Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan fogyjak a derekamról?...

Hogyan fogyjak a derekamról? /lent/

Figyelt kérdés
Nagyon csinos alakom volt de az utóbbi időkben felszedtem a csípőmre és a derekamra egy kis felesleget:/És nagyon meglátszik ha feszülős pólót veszek ezért mostanában azt is hanyagolom.Hogyan fogyjak milyen gyakorlattal?

2013. nov. 12. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Diéta kéne plusz plusz aerob edzés, helyi zsírégetés sajnos nincs.
2013. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak derékból nem lehet fogyni. Nem irányíthatjuk a fogyás helyét. Genetikailag meghatározott, hogy ki, honnan, milyen ütemben ad le zsírt. Aerob edzések kellenek és szálkásitó diéta és majd lemegy az óhajtott helyekről is. Erősítő edzés ugyanúgy menjen mellé.
2013. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az a helyzet hogy mostel kezdtem csinálni felülés,fekvő támasz stb.. mellé meg heti 4x kosárlabda edzésem vana hol rohangálunk mint az őrült.De most azon vagyok hogy leadja egy kicsit:)
2013. nov. 12. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Te tuti csaj vagy, de azért leírom neked is. Szerintem nem olyan borzasztó. Felváltva csinálj kardió és erősítő edzéseket szerintem. Azért jó ez, mert ahhoz, hogy rendesen fogyni tudjál, ahhoz izomzat is kell. A kosarazás az csak kardió. A túlzott kardiózás esetén előfordulhat, hogy a szervezet nem a zsírt bontja, hanem elkezdi az izomzatot (miután a szénhidrátkészleteket felélte). Ezt kell ellensúlyozni erősítésekkel. Erősítés az kezdődhet kis bemelegítéssel, amihez kiváló egy kisebb adag futás. Mondjuk 20-30 perc (vagy kevesebb, ha nem bírnád). Utána dinamikus nyújtasz egy kicsikét, és elkezded csinálni az erősítő gyakorlatokat. Azt csinálhatsz, amit csak szeretnél, de lehetőleg minél változatosabb legyen. Húzodzkodások, tólodzkodások, lebegőülés, felülések, kitörések (neked először kis súllyal vagy súly nélkül), mellső fekvőtámasz, hátsó fekvőtámasz lábemelés. kétkezes rúddal csipőfordítás, stb.. Elég sok lehetőség van, de szerintem elsőre elég lenne hozzá szokni pár darabhoz. Mondjuk nyolcféle gyakorlat 5 x 10 -es bontásban, ha bírod. Aztán ha megy, akkor egyre többfélét (esetleg növelheted a tömeget a régebbieknél, ha nagyon megy).


A kardió az meg valami hosszabb idejű szaladgálás. Egy sima futás is megteszi. Én 2 órát szoktam, de szerintem elég lenne egy olyan 1-1.5 óra is.


Ezt a kétfajta edzést felváltva csináld. Az erősítés után kell egy pihenőnap, a kardióedzés esetén bekövetkező izomveszteséget meg nem árt pótolni. Pihenőnapod akkor legyen, amikor te szeretnéd, de lehetőség szerint ne legyen több mint 1 pihenőnap (esetleg hétvégén 2).

2013. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg, hogy kitartóan csináld, és akkor le fog jönni derékról is a felesleg. Neked nem kell külön egy testtájékra koncentrálnod. Nyújtásokat soha ne felejtsd el egy normális edzés végén. Erősítés végén fussál is nyújtás előtt pár percet, mert ott az is előfordulhat, hogy besavasodsz. Na ez mondjuk arra az esetre vonatkozik csak, ha valaha is elkezdesz erősítgetni.
2013. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szergej55 ***** válasza:
DIÉTA ALAPJAI.
2013. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!