Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Protein shake (whey, szója)...

Protein shake (whey, szója) lehetséges mellékhatásai? (pl. májra) Valakinél elöfordult már valami?

Figyelt kérdés

Tegnap egy ismerösömnel feljött a tema, hogy ö is ivott feherje shakeket edzes utan es nehany honap mulva egy altalanos orvosi vizsgalaton kiderült, hogy a maj problemai lettek. Most nagyban probal lebeszelni, hogy ne szedjem mert tönkre vaghat.


Tudom, hogy lehetnek ilyen mellekhatasok, nem iszok többet az elöirtnal, talan meg kevesebbet is, nem olvasok sok esetet erröl az interneten, de azert erdekelne, hogy valakinel volt barmi problema (akar rövid- vagy hosszutavon)


Barmi epitö jellegü komment erdekelne, föleg olyanoktol akik nem csak 1 honapja hasznalnak taplalek kiegeszitöket.


(rendesen eszek, rendesen edzek, ugy ahogy a profik ajanlottak, csak egy kis extra feherje bevitelert iszok ilyet)



2013. márc. 21. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Absolutely nothing.
2013. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Normális étrend és megfelelő folyadékbevitel mellett a tejsavófehérjétől semmibajod sem lesz szóval fogyaszd nyugodtan. Akkor lehet valakinél probléma (allergiás reakciókon kívül) ha azon él, és azt issza szilárd táplálék helyett is, és ilyenkor jöhetnek idővel esetleg a bajok, mert azemésztőszerveink szilárd táplálékra vannak kitalálva.

A szójafehérjével kicsit más a helyzet, jelenleg is folyik a vita, mivel több káros anyag is található benne mint pl. a növényi származású ösztrogén, ami valljuk be nem tesz túl jót egy férfinak:)

Az ismerősöd mennyit fogyasztott és milyen fehérjeturmixból? Használt valami mást mellé?

2013. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem mondta, csak hogy feherje port es hogy 3-4 honapig hasznalta. De baratnöje azt allitotta, hogy nem csak emiatt lehet, mert valami "Zsírmája" van vagy micsoda, szoval alapbol erzekenyebb.

Köszi a hozzaszolasokat.

2013. márc. 21. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyaníthatóan alapból is volt valami baja a májának és teljesen véletlen, hogy pont így derült ki, vagy valamit szurizott mellé.

Ennyi erővel a hústól, tojástól is baja lenne, abban is fehérje van. A protein nem kox/gyógyszer, hanem kaja.

Én napi 3-4 adaggal iszom több mint fél éve és remekül vagyok, sőt.

2013. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A zsírmáj már eleve problémás, semmi köze a fehérjéhez.
2013. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tejsavótól tuti nem lehet semmi baja !

Az orvos nekem is azt mondta ,hogy ne szedjem,mert káros és felboríthatja a hormonháztartásomat....

Csak jót nevettem rajta !Ez hülyeség !

2013. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Évekbe telt rájönnöm, amit az összeesküvés-elmélet hívők hangoztatnak és mindenki leszarja, mert nem hiteles forrás, de az orvosoknak a legritkább esetben az a céljuk, hogy meggyógyuljon az ember és megszűnjön 1-1 baj oka, ők tüneteket kezelnek, szedj minden szarra gyógyszert, nekik ez éri meg (jutalék, stb). Ha nézed a reklámokat is, akkor kb minden 3.-4. gyógyszerről szól. Antibiotikumot szedsz? Semmi baj, szedj be még egy gyógyszert, hogy a bélflórád meg legyen védve. Ha fáj valamid vegyél be fájdalomcsillapítót, véletlen se az okát szüntesd meg a fájdalomnak. :) Így lettünk szocializálva. Pedig a test nem hülye, a fájdalom mindig jelez valamit. Éveken át krónikus migrénnel voltam diagnosztizálva, kettesével kellett bevennem a fájdalomcsillapítókat, viszont amióta minimalizáltam a szemét kaját és minőségi kajából viszem be a tápanyagokat 2-3 órás rendszerességgel 1-2 alkalommal fájt a fejem 7 hónap alatt...csak arra akarok kilyukadni, hogy nem kell feltétlen okosnak hinni az orvosokat csak mert egyetemet végeztek, csak kicsit bő lére eresztettem. :)
2013. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a sok valaszt! Azert jo hallani, hogy a megemlitett "esetleges mellekhatasokkal" nem nagyon lehet talalkozni.
2013. márc. 22. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!