Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő testépítőnek mit ajánlotok?

Kezdő testépítőnek mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

180 cm és 72 kg vagyok. Még nem edzek valami régóta. Hetente 3x járok konditerembe és 2x úszni. Erősen gondolkodok azon, hogy kéne valami kiegészítőt is szednem, de fogalmam sincs, hogy mit. hatalmas választék palettája van ezeknek a kiegészítőknek, én meg a legcsekélyebb mértékben sem értek hozzá. Havi szinten egyenlőre 10-12 ezret tudnék erre költeni. Elsődleges célom az lenne, hogy tömeget növeljek. Most inkább szálkás vagyok, nincs rajtam semmi háj, de természetesen nagyobb darab akarok lenni,mint most. Egyébként érdemes lenne személyi edző tanácsát kikérni? Ezt utolsó opciónak tartogatom, előbb megpróbálnám a "magam" módján megoldani.

Előre is köszi.



2013. ápr. 29. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell személyi edző ehhez, egyszerű a dolog. Először is a legfontosabb az étrend:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Kellene egy jó multivitamin, pl mega daily one, vitabolic, iss pak, stb.

Edzés utánra tejsvóprotein + 40-50 g gyors ch (gyors ch:pl dextróz, vitargo, carbo x)


Sok jó protein van, pl.: Whey C6, Peak whey fusion, Stillmass 6:3:1, MHN Whey, Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof., Biotech nitro pure whey gold, California fitness 100% whey, Dymatize Elite whey, Twinlab whey fuel, VPX Syngex, stb..


Vagy veszel edzés utánra egy tömegnövelőt, de a protein + gyors ch szerintem jobb és olcsóbb megoldás.


Ennyi kell egyelőre, később majd ha lesz rutinod edzésben, kajálásban, akkor mehet kreatin is.

2013. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!