Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Olyan ellentmondásokat hallok,...

Olyan ellentmondásokat hallok, hogy már nem tudom mit higgyek. Mikor nem veszítek az izomzatból?

Figyelt kérdés
Tehát a két fenn álló kijelentés: Hogyha kevés kalóriát juttatok be, akkor az izomzatból veszítek... a másik pedig, hogyha nem eszek akkor veszítek az izomzatomból... tehát én most szálkásítani szeretnék, sajnos nem tudok szénhidrátot meg fehérjét számolni így hát eszek amit eszek, napi 10szer, keveset és mindennap pontban ugyanakkor.. egy tálkába előző este kikészítem a kajám, ami általában jégsalátából, tojásból, sajtból, és csirkemellből áll, néha-néha egy kefir, 2 hét alatt 2 kilót adtam le, de nagyon remélem, hogy nem az izomzatból, legyetek szívesek segíteni nekem

2013. nov. 18. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A szálkásítás abból áll, hogy enyhe kalóriaminusszal megfelelő tápanyagarányokkal (és ez is nagyon fontos, nem csak önmagában a kalória) zsírt adunk le, miközben vesztünk az izomzatból is, ezt próbáljuk ellensúlyozni a sok fehérjével és az erősítő edzéssel (ugye hogy ugyanúgy súlyzózunk szálkásítás alatt is). Nyilván a nem eszel az a kevés kalória végső véglete, jóhogy veszteni fogsz izomból így is, ebben semmi ellentmondás nincs.
2013. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ :) de akkor lényegében így jól csinálom ezeket a dolgokat? Hogy pl. nem számolgatok meg egyéb ilyesmi, egyébként kijavítanám magam, tojásból nem eszek olyan sokat, illetve csak a fehérjéből mivel úgy hallottam, hogy a sárgája teli van telített zsírokkal
2013. nov. 18. 23:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Van benne, egy átlagos tojásban 3-4 gramm, ezt hozzá kell számolni a napi bevitelhez. Nem kötelező számolgatni, de épkézláb szálkásítást úgy tudunk véghez vinni, hogy tudatában vagyunk annak, melyik makrotápanyagból mennyit viszünk be.
2013. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csinálod jól, ha nem számolsz. Ugyanis meg kell lenni szálkásíttáskor a napi 2,5-3 g x ttkg fehérjének. alatta nagy izomvesztés lesz. Nekem ez 28 éves edzési tapasztalatom, nem csak úgy tudatlanul leírok valamit.:)

A ch-t pedig belövöd 1-2 g x ttkg-ra. Előbb a magasabb értékre állítod be és ha nincs heti 0,5-1 kg fogyás, akkor viszed kicsit lejjebb.

Heti több, mint 1kg fogyásnál tuti nagyobb izomvesztés lesz, erre figyelj, hogy ne legyen nagyobb a tömegvesztés.

Mindenki tud számolni fehérjét és szénhidrátot, na meg zsírt is. Ilyen nincs, hogy valaki nem tud. Van millió tápanyagtáblázat a neten, ahol szépen megvan, hogy miben mennyi a makrotápanyag.

2013. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!