Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen hatással van az emberre...

Zsiasafvssdva kérdése:

Milyen hatással van az emberre a fehérjepor?

Figyelt kérdés

[link]

Menjetek az "összetétel" fülre és olvassátok el!

Azt szeretném megtudni, hogy milyen hatással van az emberi szervezetre az ott megjelenő adatok. Tehát az a mennyiség káros e a bizonyos egységekből mint pl.: kálium, nátrium stb. napi fogyasztás mellett vagy jó hatással lehet -e ?

Valamint ha valami szakértői választ kaphatnék ez most szintetikus vagy valami teljesen más?

CSak hozzáértői választ szeretnék részletesen.


2013. júl. 11. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy tejtermékből (tejsavóból) készült táplálékkiegészítő. Lényege hogy a felesleges anyagokat kiszűrve( pl. tejcukor), kiváló minőségű, nagy fehérjetartalmú élelmiszer, modern eljárással szemcsékké porlasztva. Semmilyen mellékhatása sincs, lényegében olyan mintha meginnál kb. 1-2 liter tejet, csak a felesleges dolgok nélkül, semmilyen káros mellékhatása nincs, max ha érzékeny vagy egyik összetevőjére előfordulhat hogy pl. kicsit "meghajt", ilyenkor célszerű másfajtát kipróbálni. Összegezve ez egy kaja, nem hókuszpókusz "dopping/sztereoid", nem kell tőle félni.

Viszont mint ahogy mondtam, nem csodaszer, emellé szükséges helyes, célnak megfelelő étrend is, különben annélkül nemsokat ér.

2013. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs túlzásba vive, akkor nem rossz, de ha többet eszel belőle mint kéne a fehérje megterheli a vesét.
2013. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vesédnek rossz ha túlzásba viszed, számold ki hogy mennyire van belőle szükséged és ha csak annyit eszel belőle nem lesz semmibajod:)
2013. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ez a vesebaj is elég urbanlegend-szagú, mert direkt egészséges embereken ilyen vizsgálatot nem is csináltak, hogy mennyi lenne a túl sok. Annyi viszont megállapítható, hogy ha tartod a 2 (netán 3, ha már nagyon pro vagy és diétázol) g/tskg mennyiséget, mellé eszel elég rostot, iszol elég vizet, és nem vagy eleve vesebeteg, akkor nem lesz bajod. Ezt annyiból gondolni, hogy a sok-sok-sok hobbigyúrós nem kerül mind kórházba vesebajjal. Tehát a veszély nem életszerű.


Amúgy úgy tudtam, hogy ez a termék lesz (: Nem lesz semmi bajod tőle, nyilván a már említett módon, nem elmebeteg mennyiségeket elfogyasztva (pl. két nap alatt egy vödör, de ennyire egyrészt senki se hülye, másrészt senki se gazdag), étrendet helyesen betartva.

Nem szintetikus, szintetikus étkezési fehérje nem is létezik, szerintem elő se nagyon lehet állítani, gazdaságosan meg tuti. De még ha az lenne se lenne baj, amíg a molekula tökugyanolyan, mint az eredeti. A tejsavófehérjéket tej membránszűrésével állítják elő, jól mondja az első.

2013. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem urban legend ez, aki tanult biológiát, az tudja hogy a sok fehérje a vesét terheli
2013. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a kérdés az, hogy mennyi az annyi...:)

Mivel egy testépítőnek/sportolónak többnyire teljesen normális hogy 2- 2.5 g* testsúlykilogrammnyi fehérjét be kell vinni naponta ( diétánál inkább 3g*tskg), amit sok esetben nem a legegyszerűbb feladat bevinni, nemhiszem hogy valaki 5-6G * tskg-nyi fehérjét fog bevinni, az viszont már tényleg megterhelő lenne.

Lényeg, hogy lehetőleg a napi fehérjebevitelnek maximum a felét vigye be tápkiegből, a többit azt szilárd kajából, illetve fogyasszon sok vizet (lehetőleg minden 20 testsúlykilóra 1 litert, felfelé kerekítve), és akkor nem lesz gond.

2013. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sokat segtettetek:D:D

ÉS napi 30 gramm fehérjére gondoltam táp kiegől és mellé kb még ennyi szilárdból. Teht még a 100g ig se mennék el íyg eleinte :D aztán fokoznám.

De tudna adni nekem valaki valami jó testzsírszázaléki táblázatot vagy valami módszert amivel egyszerűen ki tudnám számolni hogy mennyi fehérje lenne szükséges nekem?

2013. júl. 19. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!