Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés előtt 1 g C-vitamin, és...

Edzés előtt 1 g C-vitamin, és kevesebb eséllyel lesz utólag izomlázam edzés után. Honnan vegyek be 1 g c. vitamint?

Figyelt kérdés

Először is jól tudom?


Gyümölcsből (nem tablettából) mennyit kell fogyasztani az 1g aszkorbinsavért?



2013. ápr. 18. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

elég sokat.:)

Néhány zöldség és gyümölcs C-vitamin tartalma: (mg/100 g)


Friss csipkebogyó: 200 mg, Zöldpaprika: 183 mg, Petrezselyem: 133 mg, Kivi: 98 mg, Friss kapor: 85 mg, Kelbimbó: 85 mg, Karalábé: 62 mg, Földieper: 56 mg, Citrom: 53 mg, Fejes káposzta: 51 mg, Sóska: 48 mg, Grapefruit: 33 mg, Mandarin: 30 mg, Lime: 29 mg, Paradicsom: 19 mg, Zöldsaláta: 18 mg, Sárgarépa: 9,9 mg, Kukorica: 6,8 mg, Alma: 5,7 mg, Padlizsán: 2,2 mg.


Az, hogy ahhoz, hogy kb. 1000 mg C-vitaminhoz jussunk meg kellene enni 1,8 kg citromot vagy 3,3 kg mandarint, vagy esetleg 17,5 kg almá

2013. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Osynho ***** válasza:

Azért szerintem nincs ilyen szoros összefüggés a c vitamin és az izomláz között. Az izomláz önmagában nem is baj, sőt mutatja, hogy jó munkát végeztél. :)


C vitamint egyébként is célszerű fogyasztani.


1000mg-ot gyakorlatilag nem lehet normális táplálkozással bevinni (egy láda gyümölcs letuszkolása szerintem nem normális). Azon kívül ennyiben rengeteg gyümölcscukor van + permetezőszerek, stb. Szóval marad a tabletta/kapszula.

2013. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!