Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat végezzek,...

Milyen gyakorlatokat végezzek, hogy nagyobb alkarom legyen?

Figyelt kérdés
Egy ideje csinálom már, amiket internetet találtam, csuklóbehúzás, de csak szálkásodni kezdett az alkarom, viszont meglehetősen vékony. Hogyan tudnám elérni, hogy vastagabb legyen?

2013. szept. 4. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az alkar vastagsága eléggé függ a genetikától! Ami segíthet pl: egykezes lógás ameddig bírsz.
2013. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
heti 1-2 edzés elég rá, csuklóbehúzás és csuklófelhúzás. + tömegnövelő étrend is kell, mert anélkül nem lesz izom.
2013. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehéz súlyos felhúzás.
2013. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenki csuklóbehúzást és csuklófeszítést csinál. Én is csak ezeket csináltam egy időben, méghozzá szuperszettben, és ez be is vált nálam.

De ahogy írták az alkar nagyon a genetikától függ, ezért van az, hogy van aki külön egyáltalán nem edz rá, mégis nagy alkarja van, más meg hiába követ el bármit kicsi marad neki.

Szerintem nézz utána a szkander-gyakorlatoknak, például itt; [link] lapozz lefelé!

A statikus gyakorlatokat is alkalmazhatod, vagyis függeszkedsz egy rúdon, két kézzel, egy kézzel, majd egy átvetett törülközőn. Ezek szerintem nagyon jók, mert az alkar mégis csak arra szolgál, hogy ökölbe szorítsd a kezed.

Nem próbáltam még ki, de ez is jó lehet; [link]


És nem kell túlzásokba esni!

Alakítsd úgy az edzésterved, hogy hétfőre essen a bicepsz, péntekre a hát, és ezek végén alkarozzál csak! Heti két edzésnek elégnek kell lennie.

Például:

Hétfő: Váll, tricepsz, bicepsz, ALKAR

Szerda: Láb

Péntek: Mell, hát, ALKAR

2013. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!