Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért érzem jobban a bicepszem...

Miért érzem jobban a bicepszem, mint a széles hátizmom?

Figyelt kérdés
Nem voltam biztos benne, hogy a Testépítés témakörébe soroljam-e be ezt a kérdést, mivel itt saját súlyos húzódzkodásról van szó, nem pedig gépen lehúzásról. Széles fogású húzódzkodásnál (tenyerek előre néznek) jobban érzem a bicepszem, mint a széles hátizmom, pedig a széles fogású húzódzkodásnak a széles hátizomra, az alsó fogású húzódzkodásnak (amikor a tenyereid feléd néznek) pedig inkább bicepszre kellene hatnia (alsó fogású húzódzkodásnál érzem is a bicepszet rendesen). Széles fogásúból és alsó fogásúból is megy 15-17 szabályos húzódzkodás, de nem értem, hogy a széles fogásúnál miért érzem jobban a bicepszem és a könyök körüli izmokat, mint a széles hátizmomat. Mondtak nekem olyat is, hogy koncentrálni kell arra, hogy a lapockát húzzam össze, és arra a területre koncentráljak, de ugyanúgy inkább érzem a bicepszem, semmint a széles hátizmom. Mit csinálhatok rosszul?

2013. máj. 25. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól még testépítés, mert nem géppel végzed. A testépítők is húzódzkodnak, nem csak csigán végeznek lehúzást.

Vagy nem jó a technikád vagy gyenge a bicepszed és neki ez is kemény terhelést ad. A technikádra nem lehet mit mondani így látatlanban.

2013. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!