Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés (szálkásítás is,...

Tömegnövelés (szálkásítás is, de majd utána). Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Naponta 1,5-2órát edzek ( fegyenc edzés ).

16 éves vagyok (fiú), 175 cm, 65kg.


Mit érhetnék el ha, 1,5-2 hónapig tömegnővelő az étrendem "tömegnövelő" lenne, utána pedig szálkásító diéta szintén 1,5-2hónapig.

Valamint mit gondoltok a boltba kapható protein, fehérjékről, nem károsítja az izmokat esetleg kisebb lesz a képességem?Nem csak a kinézet számít, fontos a nagy(obb) erőnlét is.


Van egy nagyon pici jelentéktelen háj mennyiség rajtam, amit még tudni kell, hogy feltűnően könnyen izmosodom.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 20. 02:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Hoppá, ezt jól megfogalmaztam.Már fáradt vagyok, késő van ne haragudjatok.
2013. febr. 20. 02:08
 2/6 anonim ***** válasza:

1.híznál pár kilót

2.nem káros a fehérje,csak annyira,mint a csirkecsöcs.

a képesség csökkenésed annyi lesz a megnövekedett testsúly miatt,hogy mivel saját testsúllyal dolgozol,többet kell felhúznod,nyomnod uh megakadás várható.

legalább 5-6 hónapot tömegelj,ne 2őt 65kg ról indulva.

2013. febr. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írja, több hónap tömegelés legyen. Erősebb leszel, mivel egyre nagyobb izomtömeget kell majd megmozgatnod a saját testsúlyos edzéseknél.

A protein tápkiegeknek nincs káros hatása, az is csak élelmiszer, de nem is ugrik rád tőle 5 kiló izom, amit sokan hisznek. Nem csodaizomnövelő varázsporok, csak sima fehérje. Tudod, a húsban, tojásban, túróban is van fehérje. Ez sem több, csak kaja.

2013. febr. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, esetleg valami ár/érték arányban megfelelő fehérjét amit mondjuk edzés után ihatnék tudnátok ajánlani?
2013. febr. 25. 02:04
 5/6 Zolla válasza:
Tobb ido kell a tomegelesre. Tul sokaig edzel. Noveld a sulyokat, csokkentsd a sorozatok kozotti idot. Ez sokkal hatasosabb es idot is sporolsz. Izomnoveleshez olyan sulyokat kell valasztanod amit max 6-12 szer tudsz kinyomni. De az aztan tenyleg maximum legyen es ne a komfort zona. Eleg a heti 4-5 nap edzes. Ha egy izmot rendesen megdolgoztatsz, nem tudod heti 2 nel tobbszor megismetelni. Ez konnyen tuledzeshez vezet aztan nem egy es nem 2 napot fogsz kihagyni emiatt. Kell a pihi az izomnak is min 1-2 nap. Igy jobban is dolgozik. Aerob edzest toljal hetente tobbszor is legalabb heti 3x40 perc. Monoton seta a gepen, tokig eleg. Ha elkezdessz nehezebben lelegezni, de meg egesz mondatokban tudsz beszelni, jo a tempo. A heti 5 sulyzos edzes es az aerob eleg kaloriat eget, tehat kordaban tartod a testzsir szazalekot. Arra figyelj, ezek ne kozvetlenul egymas utan legyenek. Aerob mondjuk reggel, sulyzos delutan. Gondolom tudod miert. A sulyzos edzeseket oszd fel testreszekre es egymast koveto napokon ne edzd ugyanazokat az izmokat. A kajalasra figyelj. 130 gr protein naponta es boseges karbohidrat es alacsony zsir. A protein por nem karosit (nem a pult alol valok) a tejporhoz tudnam hasonlitani. Szaritott, tomeny granulatum. Erosodni fogsz, ha ez nem eleg szoritsd le az ismetleseket 12 rol 6-8 ra. Es ne felejtsd el, csak nyugi, nem kell fejjel a falnak menni.
2013. febr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5. válaszoló, írta, hogy ő fegyencedzést végez.
2013. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!