Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a hatásosabb, ha kis...

Melyik a hatásosabb, ha kis súllyal többet vagy nagy súllyal kevesebbet edzünk?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy kevesebbet, vagy többet edzel? :D
2013. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy súllyal kevesebb ismétlés. 8-12 ismétlés akkora súllyal, amekkorával nem menne már több. Ez az általánosan elfogadott séma.
2013. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kisebb ismétlés szám nagy súllyal, vagy nagyobb ismétlés szám kis súllyal, (konditeremben edzek) remélem így már érthető, bocs ha nem értetted :)
2013. aug. 22. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Így már értem. A kis súlyos edzés pont annyira sikeres, mint zöldbabból lencsefőzeléket főzni. A lehető legnagyobb súllyal csináld, amivel ~10 ismétlést tudsz végrehajtani folyamatosan. (Több sorozaton keresztül)
2013. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Google-> testépités sötét kis titka
2013. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az általános ismétlésszám a 8-12. De vannak izomcsoportok, amik a magasabb ismétlésszámra reagálnak. Néha be lehet iktatni kisebb ismétlésszámot, például 4-6-ot (erőedzés), de csak 2-3 hónapra. Néha viszont magasabb ismétlésszám is jól jön minden izomcsoportnál (15-20). Fontos, hogyha nem érzel egy izmot, pl. fekvenyomásnál nem érzed a melledet, akkor ne erőltesd a 6-8 as kicsi ismétlésszámokat, izolálva menj fel kicsi súllyal jó sok ismétlésig, így pár hét alatt már jobb lesz az agy-izom kapcsolat. De 4-6 os ismétlésszámnál nem tudod kikapcsolni rendesen a segédizmokat, ezért nem túl jó hosszú távon.
2013. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nálam változó, mindegyik gyakorlatnak más az ismétlés száma (60,30,15,40) általában nagyobbak, az baj?
2013. aug. 22. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:
nem baj,ha aerobikozni akarsz
2013. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában nagy súly kell, de néha kell a változtatás, tehát nem árt időnként a nagyobb ismétlésszám. De nem 60-as.;)
2013. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aerobik az más, az egy külön sportág. Általában attól függ, hogy neked mekkora ismétlésszám jön be, melyik gyakorlatnál, hogy az az izomcsoport/izom nálad milyen arányban tartalmaz fehér/vörös izomsejteket. Általában a vörösek a picit magasabb ismétlésszámra reagálnak, és lassan fejlődnek, ilyen a : Bicepsz, váll (mondjuk nem mindenkinek fejlődik lassan, nekem pl. az egyik erősségem), trapézizom, vádli, combhajlító, alkar.

Több fehér izomsejt van a: széles hátizom, tricepsz, mell, combfeszítő, has-ban (a has pl. egy kivétel, mert hiába fejlődik gyorsan és fehér izomsejtekből áll, a magasabb ismétlésszámokra reagál, valószínűleg mert állandóan dolgozik, stabilizál mindig, pl. futás közben). Aztán lehet hogy egy rakás hülyeséget összehordtam, abban nem vagyok biztos, hogy a mell nagyobb arányban tartalmas fehér izomsejteket. De szerintem a 30-as ismétlésszám a jó hasra, vádlira, de felmehetsz néha 50-ig. Guggolásnál én nem használok alacsony ismétlésszámot (6-8), inkább felmegyek 10 felé, akár 13-14-ig is, egyrészt azért, mert így jobban érzem a combomat, ahogy ég, másrészt hogy ne terheljem a gerincemet, és megelőzzem a térdsérülést is, mert fiatal vagyok még.

2013. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!