Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mért baj ha egy fehérjében...

Markovics kérdése:

Mért baj ha egy fehérjében sok a szója?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert sokkal rosszabb a hasznosulása, plusz a férfi szervezetben ösztrogénesedést okoz, az ösztrogén pedig a női nemi hormon, ami egy férfinak nem igazán kéne.
2013. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tap bela ***** válasza:
52%

Erről odalakat kellene írni, hogy miért, ezért inkább két link, s elolvasod szerintem megváltozik a hozzáállásod a szójához:


[link]

[link]

2013. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 snack16 ***** válasza:

tab béla mindenhová ezt linkeli... bárcsak tudná hogy marhaság! :)

Nem feltétlen a világ vége ha sok benne a szója, de az olyan fehérje jobb amibe több az állati eredetű fehérje. NEM okoz sem impotenciát, sem ösztrogén dominanciát... A szójában nem ösztrogén van,hanem fito(növényi)-ösztrogén, és ez NEM UGYANAZ! Ha van is ösztrogén hatása az legalább 100x de inkább 1000x gyengébb az állatinál és nem minden receptorhoz képes kapcsolódni(SelectiveEstrogenReceptor).

De ez a rosszabb biológiai érték is eléggé kérdéses, szerintem mindenki máshogy regál rá, van akinek nem jó és van akinek teljesen jó. Ki kell próbálni, ha működik ne hallgass senkire. Ha nem keress mást.

2013. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tap bela ***** válasza:

Ha te mondod

akkor biztosan nem marhaság.



De ezt már so esetben kitárgyltuk.

Edd a foss-sza-r, filléres szóját.

Senki nem fog irigykedni érte.

2013. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 snack16 ***** válasza:

Meg hát! Habár meghallgatom mások véleményét ,de ez mi??!! Ez nem is vélemény, Csak ugyan-azt az agytalanságot linkeled be mindenhova. Majd ha értesz hozzá írj... :)

De ugyanez igaz rád is, az hogy te nem iszod/szereted az senkit nem érdekel! Én sem irigyellek ;) Sőt hidd el neked sokkal rosszabb, hiába iszod a tejsavót. Amúgy tesztoszteron.hu-n is le van írva hogy nincs gáz a szója izolátummal(de a babbal,lisztel van),drugs bunny is leírta hogy nem káros(hamár tudatosvásárlós fo$t linkelsz) ez csak a hülyék fejében él. Én már fél éve ezt iszom és rohadtul semmivel nem rosszabb.Ugyanúgy nő tőle izom. Keményen kell edzeni,nem csak szart enni, nem a kis kukikádat vakarni a teremben és jó lesz a szójás kevert is!

És ellentétben veled, EZT ÉN TAPASZTALATBÓL ÍROM, te meg... biztos anyukád tejéből szívtad magadba a bölcsességet! Amúgy az is érdekes hogy sokan vesznek power pro-t és power proteint és fejlődnek, míg a sok kezdő egyből a tejsavót veszi és itt kérdezgeti hogy miért nem fejlődik :D Tehát az sem varázsszer, és hogy mindíg(persze van ahol megállja a helyét) az olcsó a rossz, az elég buta felgogás, de olyan átlagos. Ezt legalább bármikor ihatod(étkezés helyettesítésére), míg a tejsavót nem annyira érdemes, sem napközben, sem estére. Igyad a szintén filléres, de drágán feldolgozott tejsavót. Mert mondjuk max 10%-kal jobb edzés után 2x 3x annyiért:)

2013. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tap bela ***** válasza:

Ja igen, elfeljtetettem minden szójás, annyira okoska, nem agyatlan, mint én.... De hát ilyen az élet vannak agyatlanok, mint én, meg vagy Te, mint Ő,



.... a fehérjét biologiai értéke alapján kategóriákba sorolják. Ezt sok-sok szerinted agyatlan szaki több évezred óta méri, és alapszabályként rögzítették. A szója szar-fosság egy 74-es értéket képvisel, míg egy whey koncentrát/izolát/hidrolizált alpanyag akár 159-es értéket is elér. A BV, - lájtos felfogásuaknak azt jelenti, hogy amit megettél abból mennyi fog hasznosulni, beépülni a kis szervezetedbe. Bioaktív összetevőket is tartalmaz (immunglobulin, laktoferrin), ami az immunrendszeredet erősíti. Magas BCAA tartalmú, sport szempontból ALAP!! Ez sem utolsó szempont. NO fitoösztrogén!



