Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyenc edzés edzésterv?

Fegyenc edzés edzésterv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hallottam olyanról, hogy fegyenc edzés, nincs szükség másra csak a saját testsúlyodra, ez nekem jól jönne, mert nincs annyi felesleges pénzem, hogy lejárjak kondizni... Viszont szeretném azért minimálisan kidolgozni magamat.. Valakinek van egy edzésterve, hogy hogyan is kezdjem stb. ?! Előre is köszönöm!



2013. júl. 9. 21:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na miaz mi lett veled 8 év alatt ? Kipattintottad már magad ? 😂
2021. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

:D Igen, de nem fegyencedzéssel.

Konditeremben edzettem.

Ott volt motivációm, míg az itthoni edzés egyáltalán nem ment..

A karantén időszakban vettem otthonra egy multifunkcionális kondigépet is, de egyszerűen itthon régen sem, és most sem ment.

Szóval aki edzeni akar, az járjon teremben.

183cm vagyok és 89kg, alacsony testzsír %-al.

Normális étrend, és heti 4-5 nap edzéssel.

Szóval jah, elértem amit akartam a 8 év alatt. 😊

Habár mint tudjuk, ez egy életmód szóval sosincs vége.

De nem is kell, már annyira részemmé vált, hogy számomra ez a normális.

2021. jún. 20. 23:23
 13/17 anonim ***** válasza:

Na gratulálok. Jól kib@sztad magad 😂 Egyébként én is fegyenccel kezdtem, de valahogy nem éreztem elégnek 😅

Most kondiba járok, remélem én is ilyen jól fogok haladni ;)


Még kezdő vagyok bocsi, annyi lenne a kérdésem, hogy mit értesz normális étrend alatt? Csak mert én az előírt kajákat eszem, de nem mérem le őket, mert nincs lehetőségem. Szerinted így is lehet eredményt elérni? Mik a tapasztalataid ezzel kapcsolatban?

2021. jún. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Előírt kaják? Ezt, hogy érted?

Eleinte lehet minimális odafigyeléssel is nagyon szépen haladni, amíg kezdő az ember.

De utána megfogsz rekedni egy szinten, ahol már elengedhetetlen az, hogy személyre szabd az étrendedet.

Miért nincsen lehetőséged rá?

Csak egy mérleg kell és ennyi.

Én is korábban kelek mindennap nap, hogy elkészítsem az egésznapi kajámat, vagy meg előtte való nap este.


Tehát összegezve:

- Amíg kezdő vagy es az ilyen általános kajákat eszed ami mondjuk a neten fent van, tudsz haladni, simán.

De ezt nem tarthatod fent sokáig, mert kell számolgatni a kalóriákat.

Nem kell kőkeményen, lehet flexibilis diéta is.

Ehetsz csokit, vagy pizzát, vagy amit akarsz, csak számold bele a kalóriába.

Egy idő után nagyon egyszerű lesz egyébként. :)

Hidd el, kitartás kell hozzá, semmi más.

2021. jún. 21. 07:05
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát még kezdőnek számítok, az előírt kajákon meg azt értettem, hogy csirke/hal/pulyka, Rizs/durum stb.

Azért nincs lehetőségem, mert még igen fiatal vagyok, és a családom nem nézné jó szemmel ha én ott méregetnék 😂 Szóval előbb bizonyítanom kell nekik, hogy nem egy kósza fellángolás ez az egész, aztán jöhet mérleg.

Hat most szigorúan nem eszek csokit meg ilyeneket, mert ugye nem számolom csak így nagyjából szemre, és inkább biztosra megyek. Kitartás az megvan :)


Esetleg van valami hiba, amit te kezdőként elkövettél ? Vagy valami amit így tapasztaltabb szemmel máshogy csinálnál?

2021. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Jah, tehát akkor a “gyuros” kajákat eszed. :D

Nem baj, ez a kezdet. :)

Bár azt nem értem, hogy miért nem néznék jó szemmel, hisz pont ez azt bizonyítaná, hogy komolyan gondolod.

Attól még, hogy fiatal vagy nem zárja ki azt, hogy valamit komolyan gondolsz.

Na mindegy, nem tudom a családi körülményeidet, ezt majd neked kell megoldani. :)


A bemelegítés és a nyújtás!

Ezt kezdőként nem csináltam, pedig hidd el, hogy a ugyanannyira fontos mint az edzés.

Illetve amit kezdőként az elején elkövettem, hogy a sulyokra figyelj.

Nem kell nagy súllyal dolgozni, nem az a lényeg, testet akarsz építeni.

Ne egóból edz.

A gyakorlatok helyes kivitelezése legyen a szempontod!

Ne az, hogy plussz 10-15 kiló, de már nem helyesen csinálod a gyakorlatot.

Kb. Ennyi ami most így eszembe jutott nekem, és tanácsolnám neked. :)

2021. jún. 22. 03:25
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, most még tanulgatom :D


Hát na ilyen a családom, de egyenlőre mérés nélkül is szép eredményeket érek el. ;)


Ja ezeket olvastam, hogy egó edzés :D De igen odafigyelek, meg nyújtok stb.


Egyébként ma voltam személyi edzőnél és lehúztak, nem ajánlom senkinek :(

2021. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!