Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aminósav tabletta miért jó?

Aminósav tabletta miért jó?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam rajta, hogy vegyek aminósav tablettát, csak nem értem, hogy az miért is éri meg. Ha bedobok egy adag fehérjét, az olyan, mintha jó pár tablettát beszednék, szóval mi is a pláne az egészben? Valaki fel tudna világosítani, hogy mi az előnye a fehérjeporral szemben?
2013. máj. 23. 10:26
 1/6 dirtboy ***** válasza:

főként diétában van előnye pl hogy bármikor könnyen beszedhető és tisztább forma mert az csak aminosav nincs mellette semmi más,valamint az is előny lehet hogy az aminosaval úgy jutsz tápanyaghoz hogy nem indít be emésztési folyamatot még ha be dobsz egy protein shéket az már igen.


ja egyébként most a teljes spektrumúról beszéltem,remélem te is arra gondoltál.

2013. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az előnyét szintén a gyorsaságban látom és hogy nincs ízesítve, nulla aroma, nulla édesítő. De a hátránya az, hogy sokat kell lenyomni ahhoz, hogy elég fehérjéhez juss. Drágábban is jössz ki vele, mint a protein porral.

Én is a full spektrumúra írtam, ami nem más, mint tablettázott fehérje.

2013. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az aminosavak szinte azonnal felszívódnak,nem indítanak be emésztési folyamatokat, mivel nem lehet őket kisebb egységekre bontani.

A fehérjék emésztés után szívódnak fel, mivel kialakul bennük lévő aminosavak közt az ún. peptidkötés. A peptidlánc hosszúsága határozza meg hogy az adott fehérje gyors vagy lassú felszívódású.

2013. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. máj. 23. 12:59
 5/6 tap bela ***** válasza:

Aminósav tabletta

De vajon melyik is lehet jó?!?!

Mert elsőzör is mi az alapanyaga, már ott kezdődik az egész játék!!!


Csak is olyan aminónak van értelme, ami EAA- BCAA tartalmúak, szabad, nem kötésben lévők.

2013. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó valamennyire, ha èpp nincs otthon hús, vagy fehèrjepor.
2022. jan. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!