Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés extrém ektomorf...

Tömegnövelés extrém ektomorf alkattal. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

26 vagyok, 182 cm és 57 kg.


Terembe sajnos még nincs bátorságom lemenni, mert szánalmasan vékony vagyok, ezért itthon edzem súlyzóval egyenlőre, nem is találnám a helyem egy teremben egyedül. Az életmódváltást csak pár hete kezdtem. Letettem a cigit, nem iszom kávét és alkoholt.



reggeli: 5 főtt tojás, csésze zabpehely turmixolva.

napi 4*10 dkg csirke, 4*15dkg tészta vagy rizs, biotech multivitamin*2.

vacsora (közvetlenül lefekvés előtt): rántotta 5 tojásból, 125gr sovány túró.


Heti 4szer edzem kb 1 órát rogyásig, utána brutal gainer.


Nem számolom a fehérjét, a kalóriát, igyekszem annyi minőségi kaját enni, amennyit bírok.


Tudnátok javasolni nekem bármit, ami előrelendíthet?Tényleg extrém ekto vagyok, úgy tudom, nem feltételnül igazak a testépítés kőbe vésett szabályai ilyen alkatnál.


Ezer köszönet!



2013. okt. 27. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem fejlődsz, az valószínűleg a tápanyaghiánytól van, és ide látom, hogy kevés a ch. A zsírbeviteled sem egészen korrekt, kicsit csökkentsd a telített zsírok bevitelét és tegyél be helyette telítetleneket.


Kezdő edzésterv kéne, főleg ilyen vékonyan, aminek 2-3 hónap saját testsúlyos edzés is megteheti, ha otthon edzel.

2013. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszd Ddrake!


Mit mire cserélnél?


Illetve; úgy tudom a kései kajálás az, ami a legjobban "megmarad" az emberen, abból lehet arányaiban sokat hízni. Mi lenne, ha vacsorára a túró helyett egy adag tömegnövelőt tolnék?


Az a baj, ettől a brutal gainertől nagyon durva hányinger jön rám. Gondolom azért, mert eddig kb a napi 6 kávéban lévő cukor volt a fő energiaforrásom.

2013. okt. 27. 22:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Fejlődök, csak kiváncsi voltam a tapasztaltak tanácsaira hogy minnél jobb hatásfokkal csináljam.
2013. okt. 27. 22:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne tolj edzés után máskor tömegnövelőt, főleg ne este. Estére már ch-t alapjáraton nem szoktak javasolni, bár nehezen zsírosodóaknak elmegy. Mindent igenis ki kell számolni, legalább egyszer, utána pedig tartani magunkat hozzá.


Fehérje legyen meg legalább 2g/ttkg/nap, a ch 5g/ttkg (komplex forrásokból persze).

A zsírnak felét 2/3-adát inkább telítetlen zsírokból vidd be, olívaolaj, tökolaj, lenmagolaj, halolaj az omega3 miatt, illetve kókuszolaj a sütéshez.


Ha így sem jön a tömeg, akkor emeled a ch-t, valaki 7g/ttkg-al tömegel, majd látod te is. Neked különösen fontos a reggeli és az edzés utáni azonnali tápanyagpótlás, az esti lassú fehérje (túró). A napi adagodat oszd minél több felé, de ezt gondolom tudod.

2013. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!