Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyorsabban szeretnék futni,...

Gyorsabban szeretnék futni, milyen edzésmódot kövessek?

Figyelt kérdés

100 méteren voltam tavaly versenyen, sajnos kicsivel lemaradtam a dobogóról. Milyen edzéstechnikával tudnék sikeresebb lenni, milyen gyakorlatokat végezzek? Csak hobbi szinten űzném versenyszerűen, tehát ilyen spec. étrend dolgokat kihagyom.

15/f



2013. aug. 2. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
hát pedig az étrend sokat számítana
2013. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
eloazCsak az étkezésen 60% múlik szóval egy fehérje dús étrendet kéne követned, ha csak a futásra akarsz koncentrálni akkor NE HOGY TESTÉPÍTŐ ÉTRENDET KÖVES!!! Ugyanis az hátrány lenne! Gyorsasága úgy lehet jól edzeni, hogy keresel egy olyan helyet ahol van egy bazi magas emelkedő (azért legyen egy 100 m hosszú) és lefutsz rajta amilyen gyorsan csak tudsz és nyomban menj rajta.vissza szintén olyan gyorsan ahogy tudsz! Ez nekem 2 hét alatt levitt kicsivel több mint 1 mp-et. És ezt csináld míg össze nem esel (ha el is akarsz vele valamit érni) ha nem akkor legalább az közeli állapotig!!! Amit csinálj mellete az a lépcsőzés fel-le itt lehet változatosan is! (először 1 lépcsőt lépsz másodszorra 2.... 3 ig baleset mentesen el lehet menni lefelé a 4 már veszélyes de felfelé én is csináltam persze nem mind1 milyen lépcső )
2013. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm második! Ez az edzésmód milyen távon javított 1 mp-t az eredményeden? 200'-on?

Két kérdésem lenne edzést illetően:

-Többen tanácsoltak olyat, hogy sprinteket csináljak. Elindulok, futok ahogy csak tudok egy rövidebb távot, megállok, nekikészülök, megint futok teljes erőből egy rövid távot, és így tovább folyamatosan.

-A másik, hogy sprintelek 100 métert, gyalogolok 50 métert, majd megint sprint, ebből min. 20-at


Ezekről az edzésformátumokról mi a véleményed?

2013. aug. 5. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
100 méteren javított. Nyilván mindegyik segít de amit én írtam le az annyiból több, hogy mikor mész felfelé akkor a combfeszítő izmod és a vadlid ( és persze minden izom ami szükséges pl has segg...) erőteljesebben fejlődik. Mikor mész le az meg arra van hogy a gyorsaságot fejlesztje (koordináció...) de nyilván mind2 szükséges!
2013. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyit javítanék magamon, hogy ne 100 métert mérj ki hanem a versenytávod (pl 200 m /azért ezt írtom példának mert te is ezt említetted/ akkor keress egy olyan távot ahol a lefelé menet alapból 200 méter és bazi erős lejtő legyen ( nem baj ha a vége (akár 10-20 m) sima vagy esetleg ellentétesen lejt) az első oda-vissza távod mérd le időre majd írdfel.és tarts 2 perc pihit majd megin fusd le és írd fel a többit nem annyira lenyeges leírni. És ezt csináld minden edzésen! És próbálj mindigElegyőzni magad! Egy órát edz lépcsőzéssel együtt. És levezetésképp fuss 5-10 percet, igy jobban fejlődik a szívizmod és hamarabb regenerálódik

. És mivel testépítő témakörbe írtad ezért legalább járj be hasazni és labazni egyszer és nyomd le a2-t egyszerre. 2 hetes edzéstervet ajánlok (váltakozó) 1. Héten legyen 3 edzés hétfőn kondi szerda sima először lebeszélt edzés péntek ugyan az lábsúllyal! 2. Hét kedden kondi péntek lábsúlyos! Vigyáz jól melegíts be és jól mozgasd át magad mert ezek kemény edzések!!! És további sok sikereket!

2013. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2013. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!