Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez megfelelő étrend lenne...

Ez megfelelő étrend lenne tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

28 éves srác vagyok.

Jelenleg 179 centis magasságomhoz 71 kiló párosul. Nem szeretnék hegyomlás méretű izmokat, hanem egy kissé vaskosabb alkatot csak. Az sem zavarna ha egy kis zsír feljönne rám!


A jelenlegi étrendem így néz ki:


[link]



Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy a napi 80g-os zsírbevitel ( mivel 90%-a telítetlen zsírból származik, ami egészséges ) nem sok e így is?


Már fél éve nem fogyasztok húst, úgy nézzétek ezt az összeállítást. És mint hangsúlyoztam csak kissé vaskosabb alkat a cél, még az se gond, ha kisebb pocak feljönne ezzel együtt.


Köszönöm!



2013. nov. 19. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyél húst és halat is.

Több zöldség kellene.

Gyümölcsöt étkezés után 1 órával egyél.

Sok a banán, ettől székrekedésed is lehet.

Egyél inkább almát, mandarint, körtét.

2013. nov. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a 100gramm fehérje neked nem valami sok, főleg, hogy az ilyen csurranó-cseppenő egy-egy gramm fehérjéket is hozzászámolod más, nem elsődleges fehérjeforrás ételekből is, amik ráadásul nem is teljes értékűek.

Az alig 300g ch a legtöbb embernek nem elég. A zsír pedig, relatív, hogy sok-e, de a többségnek nem szokta elérni az 1g/ttkg-ot naponta.


De megpróbálkozhatsz vele, és meglátod, mit tudsz elérni. Nem szoktam az emberekre ráhúzni sablonként a dolgokat. Viszont hetek, hónapok alatt magától is látszik, hogy beválik-e, mert azt a tükör és a mérleg megmondja, hogy milyen eredménnyel szolgál.

2013. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!


1. válaszoló: vegetáriánus vagyok szándékosan, hús és hal nálam szóba se jöhet.


2. válaszoló: fogyasztok még ezek mellé étkezések előtt chlorella algát, szőlőmag-őrlemény kivonatot, melyekben nagyon sok antioxidáns van. És még aranygyökér kivonat is megy mellé.

2013. nov. 19. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, de ez makrotápanyagot érdemi mennyiségben nem fog hozzátenni, és elsődlegesen ettől függ, hogy fogsz-e tömeget felszedni.


Illetve nem tudom, hogy az alga mennyiben tesz hozzá. Ha már tojást eszel, azzal még sokat emelhetnél a fehérjén, ha egy kicsit többet ennél.

2013. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor még tojásfehérjét megpróbálok hozzátenni az étrendhez. Köszi!
2013. nov. 19. 23:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Módosítottam kicsit az étrendet, így már jobban fest valamivel? :)


[link]

2013. nov. 19. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb egy fokkal, de még mindig sok benne az olyan fehérje, amit a legtöbben bele sem számolnának.
2013. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én rettenetesen hiányolok egy jó rizs + valami(ugye vega vagy) főtt kaját, valamint a testsúlyod alapján olyan 400g körüli szénhidrát evitelt javaslok. A fehérjebeviteled teljes értékű forrásokból legyen meg 140g. A zsír 70g körül tökéletes neked, bár az étcsokit mellőzném. Inkább rágcsálj el egy kis mogyorót, én imádom! Zöldségnek a két legjobb a brokkoli és a karfiol, de mást is nyugodtan ehetsz! Hajrá!
2013. dec. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!