Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy milyen testalkatú vagyok endomorf vagy mezomorf, táplálkozásról, tápkiegekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok 176 cm és 63,5 kg. Én személy szerint a mezomorf testalkatra tippelnék de apám mindig azzal ,,biztat", hogy pár év múlva meg fogok nagyon hízni, ha nem figyelek oda azt mondja hogy hajlamos leszek a hízásra és azt hogy nem vagyok már most 100 kg az edzésnek köszönhetem.. Nem engedik hogy használjak, tápkiegeket mert később a súlyommal fogok küszködni.. (persze tudom hogy ez hülyeség) Edzésemről: kondizok és futok előtte 10 évet fociztam versenyszinten. 3 hónapja kezdtem bele igazán a kondizásba, testem megismerésébe. Mivel nem nyúlhatok semmilyen táplálékkiegészítőhöz nem látszik meg annyi mintha ihatnék proteint stb.. akkor bele se tudok gondolni mennyivel eredményesebb lenne. A hasizmomon a felső 4 kocka kezd eléggé erőteljesen látszani (alsó 2 még halványan lapul rohadna meg:)) Egyébként nem tudom hogy miért terjed ez a sok tévhit a tápkiegekről, megkérdezte anyukám az orvosát és azt mondta az orvos hogy felesleges, de nem káros. De felmerül bennem a kérdés, hogy aki komolyan gondolja ezt a témát annak is felesleges e, szerintem rohad.tul nem na de mindegy. Az meg hogy idősebb koromban a tápkiegek miatt fogok könnyen elhízni azt apámtól nem tudom mire vélni.. 13 évesen amikor először hallottam ezt tőle emlékszem pontosan rá, álltam az auchanban egy tápkieg bolt mellett és kérdeztem hogy mik ezek? Annyit mondott hogy a kondisok használják és nekem FELESLEGES, mert nem lesz bajom a súlygyarapodásban.. Kajálásomról annyi, hogy néha napján lecsúszik egy kis pizza (tonhalas), nem tökéletes az étrendem de jobb mint régen volt, odafigyelek arra hogy

-ne egyek csokit (régen sem ettem sokat,de most semmit max fitness szeletet néha napján)

-csipsz ilyenek (undorodom tőle)

-fehér liszt kilőve (teljes kiőrlés)

-sok csirkét eszek (kedvenc húsom, disznót nem szeretem, sonkának is inkább csak a színhús részét eszem meg a zsírjától undorodom)

-tojást 5-6 darabot eszek meg egy nap (2-nek a sárgáját is a többinek csak a fehérjéjét)

-mióta kondizok megnézem mindennek a tápanyag tartalmát (durva hogy ez egy éve még eszembe se jutott, azt sem tudtam mi az:D, tulajdonképpen szüleim most se tudják igazán vagy csak szimplán nem izgatja őket de szerintem utsó) Na de visszatérve a testaalkat típusomra szerintem akkor is mezomorf vagyok soha nem voltam kövér látszanak a kockák a hasamon, volt 5 hónap amikor nem edzettem semmit tanulás miatt, de akkor sem híztam meg úgy hogy a kajálásra sem figyeltem. Most viszont gőzerővel hajtok a cél érdekében. (nyárra minél jobb kinézet és 75 kg)

Az egyetlen problémám a 75 kilóval az az hogy ezt mind tápkieg nélkül kell elérnem valahogy (egy volumess 35-el vagy egy jumboval más lenne a dolog.. de nem tudom szüleimnek beadni hogy ez jó és azt mondják hogy ez a dolog annyira messze áll tőlük, és nem az ő világuk valahogy elítélik ezt az egészet nem tudják hogy mennyire motivált vagyok vagy hogy mit jelent ez nekem.. elég lenne egy fehérjepor is, de azt se vehetek. Étrendem úgy tudom csak megoldani hogy amit anyám csinál itthon megeszem, de szerencsére mióta emlegetem neki ezt a dolgot egyre egészségesebb kajákat csinál. Ötletek, vélemények, tippek jól jönnének;)



2013. okt. 31. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Ha 176 centihez csak 63.5kg vagy, és ehhez különösebben diétáznod sem kell, vagyis hízásra nem vagy hajlamos, akkor te inkább ektomorf alkat lehetsz!


A kiegek nem feleslegesek, de nem is nélkülözhetetlenek. Egyedül az edzés utáni tömegnövelőt (vagy csak proteint) nem tudod szilárd kajával helyettesíteni, mert ugye az nem szívódik fel olyan gyorsan.

A nap többi részében fogyasztott tápkiegek csak kényelmi okokból jók, mind pótolhatók normális kajával.

A lényeg úgyis az hogy minden nap meglegyen a szükséges fehérje és szénhidrátbevitel. Még jobb is ha ez szilárd kajából van( mondom kivétel edzés után).


A nyárra 75kg nem leszel, tömegnövelőkkel sem! Illetve ha leszel, akkor meg nem fogsz jól kinézni, mert annak egy része már zsír lesz.


Nekem csak egy tippem van; türelmesnek kell lenni!

2013. okt. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hat te ectomorf vagy,en mezomorf vagyok 75 kilo es csak 17 eves vagyok en is pont mind te.
2013. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fehérjétől nem hízol, a tömegnövelőtől viszont igen.

A fehérjében nem szteroid van, nem lenne olyan nagy változás, mint hiszed. Ha fehérjét fogyasztani akarsz, akkor csak tejsavófehérjét edzés utánra és alvás előtt kazeint.

2014. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!