Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mostanában egyedül edzek,...

Mostanában egyedül edzek, mennyire hátráltat a fejlődsben, amikor a fekvenyomásnál lehet eggyel kevesebbet nyomok? Mivel nem merem a maximumot, nehogy rámszakadjon a súly.

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

minimálisan hátráltat, gondolj bele, hogy 1 nyomás mennyivel kevesebb, mint eggyel több? Nem nagy különbség.

Nekem is voltak ilyen félelmeim, bár én mindig is egyedül edzettem(mondjuk elég pehely súlyokkal). Be kell lőnöd, hogy mi a határ :) Amúgy hányas ismétléseket szoktál?

Nyilvánvaló, hogy egy erőemelő 4-es ismétlései helyett 3-as ism. ugyanabból a súlyból nagyobb visszaesés, mint egy testépítőnek a 10 helyett 9.

2013. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

8-9 ismétléseket szoktam csinálni. 9 el indulok, aztán a 4 sorozatnál már lehet csak 6-7 megy ki, mivel kifáradok. Nem tudom, nálam ez a 4x8 soha nem jött ki, ha kijön, akkor az első kettőnél nem nyújtok maximumot.

Egyébként azért tettem fel a kérdést, mert vannak akik azt mondják, hogy az utolsó ahol segítenek, az visz a legtöbbet a fejlődésben...

2013. júl. 4. 10:51
 3/4 A kérdező kommentje:
első sorban 4. sorozatot akartam írni.
2013. júl. 4. 10:51
 4/4 poiu ***** válasza:
Szerintem egy kicsit azért számít, mert maradnak rostok, amik így nem jönnek működésbe. Nem tudom, mid van otthon, de pl. pihenés nélkül csökkentheted a súlyt és azzal tovább. Ha van megfelelő egykezes súlyzód, azzal is mehetsz tovább, illetve ha van megfelelő szék, akármi, amit biztonság kedvéért két oldalra tudsz tenni az is jó. De tényleg a legfontosabb az óvatosság, én már egyszer beszorultam és nem volt kellemes végig görgetni a súlyt a testemen :-)
2013. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!