Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb módszer a...

Melyik a legjobb módszer a mellizom edzésére?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a fekve nyomás, alapgyakorlatként rúddal ajánlatos csinálni, de én ajánlom az egykezes súlyzós verziót is, mert máshogy dolgoztatja meg a mellizmokat, és az egész mellkast. A kisebb vázizmokat is bevonja és növeli a felsőtest stabilitását, ami mondjuk bizonyos esetekben nem kicsit tud hasznos lenni, különösen ha az ember mondjuk kezdő és nem nagyon van tartása, ill. egyensúlyt segítő izomzata alulfejlett.


Ha teljes test edzést végzel, akkor elég a fekve nyomás (én egy tárogatást még be szoktam tenni, de teljes test edzésnél úgy már húzós lehet).


Ha osztott edzésterved van, akkor a sima fekve nyomás mellé mehet 45°-os padon fekve nyomás, és a negatív padon fekve nyomás. Mindkettőnek létezik egykezes súlyzóval és rúddal történő kivitelezése.


Ezenkívül kábelkeresztezés is jó, ill. a pull-over nevű gyakorlat, de sorolhatnám még.


A fekve nyomások az alapgyakorlatok, egy nyújtósabb gyakorlatnak pedig a legjobb a tárogatás (ha nem szereted kézi súlyzóval, akkor csináld gépen, de szerintem jobb a szabad súly minden esetben)

2013. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!