Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Oldalemelés 2 egykezes súlyzóv...

Oldalemelés 2 egykezes súlyzóval. Valóban nem kellenek hozzá nagy súlyok?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy egy kezdőnek aki még nem edzette ki a vállait rendesen valóban elég az 5-6 kiló? O.o Sok helyen olvasom itt, hogy a barbi súlyoktól nem lehet fejlődni, viszont egy edző mondta nekem, hogy bizonyos izomcsoporthoz nem kellenek túl nagy súlyok.

#dsgdfhfd
2013. szept. 14. 12:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
Vállból úgy tényleg nehéz emelni.
2013. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Barbi súlyok alatt azt szokta érteni Montez, hogy annyival csinálod az adott gyakorlatot, amivel nem megerőltető a 10 ismétlés.


Ha neked 5 kg oldalemeléshez olyan hatást ér el, hogy a tizedik ismétlés már épphogy megy,akkor az az ideális súly.


Ez amolyan.. relatív barbisúly :D

Ami neked ideális. Ha 5 kg. még könnyedén megy, akkor ne annyival, kezd, lehet, hogy Te már 10-el tudod a kezdetektől is.


Én amikor elkezdtem a testépítést-kapaszkodj meg!- 4 kilóval kezdtem. Mondjuk én még most is gyengécske vagyok(de tényleg :)


Tehát magadhoz képest mérd a súlyokat, nincs egység!

2013. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Még valami: eleinte lehet szó arról, hogy kisit kevesebbel csinálod, mert nem érzed a gyakorlat szabályos kivitelezését. De csak míg meg nem tanulod szabályosan végezni.


Az én oldalemelésem eleinte néha jobban hasonlított vállvonogatásra. :D

2013. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Itt rnak erről: [link]
2013. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Osynho ***** válasza:

Az oldalemelést az emberek zavarba ejtően nagy része teljesen rosszul csinálja. És ez főleg a túl nagy súly használata miatt van. Jól megválasztott súllyal úgy kinyírod a válladat, hogy égni fog, mint állat. Egy egy kis izom, nem kell hozzá brutál súly, inkább csináld vetkőző sorozatokkal. Az 5-6 kg egy kezdőnek egyáltalán nem kis súly!


Attól hogy valaki 100kg-al nyom fekve, még nem tud ugyanekkorával vállazni. Más izom. Ami a mellnél barbi súly, az a vállnál túl sok.

2013. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vagy probald ki azt hogy a válladat teljesen felhúzod így a csuklya már nem tud segíteni.
2013. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szergej55 ***** válasza:
Oldalemelést én is kis súllyal (5-6 kilóval) csinálok, sokkal jobban ég utána a váll, mint nagyobb súlynál.
2013. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ezt a gyakorlatot nem is lehet szabályosan nagy súllyal csinálni.
2013. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én hét kilóval csinálom,és elég simán,pedig már 3 éve edzem.
2013. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Oldelemelésnél lehet még sok is. Az tipikusan az a gyakorlat, amikor a nagy súlynál többet ér a kontrollált mozgás.
2013. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!