Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez jó "tömegnövelő...

Szerintetek ez jó "tömegnövelő" étrend?

Figyelt kérdés

Csináltam most kútfőből egy étrendet.

Hiányoznak róla a főzelékek amiket nem tudom hova rakhatnék be.


24 éves 185 cm magas, 88,5 kg srác vagyok.

A hasamat leszeretném adni de nem akarok fogyokúrázni.

Kemény súlyzós edzést végzek csak már elegem van abból, hogy mindig valami mocsokkal terhelem le a szervezetemet.


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ezek az ételeknek az elkészítésében tudtok valami tanácsot adni, hogy egészségesebb legyen és minnél kevesebb "felesleges" anyagot tartalmazzon.

Olvastam, hogy a zsír helyett használhatnék kókusz zsírt is ami fogalmam sincs, hogy micsoda és miért lenne jobb mint a sima.

Ilyen tanácsokra is szükségem van.


Itt az étrend:1. étkezés

Zabpehely, müzli tejjel / hidegtál (teljes kiőrlésű kenyér, vékony vajjal,

100%Whey Protein vízzel


2. étkezés

3 tojásos ham and eggs + kolbász teljes kiőrlésű kenyérrel


3. étkezés

Valamilyen leves (gulyás, halászlé, hagymaleves, gyümölcsleves

Csirke/Marha/Liba/Halfélék + rizs/burgonyabüré/sültkrumpli/krokett + saláta/zöldség köret

Süti/ [link]


4. étkezés

Edzés előtt egy Big Bang 2.0 vagy egy Hot Blood (melyik vegyem szerintetek?)


5. étkezés

Jumbo pro

fél órával ezután

Csirke/Marha/Liba/Halfélék + rizs/burgonyabüré/sültkrumpli/krokett + saláta/zöldség köret


6. étkezés

És este ha nasizni akarnék valamit:

mogyoró, dió, extrudált kenyér medvehagymás szósz cuccal, gyümölcsök, zöldésgek



Ezenkívül a reggeli után bekapdosnám a Sciteces multivitamin bogyoit

[link]

majd napközben meginnék 2-2 magnézium és kálcium pezsgő tablettát.



2013. máj. 31. 04:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a hasadat akarod leadni, akkor állj tükör elé, és fogadd el hogy fogyózni akarsz. Enélkül katyvasz marad..


Ha fogyni akarsz akkor ne zabot meg kenyeret egyél, tömény szénhidrát. Persze, majd keveset eszel.. hogyne. TEJJEL. Úgy felba.szod az inzulinszinted, hogy egy hétig nem esik le. Mindent zsírba dobsz amit reggelire eszel, még a fehérjét is. És ezt e tej meg a kenyér miatt.


HA ZSÍRT ESZEL (2. kajálás, majdnem tök jó) akkor ne egyél kenyeret mellé, mert akkora leszel mint egy ház. Fogyni akarsz, hát héló!


3. étkezés: nem rizs meg burgonyapüré, hanem SALÁTA! :) Fogni akarsz, nem hízni.


4. (...)


5. A jumbó az cukor. Némi fehérje de cukor.


Hagy idézzelek

"A hasamat leszeretném adni de nem akarok fogyokúrázni.

Kemény súlyzós edzést végzek csak már elegem van abból, hogy mindig valami mocsokkal terhelem le a szervezetemet."


AKKOR NE EGYÉL CUKROS TÖMEGNÖVELŐT! :D

Meg tejet, meg kenyeret, mert ezek pont azok a mocskok, amiket leírásod alapján most kerülni szeretnél.


Tudod mikor kellene főzeléket enni? Az étkezésekkor. Nem krumplit meg kenyeret, hanem szimplán zöldségeket, párolt zöldséget, főzeléket ehetnél. Hogy ne beépítsd a zsírsavakat a hasadba hanem folyamatosan csökkentsd a mennyiségüket (lemenjen a háj).

2013. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 *Endii* ***** válasza:

Nem igazán jó, de megpróbálok segíteni:)

Haladjunk sorba, vegyük először az étkezésedet:


-a reggeli nem jó. Zabpehely jó, de a tej nem, és a vaj sem.

Zabpehely+protein, így lenne jobb reggeli gyanánt.


-2 étkezés: tojás jó, de diéta alatt a sárgáját nem éppen fogyasztjuk, inkább a tojásfehérjét kéne csak meghagynod, a sárgája elég sok zsírt tartalmaz. Kolbász nem jó, TK kenyér maradhat.


-3 étkezés: itt van a hiba, hogy valamilyen leves, vagy valamilyen kaja, alul majd leírom ez miért is nem jó.


