Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha magasabb ismétléssel...

Ha magasabb ismétléssel csinálom a gyakorlatokat akkor kevésbé fejlődök?

Figyelt kérdés

Mert igazából én mondhatni, hogy csak akkor érzem a megfelelő edzést és izomlázat másnap mikor magas ismétléssel végzek gyakorlatot. De nekem azt is mondták, hogy hiába érzem jobban amikor az ,,szálkásít'' és nem növel.

Általában vállnál és hátnál csinálok magas ismétlésszámot a többi jó anélkül is.

Nem vagyok zsíros testalkatú!


2013. szept. 13. 17:00
 1/6 dirtboy ***** válasza:

attól függ mennyire magas.

aki azt momdta hogy a magas ismétlés szálkásít attól inkább a jövõben ne kérj tanácsot.

2013. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 10-12-es ismétlés az ideális.


Az ennél több ism. számot csak akkor szoktuk alkalmazni, amikor pl. nem érzünk egy izmot(leggyakrabban a hát), és izom-agy kapcsolatot szeretnénk teremteni. Meg vannak ilyen speckó kombóedzések, de alapvetően a 10-es ism. szám a legideálisabb kb. (kivéve has, vádli, alkar)

2013. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Én is úgy gondoltam hogy az attól még ugyanúgy fejlődni fog.

De az a csávó aki mondta biztos volt benne hogy ha magas az ismétlésszám akkor nem fejlődünk mert az izom nem úgy kap terhelést és vért, tápanyagot stb.

2013. szept. 13. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából az izomméret növekedéshez kell egy bizonyos TUT ( time under tension) tehát idö amit az izom eltölt terhelés alatt. Aki nem kontrollaltan edz es rangatja a sulyokat az kevesebb idot tolt time under tension alatt igy neki nem eleg a 8-12 ismetles es jobban erzi 20 -szal
2013. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt feltételezed rólam, de most tökéletesen szabályosan edzek és én is próbálom tanulni azt amivel a bicepszet ki tudom zárni a hát edzésből.
2013. szept. 13. 17:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Kevés sikerrel :-\
2013. szept. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!