Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrendhez szeretnék segítséget...

Étrendhez szeretnék segítséget kérni! Miket egyek? Többi lent

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, egy ideje már járok konditerembe, csak ez az étrend dolog "gyengepontom". 73kg vagyok, 178cm magas, van egy minimális zsírréteg a hasamon sajnos, szóval abból még lehetne fogyni, de az izomtömeg növelése is cél. Tudnátok nekem konkrét példákat mondani hogy miket egyek? Nincs túl nagy fantáziám az ilyesmihez.

2013. ápr. 9. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Nagy fantázia nem kell hozzá. Ez a gyakorlatban így néz ki: reggel zabpehely+ protein, majd kb 3 óránként csirke-rizs-zöldség jellegű kaják (lehet hal-krumpli, hús-tk kenyér stb), majd egyből edzés után protein + 40-50g gyors szénhidrát (pl dextróz). Erre rá 40-50 percre megint szilárd kaja (pl csirke-rizs-zöldség), majd lefekvés előtt még kb 150g sovány túró. Ennyi az okosság.

A mennyiséget tápanyagtáblázatból ki tudod számítani, amit találsz a fenti linkemnél is.

2013. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ!:)
2013. ápr. 10. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!