Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek II. Vilmos...

Mi a véleményetek II. Vilmos német császárról?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 23:22
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
whut
2013. szept. 29. 01:13
 22/38 tap bela ***** válasza:

[link]

egy mondat... sokan őt teszik felelőssé a világháború kirobbanásáért....

2013. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Mikor a balkáni front összeomlott, de sikerült stabilizálni, keleten már nem folyt háború, nyugaton lassú angolszász előrenyomulás volt, akkor kellett volna a vesztés lehetőségét még csírájában kiirtani a vezérkar fejéből, ami később átterjedt a lakosságra is és tényleg vesztette a háborút.

Ha nem omlik össze fejben a központi hatalmak vezérkara, akkor lehetett volna jobb kompromisszumos békéket is kötni.

A végén meg persze lemondott és emigrált, amikor meg véget ért a balhé vissza akart térni...

2013. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Ez kész, rögtönzött töri óra a gyúrósknak! :-)
2013. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 tap bela ***** válasza:

Egyetlen egy dolog érdekel!

A kérdező vajon miért ebbe a topic részbe tette fel a kérdését? Mert a sport szakmai részbe nem illik.

2013. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
hát mer tudta, hogy csak innen remélhet kreatív, hozzáértő válaszokat. Egyébként mi nem tudhatjuk, hogy az ő elvont agya milyen összefüggést lát a két dolog között. Mondjuk én kedvelem az abszurd humort, jót szórakoztunk este. :-)
2013. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Hát az azért elég nagy vicc, hogy a birodalom generálisainak fejéből búbópestisként terjedt volna el a nép körében a háború elvesztésének gondolata.

Nyilván az emberek hirtelen felkapták a fejüket, hogy "ja b_szki, akkor ezt most akár el is veszthetjük ? Akkor harcoljon a hóhér..." ugye ? Véletlen sem az immáron négy éve végeláthatatlanul elhúzódó, a hátországot teljes egészében kisemmiző, felemésztő anyagháború ?

A békét meg nem azért írták alá, mert a fejesek akaratereje összeroppant, és már jó békét sem volt kedvük kötni, hanem mert az ország belülről teljesen szétforgácsolódott a fegyverszünet óta, aztán azt jól megszegve, a forradalmat kihasználva, az angol fattyak blokád alá vonták a birodalmat, kiéheztetve azt, és így kényszerítették a németeket a versaillesi szerződés aláírására.


(Én legalábbis így tudom, javíts ki ha tévednék.)

2013. szept. 29. 21:20
 28/38 anonim ***** válasza:
Dehogy javítunk, Tanár Úr, csak tanulunk ittenn tőled!:-)
2013. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Most miért húzol ? 23-asnak címeztem az üzenetemet, még ha nem is írtam ki.
2013. szept. 29. 22:08
 30/38 anonim ***** válasza:
Ja, aszittem általános. Mer én nem is mernélek javítani! :-)
2013. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!