Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes heti kétszer megedzeni...

Érdemes heti kétszer megedzeni egy izomcsoportot? Mondjuk, tömegnövelés időszakban? Vagy felesleges kétszer?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 12:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Vádli, has mehet többször, de alapból (lényegtelen hogy tömegnövelés vagy szálkásítás) nem érdemes a túledzettség kockázata miatt heti többször megedzeni egy izomcsocsoportot.
2013. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi , csak azért kérdeztem , mert a legtöbb ember úgy van vele , hogy nem elég , nem fog úgy fejlődni!!!
2013. szept. 23. 12:07
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Nagy izomcsoportokat semmiképp nem szabad heti kétszer, mert túledzés lesz.
2013. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
pedig elég, pont hogy naturálban nem kell heti kétszer egy izomcsoportot edzeni, mert akkor lesz túledzés.
2013. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdező kommentjére írtam ,akkor még nem volt előttem egy válasz.:)
2013. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ez genetikafüggö ismarek olyan gyereket 1 héten 2- szer edz minden izomcsoportra és jol néz ki ja és natural.Attol függ milyen gyorsan regenerálodsz.
2013. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 clint ***** válasza:
100%

NEm. Egyszer edzél egy izomcsoportot, pláne a nagyobbakat.

Ha abszolut nem fejlődik valami izomcsoport akkor kipróbálhatod a heti 2 edzést de ez évek mire kiderül...

2013. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem lényegtelen hogy tömegelsz vagy szálkásítasz mert kalóriapluszban nagyobb volumennel és frekvenciával is megbírkózik a szervezet. Ha te heti 2x edzésnél tudod növelni edzésről edzésre az ismétléseket/súlyt akkor nincs értelme várni egy hetet. Míg megeddzd ugyanazt az izomcsoportot.
2013. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha egy edzésen egy izomcsoportra max 2 gyakorlat megy kb 3 sorozattal, de 4 gyakorlat 3-4 sorozattal és ez heti kétszer az tuti túledzés lesz az emberek 90%-ánál. Szerintem.
2013. szept. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is sokat töprengtem egy időben, mert valóban úgy szól a fáma, hogy 4-5 nap minimum kell az izmoknak a teljes regenerálódáshoz. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy ez a teória feltételezi azt, hogy intenzíven, kőkeményen leedzette az illető az adott izmot.

Márpedig be kell azt látni, hogy sokan - főleg a kezdők - még nem tudnak olyan intenzíven edzeni, vagy egyszerűen túl "kényelmesek". Ilyen esetben is elő tud még fordulni, hogy heti többszöri edzéssel jobb eredményt ér el az illető. Erre alapozzák azt is, hogy kezdőként teljes testes edzés keretein belül 3x is edzhetsz egy izmot. Viszont sokan később sem tanulnak meg elég keményen edzeni, heti 1x edzenek egy izmot klasszikus osztott edzéstervvel és mégsem fejlődnek megfelelően, pedig a kaja is rendben van. Ilyen esetekben érdemes lehet SZERINTEM tenni egy kísérletet a lemaradt testrészek többszöri leedzésére, de persze okosan szétszedve (pl. két mell edzés között ne legyen se váll, se tricepsz), 3-4 nap pihenést minimum betartva, stb.

2013. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!