Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3x edzek (35 éves vagyok,...

Heti 3x edzek (35 éves vagyok,195cm,95 kg) hétfő mell-karok (3x10-12 gyakorlat) szerda comb, vádli, has péntek vagy szombat pedig váll és hát. Kérdésem alul? (kérdőjel kötelező)

Figyelt kérdés

Étrendem csirkemell, rizs, nagyon sok zöldség,1-2 db alma, dió-mogyoró, edzés után pedig Jumbo Professional. Ezt terveztem 2 hónapig, jó lehet?


A kérdéseim a következők: Pár kiló tömeget szeretnék felszedni, gondolom izom/zsír arányban fog feljönni. Ezt kb 8 hétre tervezném, majd ez után ledolgozni a zsírból amennyit csak lehet. Az edzésem nagyon keménynek gondolom de nagyon jól esik, egyszerűen élvezem. Az étkezésem is rendben van szerintem.

Jó-e ez most így, és mi lenne a következő lépés? Tejsavófehérje, milyet? Minimális szénhidrát? Edzésem maradhat vagy heti 4x re váltsak?



2013. ápr. 18. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az edzés is jó és az étrendben lévő alapanyagok is.

De érdemes lenne nagyjából belőni a mennyiséget, tehát neked napi 200-250g fehérje és 500g körüli ch. Heti max fél kiló legyen a tömegnövekedés, mert egyébként nagyobb arányú zsírosodás lesz. Ha több jön, akkor kevesebb ch kell majd.


Szálkásításnál pedig 250-300g fehérje kell majd és mindösszesen 100-200 g ch a te testtömegedre számítva. A nagyobb értéken kell kezdeni és arra kell ügyelni hogy 0,5-1 kg között legyen a heti fogyás.

Ilyenkor már edzés után én nem használok gyors szénhidrátot, tehát a tömegnövelő helyett majd protein+ BCAA kellene és a súlyzós edzéseket ki kell majd egészíteni minimum heti 3-4, 40-50 perces aerob edzésekkel.

2013. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Edzéstervem jó most?


hétfő: fekvenyomás, fny szűk fogás, mellgép, áthúzás - bicepsz francia, b ülve, kalapács - lenyomás csigán, fekve tricepsz, tolóckodás


szerda, guggolás, kitörés, lábgép hason, és ülve - vádli gépen, állva, és ha lehetőség van akkor szamár


péntek vagy szombat: A 8 hetes vállprogram [link] - mellhez húzás, tarkóhoz huzas csigán, egykezes fűrészelés, vállvonogatás.

2013. ápr. 18. 11:23
 3/23 A kérdező kommentje:
Montez, segítenél a CH bevitelben? Mit javasolsz leginkább reggel, napközben este? (kenyeret és tésztát nem eszek abszolut)
2013. ápr. 18. 11:30
 4/23 anonim ***** válasza:

Nagyjából jó, de pl a szűknyomás az inkább tricepsz-gyakorlat. Mondjuk azon az edzésen van tricepsz is, így maradhatna is, de nem ártana egykezessel egy döntött pados nyomás. egyébként érdemes hetente változtatni mindig valami, pl másik héten kezdhetnél döntött pados nyomással és mellgép helyett lehetne időnként tárogatás.


Hátnál nem kellene tarkóhoz húzni, mivel minden nyak mögötti gyakorlat erősen nyírja a vállízületet. Helyette mehetne még egy evezés, pl kétkezes súlyzóval vagy t-rudas, esetleg egy felhúzás. Ja, és az alsó hátizmok így kapnának terhelést. Azokat is edzeni kell. Ha nincs felhúzás, akkor viszont hiperhajlítás kell.

2013. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Reggel zabpehely+ protein, majd egész nap csirke-rizs-zöldség, vagy hal-krumpli-zöldség, stb. Diétánál már érdemesebb barna rizsre, lencsére, tehát alacsonyabb glikémiás indexű ch-ra. Este már nem kell ch, tehát az edzés utáni protein + BCAA után már csak hús-zöldség menjen és este lefekvés előtt még sovány túró.
2013. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi Montez, szoktam változtatni, pont a tárogatást és a mellgépet leginkább. otthon edzek egyébként, van egy kondigépem, 2 kezes rudam, francia rudam, 2 egykezes sulyzóm olyan kb 80kg tárcsám. A tarkóhoz húzást kihagyom majd, helyette hegesztek T rudas gépet. A vádli gépet is magamnak csináltam :) A hiperhajlításra egyenlőre nincs ötletem... Viszont a hátammal kezdeni kellene valamit, mert azt nem szoktam érezni, minden mást igen, leginkább a tricepszet, lábedzés után pedig nem viccelek de alig birok felmászni a lépcsőn.
2013. ápr. 18. 11:38
 7/23 anonim ***** válasza:

Hátra én húzódzkodást végzek, kétféle evezést és az alsó hátizmokra felhúzás vagy hiperhajlítás.

Lábnál én is így vagyok, aki nem pinalegyezést csinál, annak bizony nehéz utána még a séta is.:)

2013. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Még egy dolog, és nem zavarnálak. Fehérjének ezt néztem ki magamnak : [link]


Jó lehet?


A BCAA-ról sajnos nincsenek tapasztalataim :(

2013. ápr. 18. 12:51
 9/23 anonim ***** válasza:
Jó fehérje, csak marha drága. BCAA-t érdemes por formában venni, ami nincs tele egyéb sz@rokkal, pl nincs benne maltodextrin.
2013. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

de most a sárga oldalon találtam folyékonyból is egy jót:

[link]

2013. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!