Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme edzés után fehérjé...

Van értelme edzés után fehérjét inni szénhidrát (glükóz) nélkül? Tehát csak tisztán fehérjeport felöntve vízzel.

Figyelt kérdés

Szerintem nincs.

Mi történik, ha valaki csak simán így issza, szőlőcukrot nem tesz a shakerbe?



2013. aug. 17. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szálkásításnál és nem izomépítő edzések után pont így szokták bevinni.
2013. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem izomépítő edzéseknél? Van másmilyen is?


Egyébként a glükózt nem azért szoktak keverni hozzá, mivel az megdobja az inzulinszintet, és az segíti bevinni a tápanyagokat a sejtekbe?

2013. aug. 17. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme. Én pl. hízásra hajlamos vagyok és este edzés után csak fehérjét iszok vízzel, megdobva esetleg egy kis plusz glutaminnal. És így is van eredménye, ráadásul minőségi. De különbözőek vagyunk, aki 40 kilós vasággyal és csak átszalad rajta a kaja, nem tud hízni, annak lehet, hogy nem árt. Ki kell próbálni kinek mi jön be.
2013. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van másfajta edzés, persze. A súlyzózás, a saját testsúllyal végzett gyakorlatok, amik szó szerint izomszaggatóak, mert mikroszakadásokat okoznak, azok alkalmasak arra, hogy izmosodjunk velük. Ez ösztönzi az izmokat arra, hogy tápanyagot vegyenek fel, és építsenek be (fehérjét a mikroszakadások javítására, és szénhidrátot, hogy feltöltsék a glikogénraktárakat, amelyek ilyenkor kiürülnek).


Viszont aerob edzéseknél, amiket zsírégetés céljából végzünk (pl. futás, úszás, kerékpározás) már nem ürülnek le a glikoraktárak, így nem is kell utánuk gyors ch-t fogyasztani. Ilyenkor majdnem ugyanolyan rossz, mintha a nap folyamán random bármikor bevinnénk: így megemeli a vércukorszintet, aminek rossz következményei lehetnek hosszútávon, de rövidtávon sincs sok pozitívuma.

És természetesen nem is szoktunk azért futni, kerékpározni, úszkálni, hogy nagy muszklikra tegyünk szert:)

2013. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szálkásításnál én nem teszek bele ch-t. A fehérje egy része elmegy ilyenkor a glikogénratárak töltésére, de pl 10g glutamin is vissza tudja tölteni a glikogénraktárakat. Tehát vagy kicsit több protein kell ilyenkor vagy kell mellé egy kis amino (bcaa, glutamin). Ilyenkor szokott jönni a kérdés, hogy akkor tömegeléskor miért nem amino megy mellé? Mert a ch olcsób.:)
2013. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!