Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki tornázik az biztos tud...

Aki tornázik az biztos tud segíteni nekem, nem értek annyira hozzá :/ Tapasztalatok? , többi lent.

Figyelt kérdés

Vettem magamnak egy tornagépet ( [link] ) , az izmaimat szeretném növelni mert felesleg nincs rajtam, , de félek hogy a melleim kisebbek lesznek, van rá esély hogy mellezéssel csökken a mellbőségem ?

és még annyi hogy be kell osztanom, hogy mikor mire tornázok nem lehet egyszerre karra, lábra és hasra tornázni?

19/L



2013. nov. 10. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A női mell zsírszövetekből épül ugyan,de ha drasztikus mértékben nem csökken a zsír mennyisége a testeden,akkor nem lesznek kisebbek.

Előfordulhat,hogy a hátad megerősödik,ettől más lesz a felsőtested tartása,talán jobban is fognak kinézni a melleid.

Az edzést ha konditerembe járnál akkor mindenképp érdemes lenne felosztanod,de ez egy egyszerű gép;nincs olyan sok variácó,hogy ne tudnád azokat egy edzés alatt megcsinálni.

2013. nov. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) A melleim már ígyis izmosak kicsit, mert tornázok elég sokat, meg szoktam súlyozni is, de most komolyabban akarom venni, s félek hogy kisebbek lesznek a melleim, nem akarok férfi testet.
2013. nov. 10. 02:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Férfitested nem is lehet kox nélkül, hiszen kb 1/25 annyi tesztoszteront termelsz, mint egy férfi. Alaptalan a félelmed.

A mell az zsírszövet. Ha kalória mínuszban vagy, akkor csökkenhet a zsír mellnél is. Ergo, ha nincs kalória mínusz, akkor nem vesztesz mellből sem. Izomnöveléshez kalória plusz kell. Legyen tömegnövelő étrended.


És hogy be kell e osztanod az izomcsoportokat: eleinete pont nem. Kezdőknek két hónapig heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Azaz minden edzésen (pl H-Sz-P) minden izomcsoportra végzel 1-1 gyakorlatot, gyakorlatonként3-4 sorozattal, sorozatonként 10-12 ismétléssel, amekkora súllyal éppen megy szabályosan.

Majd 2 hónap után áttérhetsz osztott edzésre.


Olvasnivaló: googleba: alapismeretek.

2013. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. nov. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!