Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kreatin az mire jó? Azt...

A kreatin az mire jó? Azt hallottam okozhat ödémát is a szervezetben, ha túl sok megy be belőle.

Figyelt kérdés
Milyen hatása van a kreatinnak, és okoz-e ödémát? Mikor használtam normálisan használtam, de eléggé felpuffadtak a kezeim és kieresedtek. normális az?

2013. okt. 1. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális mennyiséggel, (azaz feltöltéskor 0,3g x ttkg, majd szinten tartáskor ennek a fele) nem okozhat ilyen gondot, pláne ha nem egy raklap cukorral iszod. Mert a nagy baj inkább ott van, hogy sokan nyomják hozzá a dextrózt orrba-szájba. Milliószor használtam már kreatint, de sosem volt felpuffadás, hogy a te szavadat használjam.
2013. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felpuffadt, és kieresedett egyszerre? A puffadás vizesedésre utal (én így értelmezem), az erek pedig nem pont vizesen jönnek elő!
2013. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kreatin foszfát az izom anyagcserében játszik szerepet. Viszont foszfátként nem tudjuk felvenni, ezért a kreatin monohidrátot célszerű bevinni és abból a szervezet vegykonyhája létre hozza a szervezet által hasznosítható formát, a foszfátot.


A hatékonyságára nálam jellemző, hogy növeli az izom fáradástól mentes kitartóbb teljesítményét. kb négyszer nagyobb kitartásra és fáradástól mentes teljesítményre képes tőle az izmom, ahogy tapasztaltam. nem az erejét növeli, inkább a fáradást és izomlázat csökkenti hatékonyan. Robbanékonnyá válik tőle az izom. A rövid és nagyobb teljesítményt növeli.


A kreatin az izom sejteknél vizet köt meg, ezért okoz némi súly gyarapodást. Ez a felhalmozott folyadék, néhány nap külön bevitt kreatin mentes időszak nélkül eltávozik.


A kreatin szedés hosszú távon is teljesen biztonságos egy egészséges szervezetnek. Viszont akinek vese problémája van, annak tartózkodni kell tőle, mint sok egyéb élelmiszertől is.


[link]

2013. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!