Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A reggeli zabpehely mehet...

A reggeli zabpehely mehet gyümölcsös joghurtal is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerűen nem tudom megenni a zabot, sokféleképpen próbáltam, de nem igazán akarja etetni magát.Pedig fontos az étkezésemhez mert csak így lesz meg a kellé mennyiség...Viszont gyerekkoromban is meg most is szinte mindent megeszek joghurtba rakva..Nagyon sok cukor lenne ha a reggeli zabomat pl egy jogubellába vagy danonba tenném bele? Vagy próbáljak valami mást?



2013. júl. 13. 17:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az egy óriási tévhit hogy ha cukor akkor cukorbetegség lesz az amerikai diabetes.org nevű oldalon is írják hogy az egy mítosz hogy a gyors ch cukorbetegséget okoz. A 2-es tipusu cukorbetegség elhízottaknál jelentkezhet amihez hozzájarulhat a gyors szénhidrátok fogyasztása mert többet fogsz így enni. De nem a gyors szénhidrátok okoznak cukorbetegséget önmagában. Én azt mondom kérdező hogy ha nem vagy cukorbeteg már most akkor még csak arra sincs szükséged hogy tudjad mi az az inzulin. Számold a tápanyagokat vidd be a céljaidnak megfelelő makronutrienseket és el fogod érni a testépítésben kitűzött celjaidat függetlenül attol milyen kajákat eszel. Az hogy felnyomja az inzulint az azt jelenti hogy hamarabb leszel tőle éhes, tehát ha tömegelsz és nehéz enni akkor még javadra is válhat. Egyébként 100 g tegyükfel cheerios-nak jobb a tápértéke mint 100 g rizsnek tobb vitamin, rost van benne közel kiegyenlítődik a felszívódása is.
2013. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Dogmatix91 ***** válasza:
Hát akkor testépítők ezrei kajálnak rosszul :D A tiszta étkezés alapjaiban dőlt meg ezzel :D Én még nem láttam egy sportolót se ciniminit zabálni. Emberek millióinak vált be a minőségi alapanyagokból készült kaja fogyasztása. Össze lehet hasonlítani azokat az embereket akik normálisan kajálnak meg azokat akik junkfoodon élnek. A különbség ég és föld. Vitatkozni nem akarok, mert mindenki azt eszik amit akar.
2013. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Azok akik junkfoodon élnek nem is edzenek és nem is számolják a tápanyagaikat amit te mondasz hogy mindenki így csinálja az nem azt jelenti hogy máshogy nem lehet, a testet nem tesz különbséget két vegyület között annak forrása miatt. Egyáltalán elolvasod amit írok? Ugyanúgy be kell vinni a vitaminokat, rostot mindent azt meg nem lehet junkfood-bol de a kalóriáid egy részét megoldhatod ezekből anélkul hogy barmilyen hatása lenne a testkompozíciódra amiről én beszélek azt úgy hívják hogy IIFYM és nagyonsokan alkalmazzák ha az amerikai bodybuilding.com fórumon kb alapelv.

Versenyzők is alkalmazzák,naturálokat mondok mert aki koxol annak minden mukodik, [link]

[link]

Akkor a videöban szereplő összes személy:

http://www.youtube.com/watch?v=I5bJ0usP2-o

De most hagyom abba ha te neked jobb hogy szabályok közt kell élned meg vissza kell fognod magad ételek választasa terén és olyan dolgokat is megeszel ami nem ízlik meg nem szivesen eszed meg akkor nem igazán értem miért csinálod mikor van könnyebb módja is a dolognak. Most érted ha el kell jutnod A-ból B-be akkor mehetsz gyalog vagy biciklivel gyalog az út hoszabb és fárasztóbb akkor egyből jobb is? A végeredmény ugyanaz