A szója szar-fosság drága kartárs egyes esszenciális aminokban HIÁNYOS, értelmezni tudja?! A szója szar-ság egy inkomplett, másodrendű fehérje, önmagában elégtelen fehérjeforrás. Olyan olcsó sz-ars-ág, hogy az élelmiszereink dúsításában már lassan mindenbe beletolják.

Persze, hogy a piacon vannak 4kg-os kiszerelésben a 10.000Ft-ért kaphatók, amikbe beletettek wheyt, de miért?!?!

Ha olyan kur-vára- szuper az a szója szarság, akkor minek bele a whey?!?!


Hogy legyen benne elsőrendű, teljes aminoprofilú, az összes esszenciált tartalmazó. De vajon mennyit, 10dkg-ot 4kg-ba?!?! Ezt ki tudja?!? Pár évvel ezelőtt, amikor volt lé az emberek zsebében, fujjoltak ha szója proteint mutattak nekik. Lenézték. Jé most meg, hogy csóróság van, ez lett az etalon?!?!



"

sok kezdő egyből a tejsavót veszi és itt kérdezgeti hogy miért nem fejlődik

"


Ez jó szöveg, én is ezt mondanám, ellentétben magammmal, aki a bölcsességet analfabétaként kiosztottként kaptam.

Igen, a kezdő tejsavót ivó nem fejlődik. Hiszek neked!!!



"

Ezt legalább bármikor ihatod(étkezés helyettesítésére), míg a tejsavót nem annyira érdemes, sem napközben, sem estére.

"

Ez a mondatod is nagyon tetszik. Tudományos alapja van. Értem, hiszek neked.


Akkor ezt ki is tárgyaltuk. Vegyél sok-sok dobozzal, 3 fajta is van a piacon. Biotec scitec, meg a Power.

2013. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 snack16 ***** válasza:

Ez pontosan így van! jól írtad:)

A szója az egyetlen KOMPLETT növényi fehérje, az egyetlen aminósav ha jól emlékszem Methonine-ból van kevesebb. De az hogy valamiből valamivel kevesebb van, az nem azt jelenti hogy sz-ar, azzal ki kell pótolni... Glutaminból,argininből bőven veri a savódat (amik elég fontos aminósavak, ha tetszik, ha nem)és a BCAA még nem a világ csúcsa(power proba van hozzáadott glutamin,BCAA is ) de ha veszel hozzá egy doboz BCAA-t akkor is olcsóbb:DD . .Azért a whey-ben is van amiből kevesebb van. Tehát nem értem ezt a felfogást.

komplett. Te nem sem vagy komplett :DD Hogy megválaszoljam újra, nem azért van benne Whey mert sz-ar, hanem ez a kevert fehérje lényege(tudod okoska ezért árulnak külön szója proteint és kevert fehérjét- utóbbi a kevertel kapcsolatos azaz offolsz barátom). A különböző mutatók egy esítik a jó tulajdonságokat(és részben kiküszöbölik a rosszakat). De még mindíg nem a sima szójaproteinre mondtam hogy jó, hanem a KEVERTEKRE. Nem érted és fel vagy háborodva hogy ostobának tartalak. De annyira odavagy ezért a 74-159-es BV ért. Ez is kezd elavult lenni, csak azért szeretik mert ezen olyan nagy szám(jó a savónak, rossz a szójának és még nem is %-os érték), míg a PDCAAS szerint meg a szója egyenértékű(ez a whey businessnek rossz). A visszatartott nitrogén(N2) alapján van. Nyilván ha beviszed azokat az aminósavakat amikből kevesebb van a szójában(kevert) nem 74%-a fog hasznosulni.

A legtöbb tejsavó 105%-os BV-vel rendelkezik nem 159-el.

A hidroizolátum/izolátum már nem tartalmazza(persze van amelyik igen de ez még drágább) a fehérje frakciókat, amit a koncentrátum még igen(aminek a zsírhoz van köze ha jól tudom). Mi bajod van a fitösztrogénekkel?