-4. étkezés: egy energizálót azért nem mondanék étkezésnek :) ha választani kéne, nekem a Big Bang jobban bejött, de ha most használsz először energizálót, akkor a HotBlood-ot is eléggé érezni fogod, bármelyiket veszed, nem jársz rosszul, annyi, hogy a BigBang összetételében is komplexebb jóval.


-5. étkezés: Jumboval az a baj, még a Proffal is, hogy magas a gyors ch tartalma, nem véletlenül tömegnövelő, ugye. Én diétában nem javaslom a gyors szénhidrátot még edzés után sem, valakinek ekkor is megy, szerintem nem jó. Jobban járnál, ha edzés után a proteinhez tennél glutamint és/vagy BCAA-t, 10-10 grammot.


Az utána való étkezés megint rizikós így.



-6. étkezés: nem lesz jó.



Nézzük: azért írtam az étkezéseidhez, hogy nem oké, mivel ez nem kiszámolt, diétás étrend. Ahhoz hogy zsírt adj le, szálkásító étrendre van szükség. Ez 2.5-3 gramm fehérjét jelent testsúlykilogrammonként, és 1-2 gramm szénhidrátot/tskg. Szerintem ebben az étrendben nem így van, már alapból a Jumbo Prof jelentős szénhidráttal bír.


Át kellene a mennyiségeket variálni, illetve az egész napi étkezést. Ha írsz privátot, jobban tudok segíteni.

2013. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy a zsírok esszenciális tápanyagok, tehát a tojás sárgáját hanyagolni.. Egy cukorevő nyilván hanyagolja, mert helyette cukrot (kenyeret) eszik.


De lecserélni a minőségi tápanyagok (zsírt) cukorra, kenyérre? Értelmes emberek vagyunk. Magyarázza meg nekem valaki a logikát.

Miért hanyagolós a tojás sárgája (tojás - természetes táplálék, aki tojást eszik sosem hízik el, lesz beteg) és fogyasztandó a zab, tk kenyér (termesztett növény, nem természetes, a gabonaevők betegek, elhízottak).

?

2013. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Endii* ***** válasza:

Azért nézzük meg, ha valaki mondjuk napi szinten fogyaszt tojást, mondjuk 4-5 darabbal számolhatunk, akkor ez hosszú távon biztos hogy nem jó a koleszterinnek.

Vagy: a kérdező ebben a kérdésben ahogy kiolvastam, diétázni akar. Diéta alatt minek vinnénk be a kelleténél több zsírt tojássárgájával? Én nem azt mondom, hogy mindig el kell dobni, én is megeszem, ha éppen nem diétában vagyok, de diétában jobbnak látom nem megenni.

Nem halálos méregként állítottam be azért(:


Másrészről mi a baj a zabbal, TK kenyérrel? Mind kettő jól hasznosuló, összetett szénhidrátforrás. Én személy szerint inkább a fehérliszttel készült dolgokat mondanám rossznak, a tk kenyér sokkal jobb.

2013. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert:

A zsír olyan tápanyag amire szükségünk van. Miért minimalizálnám a bevitelét? Koleszterin. A vérünkben lévő koleszterint a testünk szintetizálja. Kajából olyan 1/3 mennyiséget veszünk fel. Ha többet eszünk, akkor kevesebbet szintetizálunk.

Az a BAJ (igyekszem ritkán használni a baj szót, de EÜ. vonatkozásai miatt ennél a témánál szerintem használható) hogy annak ellenére, hogy az étellel elfogyasztott zsír, koleszterin nincs összefüggésben a szérum koleszterinszinttel (!!! vegáknál is lehet magas!!) annak ellenére kikiáltották ezt betegségek okozójának. Közben az igazi betegségokok tovább ölnek (zsírszegény táplálkozás nem védi a szív-érrendszert).


Tudományos nézeteltérés: valóban káros a zsír/koleszterin, mondjuk nagy mennyiségben? Igen/nem mindkettő elfogadott és alátámasztott vélemény. Kérdés melyik az igazság vagy melyik igaz az emberek többségére. A koleszterincsökkentés (zsírszegény táplálkozás, gyógyszer) nem védi a szívet. Ha ezt elfogadjuk mint tény, akkor beláthatjuk hogy nem a tojásban kellene betegségforrást keresni.


Logika: az ember mindig is húst és zsírt evett, növényekből nem tudtunk eleget enni. Azok csak kiegészítő táplálékok.. télen kevéssé elérhetők. Zsírral és fehérjével lehet racionálisan biztosítani az energiaellátásunkat primitív (mezőgazdaság nélküli) körülmények között. Akkor ezek az alapvető tápanyagok okoznának betegségeket? Hús és zsírevő törzseknél ismeretlen a szív-érrendszeri megbetegedés. Szerintem ez többet nyom a latba mint néhány nyulakon végzett orvosi kísérlet. Mert a nyulak növényevők, mi meg mindenevők vagyunk, most nem leszólok vagy okosabb vagyok másoknál, csak próbálok a rengeteg információ között logikát is keresni.


