Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szálkásitó edzésen vagyok,...

Ha szálkásitó edzésen vagyok, attól még edzés utána betoljak 1-2 tojás, hogy az izmaim kapjanak fehérjét?

Figyelt kérdés
kockás hasat akkarok , olyan 8 és 9 fele kezdek edzeni 1 órát általában ha későn eszek akkor az a zsírhoz fog rakodni , vagy az izmom hoz , vagy csak akkor egyek edzés után ha már testömeget növelek?

2012. dec. 11. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nincs külön szálkásító edzés, szálkásító diéta van és a súlyzós edzés mellé megy több aerob edzés. Diéta alatt nem tudsz naturálban izmot növelni. Este sovány túrót egyél, hogy ellásd az izmokat fehérjével, de közvetlen edzés után mehetne tejsavoprotein, ha pedig azt nem akarsz, akkor jó a tojás is, de sosem nyersen!

Este ne egyél már szénhidrátot mellé.

2012. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi Montez tudtam , hogy rád számíthatok :D

igen a diátára gondoltam :) vagyis ha jól értem ha nem birom már kaja nélkül akkor vacsoraként ehetek túrot?

és én a tojást rántotaként, vagy tükörként szeretem nyeresen olyan nyálkás :D

2012. dec. 11. 22:01
 3/17 A kérdező kommentje:
és ha szálkásitáskor elmarad a tojás edzés után akkor az izombol is többet fogok vesziteni?
2012. dec. 11. 22:02
 4/17 anonim ***** válasza:

Pontosan. Akkor veszthetsz izomból is, ha edzés után nincs fehérje.

Én is azt írtam hogy süsd meg vagy főzd meg a tojást.:)

2012. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ja akkor nem jól olvastam a sorok között :)
2012. dec. 11. 22:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Előfordul, holnap írok ide neked egy regényt majd, hogy minden tiszta legyen, de most csak telón vagyok.:)
2012. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na szóval, ha zsírt szeretnél leadni, akkor kellene szálkásító diéta:

legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


+ a súlyzós vagy saját testsúlyos edzés mellé minimum heti 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj, ugrókötelezés,stb.

2012. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

hu azt gondoltam , hogy a csirke ennyire fontos de hogy kb 3 étkezsésen is azt egyem?? aszem azt nem tom megoldani :( edzeni tok mert van 1 kondig gépem kb 2 vagy 1.5 hete átrendeztem az étrendem hogy kevesebet kaját egyek meg 1 napom amikor suli van

reggeli 1 parizeres v. szalámis kifli + 1 csésze tej

iskolába 2 szenya parizeres , szalámis, májkrémes amit épp kapok :) + 1 alma délelőtre

3 ált. otthon ebéd pl húsleves , meg valami csirke de vannak kivételek néha probálom 2 é osztani , hogy kevesebb legyen

5-6 között 1 alma ,

tanulás után edzek és akkor ezután fogok 1 tojást enni :)

de megkérdeztem ismeresömöm és ő a tejet ajánlota az is jÓ?

2012. dec. 12. 19:21
 9/17 A kérdező kommentje:
ja meg a lényeg lemaradt szerinted ezzel az étrendel ugy lehet fogyni ? 182 cm 85 kg 17 éves f- nek? :) kb 75 ig akarok menni szerintem ha annyit leadok akkor talán lesz néhány kocka :)
2012. dec. 12. 19:23
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nem jó. Diétában tej, májkrém, párizsi, kifli= kuka.

Fogyni fogy, ha ezekből sem eszel sokat, de a nagy része izomból fog lemenni, mert nem lesz elég fehérje.

Sovány húsok, zöldségek, teljes kiőrlésű dolgok kellenek, edzés után protein, este túró, reggel zab, stb.

Nem mindegy!

2012. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!