Láttál már ösztrogén molekulát?? Nézd meg a fitösztrogéneket, még nem is szteránvázasak(teszto,ösztrodiol,koleszterin)... amúgy ott a lenmag? A lenmagot nem szidjátok(sőt pont az ellenkezőjét hallottam róla) ugyanúgy tartalmaz ligánokat, daidzeint. Milyen érdekes! Csak a szója rossz, a lenmag már nem. :D Igen,ez jó példa hogy a csóróság. Reálisnak kell lenni. Azért fújoltak mert ezt a sok baromságot olvasták amit te. De az is érdekes hogy általában fejlődnek ettől az úgy mond fo-s fehérjétől is. Ahogy leírtam, a magyar törvények szerint az összetevők felsorolását a legnagyobb mennyiségben jelenlévővel kezdeni: EZ A POWER PRO esetében KAZEIN,TEJSAVÓ,SZÓJA. Power protein:SZÓJA,TEJSAVÓ,KAZEIN. A szója antioxidás tartalma is jó hatással van a szervezetre. a hozzádott vitaminok a szénhidrát,fehérje, zsír anyagcseréhez, a taurin a beépítésben. Hol is itt a rossz fehérje? Ki mondta hogy igyál csak szóját??

2013. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tap bela ***** válasza:

Én sem értem a te felfogásodat?


"

a BCAA még nem a világ csúcsa(power proba van hozzáadott glutamin,BCAA is ) de ha veszel hozzá egy doboz BCAA-t akkor is olcsóbb:

"


Sajnos hiányos tudásra utal, ha ezt írod a BCAA-król.

Az pedig nem igaz, hogy a biotec power pro-ban hozzáadott glutmain és BCAA van. A Biotec saját oldalán sem jelzi és írja ezt!



Összetevők: fehérje mix (szója fehérje izolátum, Kalcium-kazeinát, Tejsavó fehérje koncentrátum), dextróz, szukróz, sűrítőanyag (guargumi), édesítőszer (szukralóz, Nátrium-ciklamát). Egyéb összetevők: Vanília: aromák, színezék (béta-karotin), Eper-banán: aromák, színezék (neokokcin*). *A gyermekek tevékenységére es figyelmére káros hatást gyakorolhat.



Majd ha lesz időm válaszolok a hozzászólásod további részére is.

2013. jún. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 snack16 ***** válasza:

[link]

ezt kifelejtettem. Igen nagyon fontosak, de nem csak a BCAA-kból áll a világ,a glutamin is elég fontos és a szójának is magas a BCAA tartalma, de glutaminban és argininben gazdagabb.

Amúgy miért vitázol? Nálam van a vödör és az eredeti angolt kell mindíg nézni! protein Pro (tm):Calcium Caseinate, Whey Protein Concentrate,Soy protein isolate)

a dobozon meg hogy added Bcaas and L-Glutamin és még az aszpartámot is kivették belőle. Lehet változtattak az összetételen:/ vagy elírás -az én one a day-emen is rosszul volt a magyar cimkén a D-vitamin tartalom, scitec-nél meg a 100% whey prof címkéjén nem volt rajta hogy van benne izolátum is-. Meg hogy a szója nem emeli meg annyira

az inzulint(ezért (is) a leg anabolikusabb), de raksz bele szőlőcukrot az úgyis megemeli, nem? A fehérjék meg külön szívódnak(emésztődnek meg) fel. Tehát az a valamennyi tejsavó úgyis egyből fel fog szívódni és a szója is. Amúgy már 4000ért kapsz bcaa port ha hozzáadod az 15000 kg körül van és van 4 kiló fehérjéd meg 350g Bcaa-d amiből kb 5 gramm elég egy adagba. De írtam már régebben is. Ott van az "up your mass" a MHP-től szójából van benne a legtöbb és működik. De probolic-sr meg stb.

2013. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tap bela ***** válasza:

Nem tudom milyen angol eredetiről beszélsz?!?!

A BioTech magyar márka.

Itt a vitatott termék. Hol látsz te itt hozzáadott BCAA meg glutamint?



[link]

2013. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!