Jó minőségű szénhidrát.


Fehér liszt = keményítő

Tk liszt = keményítő.


Elfogadhatjuk, hogy a keményítő egy esetben (finomított) gyors ch és ez rossz nekünk (magas vércukorszint, sok inzulin) és tk lisztből, rostokkal lassabban szívódik fel és így már jó (alacsonyabb GI).


DE ez min alapul? Tudományon vagy fikción?

Az én forrásaim alapján a tk liszt (keményítő) azért alacsonyabb GI értékű mert több inzulin választódik ki, így a vércukorszintünk nem emelkedik meg annyira. De a szénhidrátok hatása az inzulinszint emelkedés, ebben pedig nem kedvezőbb a tk liszt. Most akkor..?


Közben mindkettőben van glutén, enzimgátló vegyületek, tápanyag hasznosulát, felszívást gátló anyagok. Alacsony vitamin/ásv. anyag tartalom, amik nem is hasznosulnak. Akkor miért esszük? Pusztán a keményítőért? De nem a keményítőhöz alakult az emésztésünk, hiszen elhízhatunk tőle (ha sokat eszünk) illetve inzulinrezisztencia, anyagcserezavarok alakulnak ki. Miért eszünk keményítőt, miért nem eszünk lowcarb zöldséget (lassan lebomló rostok) és húsokat (fehérje+zsír) ?


A kulturális hátteret megértem, a szegénységet/háborús időszakokat megértem, ilyenkor mindig kényszermegoldás marad a gabona. De reggelire a kenyér, a zab vagy éppen a fornetti a metróban számomra megmagyarázhatatlan.


Szerintem nagyon eltúlozzuk a fontosságát a liszteknek, és ahelyett hogy gyakorlatilag soha nem ennénk (helyette vitaminokban, jobban hasznosuló ásványi anyagokban, nyomelemekben dúsabb zöldségeket, tápanyagokban dúsabb húsok kerülnének a tányérunkra) szinte minden étkezésünk jó részét ezek teszik ki.

Holott régen nem is termeltek ilyeneket, és mégis éltek emberek. Ahol nem termelik őket, nincsenek cukorbetegek, nincsen elhízás. Ha ehetek zöldséget, miért eszek keményítőt (reggelire, ebédre)?


Örülök hogy normális hangnemben tudunk beszélni erről, tök jó.

Szép napot/hétvégét kívánok! :)

2013. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 *Endii* ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves, köszönöm, valóban egy összetett, választékos leírást olvashattam, amiben találtam számomra is új dolgokat.

Amiket írtál, akár még el is fogadom, de ahogy sok kérdésnél, mos is hangoztatnom kell, hogy csupán a saját tapasztalataimat, ha úgy tetszik, módszereimet írom le a kérdezőnek, amik nekem beváltak, vagy amiket éppen nem javaslok.

Ettől függetlenül mindig örömmel veszem, ha egy témát más megközelítésben is olvashatok, a kedves kérdező pedig így is-úgy is eldönti majd, neki melyik tetszik jobban, esetleg harmadik megoldást is talál. (:


Én is örülök, hogy kultúrált, emberi formában tudtuk megvitatni a kérdést, én is szép hétvégét kívánok! :)

2013. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokat írtatok.

Az első két hozzászólást tudtam csak elolvasni mert rohannom kell.

De leírom mégegyszer: nem akarok teljesen kockás, sovány hasat.

Egyszerűen eddig rosszul táplálkoztam és szeretnék valamivel egészségesebb lenni.

Eddig nem volt ritka, hogy lefekvés előtt bevágtam egy mirelit lasagnet és egy egész pizzát.

Na ezeket szeretném megváltoztatni.

A fő célom a tömegnövelés azaz izomtömeg és erő növelés, az egészséges VÁLTOZATOS táplálkozás és még az, hogy a hasam mérete egy kissé csökkenjen.


A Jumbo pro helyett edzés után használhatok 100% whey proteint ?

2013. máj. 31. 14:45
 8/8 A kérdező kommentje:

Meggyőződésem, hogy ha valami hirtelen megvonnék a szervezetemtől (mondjuk a zsírt vagy a cukrot) akkor a rövid távon drasztikusan, láthatóan lefogynék persze mellette az izomtömegemből is veszítenék ami nem jó de ami rosszabb, hogy ha újra elkezdem ezeket a tápanyagokat bevinni a szervezetembe akkor a lebontó enzimek lassulásának következtében sokkal többet raktározna el a szervezetem ergo dagadtabb lennék mint most.



(Megyjegy.: egyébként nem vagyok dagadt)

2013. máj. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!