Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Láb edzés otthon?

Láb edzés otthon?

Figyelt kérdés

Van két 15-15 kg-os kézi súlyzóm. Hány sorozat legyen és mikből amiket otthon is tudok csinálni? És azokat hogy tudom edzésről edzésre cserélgetni? Vagy csak a sorrenden változtassak majd? Melyik gyakorlatból kell magas ismétlésszám melyikből kevés? Ti hány kilóval csináljtok melyik gyakorlatokat?

vágom h amennyivel 8-10 ismétlés megy, de nem akarok se túl nagy se túl kicsi súllyal tökölni.



2013. nov. 21. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha vágod, hogy 8-12 ismétlés kell, akkor mi a kérdés? Az lesz a jó súly, nem lesz túl nagy sem és túl kicsi sem.

Kezdőknek 2 hónapig heti 3 napos teljes testes edzés kell. Minden izomcsoportra 1-1 gyakorlat: pl fekvenyomás egykezesekkel, egykezes evezés, vállból nyomás, hátsó támaszos tolódzkodás, bicepsz állva (beforgatós), guggolás, egylábas vádli állva.

De találsz sok gyakorlatot és tervet is a bodybuilder.hu oldalon.

2013. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, lábra ugye lehet guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, bolgár guggolás, sissy guggolás.
2013. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az átmozgató már megvolt.

az a baj h kis súllyal (nem tudom mi számít kicsinek) 20 kilóval megy 10-12 kitörés de 30 kilóval is meg tudom csinálni, de akkor már nem hátra lépve hanem támadó állásban maradva guggolok be. nem tudom hogy akkor szabályosan csinálom e vagy mi.

lábra (combhajlító és combfeszítő) hány sorozat kell? tudok egyáltalán annyi sorozatot összekaparni itthon hogy még tudjak minden héten új gyakorlatot betenni hogy változatos legyen?

2013. nov. 21. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell minden héten új gyakorlat. Leírtam kb mik vannak, sajnos gépek nélkül nem tudsz sokfélét végezni.

Lábra elég guggolás, kitörés, teszel még be sissy vagy bolgár guggolást. A hátsó részre merevlábas felhúzás. Mindenből 3-4 sorozat. Guggolásból mehet több is. Szabályos legyen és így tudj megcsinálni 10-12 ismétlést. De mehet 15 is, lábra jók a magasabb ismétlésszámok is. Ezt is variálhatod.

2013. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
thx, küldtem kezet
2013. nov. 21. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Montez, pár nappal ezelőtt kérdeztem a merevlábú felhúzást...ez inkább lábat vagy a hátat erősíti?

Van a román stílusú, szal melykiket cináljam, ha a láb a cél?

2013. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkét felhúzás (román és a merevlábas) is nagyszerűen edzi a farizmot és a combhajlítókat. Mindkettő érdemes bevetni, néha ezt, néha meg a másikat.

Mindkettő megy a derékmerevítő izmokra is, ezt nem tudod kiiktatni. Tehát az alsó hátizmokat is edzi.

2013. nov. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!