2013. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Dogmatix91 ***** válasza:
Elolvasom persze. Azt mondjuk nem értem miért teszünk különbséget naturál és nem naturál testépítő között kaja szempontjából. A naturál testépítőknek amúgy is sokkal jobban oda kell figyelniük a kajára. Egyébként én szeretem amit megeszek. Hogy a te hasonlatoddal éljek, valamikor jobban esik gyalog menni, mint biciklivel. Vitaminokat amúgy is tabi/kapszula formájában viszik be az emberek. De pl. a cinimininek nehogy már jobb legyen a rosttartalma mint a zabnak. Egyébként meg honnan tudod milyen tápanyag tartalma van ezeknek az agyoncukrozott fos gabonapelyheknek? Azért mert rá van írva valami az oldalára? Nem hiszem, hogy azt nagyon szigorúan ellenőrzik, ugyanis nem kötelező feltüntetni a tápanyagtartalmát semminek sem. A transzzsírok nem számítanak ezek szerint? Zabáljunk margarint, mert úgy sincs negatív hatása a szervezetre? A test nem tesz különbséget ugyan azon tápanyag között? Feldolgozott állapotban már tényleg nem. De pl nem ugyan olyan gyorsan emészted a különböző húsokat sem és ez eltérő módon terheli a szervezeted. A mekis hamburgernek is van fehérje tartalma, de mellette van még 2 kiló retek amit megzabálsz és lehet, hogy feldolgozza a szervezeted, de hidd el, hogy nem tesz jót neki. Én ha eszek egyet a mekiben akkor rá fél órára futok a wc-re mert összefosom magam. De persze az is lehet, hogy a mekis kaja extra gyorsan emésztődik :D
2013. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen gyorsan emsztődik meg valami csak azt befolyásolja hogy milyen hamar leszel éhes. De igen a transzzsír szar es ugyanugy kerulendonek számít. Bocsánat hogy nem irtam ezt le. Az se biztos hogy a ciniminisnek jobb rosttartalma van mint a zabnak de ha valaki nem szereti a zabot akkor ahelyett a szénhidrátforras helyett ehet valami ilyet és akkor később rizs helyett meg valami teljes kiőrlésüt fogyaszt több zöldséggel és akkor a nap végén ugyanugy bevitte a rostot. Mekiskaját meg ha azon élnél nem vinnéd be a szukséges tápanyagokat mindenből mert nem tudnád de mondjuk naponta egy sajtburger különösen ha tömegelsz még belefer( szálkásitáskor is csak elég sok kaloria van benne és így kényelmetlen lehet majd mert másból kevesebbet ehetsz)
2013. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Dogmatix91 ***** válasza:
kiszámolt kaja mellett diétában semmiképp sem fér bele. Tömegelésnél meg attól függ, ki hogy tömegel. Valaki összezabál mindent aztán egy zsírgombóc lesz. Csak gondolj bele logikusan. Ha 3 óránként eszel akkor 1ik étkezésedre benyomsz egy hamburgert, mert azt kívánod és a többi étkezésedből akkor ki kell venni valamit? Ki az a hülye aki ezt bejátsza?
2013. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Aki szeretne enni egy hamburgert? Diétàba simán belefér. Tömegelèsbe is mert ugy latszik nem érted hogy a testednek nincs egy ilyen jelzője hogy hmm most csirkerizst ettem ebből izmot csinálok, most hamburgert ez megy zsirba. Ha valaki tul sok kaloriat eszik attol zsirosodik nem attol hogy miket eszik.
2013. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Dogmatix91 ***** válasza:
Én értem, de úgy látszik elbeszélünk egymás mellett. Akinek kiszámolt étrendje van az nem fog hamburgert meg mekis lófszt zabálni, mert azzal felborítja az egész étrendjét. Egy hamburgert is meg lehet csinálni egyébként viszonylag diétás módon, de végső soron ugyan az lesz mint a csirke/marha + zöldség csak rizs helyett tk zsemle lesz. De nézd már meg mennyi kalória van egy bigmacben! 1 db (ami semmi) 500kcal! 25g zsír, ami nyilván nem len- meg tökmag olaj! Az zabál ilyen szemetet aki nem veszi komolyan ezt az életmódot. Nézd meg a supersize me-t! Oké, hogy nem sportolt az ember, de tökéletesen bemutatja, hogy mennyi szemét van ezekbe a kajákba!
2013. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam negatív komikat írni, de most megteszem.

Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval.

Aki komolyan gondolja, nem eszik össze mindenfélét. Ha valaki tömegel és komolyan veszi, az nagyon figyel a táplálkozásra is, hisz ez az alapja. Aki nem tudja megoldani az étkezést munkájából vagy valami okból, az vissz magával fehérje szeletet, és meg van egy kisebb étkezés, nem helyettesíti a csirke-rizst és nem is erről van szó, hogy valaki fél dkg hús miatt elbukik, de azért hamburgert nem eszik össze, vagy nem gondolja komolyan, de hülye látványt nyújt, hogy tiszta zsír közbe meg a tömegelőktől meg a fehérjéktől nő is. Na ez gáz.

Én amikor fogyóztam 1800kcal ettem, de nagyon figyeltem a ch-fehérje-zsír arányára, és ehettem vona 2tábla csokit is, hogy a kcal belül maradjak, de ez egy marhaság. Ezt azt csinálja, aki lusta és nem elszánt. Mert lehet, hogy fogyna 1-2tábla csoki mellett is, de az eredmény fogyás-lógó, nyúlt bőr, zsír és izomvesztés-plöttyyedt test. És ez kinek hiányzik, amikor normálisan is lehet csinálni (ráadásul most zöldség ára is lentebb van, na meg a tojásé is.)

2013. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Utolsó elég nehezen értem meg amit írsz. Igazábol nem tudom ki mondta hogy nem fontos a fehérje ch zsír aránya mert én biztos nem. http://www.youtube.com/watch?v=36P7qab2U-0 a két jobb formában lévő mindketten még a versenydiét utolsó napjaiban is evett jégkrémet meg amit megkívánt. Egy kiszámlt étrend azért mert tartalmaz nem "tiszta" kajákat attól még kiszámolt marad. És nem csak a lenmagolaj a jö zsír, szükséged van telítettre is a tesztoszteron miatt fele fele arányban kell bevinni ezeket. Ha tömeget növelsz akkor még jobb dolgod van mert ott csak elég kaloriát rostot fehérjét zsírt kell enni. A ch mennyisége nem olyan fontos mint diétában amikor minél magasabban akarod tartani hogy ne az izmaidbol fogyj.

Nézzétek meg ezt a videót, egy táplálkozástudomannyal rendelkező naturál testépítő (nagyon hosszú multal rendelkező) elmagyarázza hogy milyen hülyeség csak tiszta kajákat enni. http://www.youtube.com/watch?v=G6H2edyPLU8

Nem attól veszed komolyan hogy csirke rizsen élsz. Meg fehérje szelet mert nem megy egy étkezés ( egyebként nem furcsa hogy azon az oldalon olvasod hogy csak a csirkerizs a jó meg hogy 3 óránként enni kell ahol a fehérjeszeletet is árulják) attól még komolyan veszed hogy számolod a tápanyagokat. De eszed a kedvenc kajáidat is közben. És keményen edzel.

2013. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!