Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek II. Vilmos...

Mi a véleményetek II. Vilmos német császárról?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 23:22
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Miért szopózol velem ?
2013. szept. 29. 22:28
 32/38 anonim ***** válasza:

Én? Komolyan írtam, hgy nem mernék, mivel nem értek hozzá.

De akkor egál a leratyizás miatt! :-)

2013. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Én már bocsánatot kértem a ratyizás miatt, te még nem.
2013. szept. 29. 23:06
 34/38 anonim ***** válasza:
Nincs miért bocsánatot kérni, mert ő nem írt sértőt.
2013. szept. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Hát nem is állt szándékomban, már ne is haragudj! :-)

Te meg édi vagy, Montez!

2013. szept. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Te is Andi.:)
2013. szept. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"Mikor a balkáni front összeomlott, de sikerült stabilizálni, keleten már nem folyt háború, nyugaton lassú angolszász előrenyomulás volt, akkor kellett volna a vesztés lehetőségét még csírájában kiirtani a vezérkar fejéből, ami később átterjedt a lakosságra is és tényleg vesztette a háborút."


Most nem azért, de a nyugati fronton szétverték a német hadsereget (augusztus 8 a német hadsereg fekete napja), az olasz frontot áttörték, a OMM gyakorlatilag széthullott, amikor a fegyverszünetet aláírta, már gyakorlatilag nem is létezett, a Balkánon kihullottak a törökök és a bolgárok, meg ugye mi is, a lerongyolódott német hadsereg pedig nem tudott volna egyedül 3 fronton harcolni.


"Ha nem omlik össze fejben a központi hatalmak vezérkara, akkor lehetett volna jobb kompromisszumos békéket is kötni.

A végén meg persze lemondott és emigrált, amikor meg véget ért a balhé vissza akart térni..."


Ha nem kötnek békét, akkor 1-2 hónap és úgyis összeomlanak és teljesen megszállják az országot. A háború után még az is benne volt a pakliban, hogy széthullik az egyesült Németország saját magától.

2013. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Én nem azt írtam hogy megnyerték volna a háborút, hanem, hogy mindenki hajlott a békére és a központi hatalmak szemszögéből kedvezőbb békék jöhettek volna létre.
2013. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!