Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzés tervet tudnátok...

Milyen edzés tervet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
177cm magas 67kg és 16 éves vagyok és szeretnék izmosabb/erősebb lenni csak nem tudom, hogy miből és mennyit kéne csinálnom, ahoz, hogy pár hónap múlva legyen valami eredménye. Ehez szeretnék tanácsot kérni.

2013. nov. 23. 15:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Orizát bántod te tudatlan p-cs?

Amit írtál az egyenlő a hülyeséggel. Az tény, hogy calisthenics edzéssel is ellehet érni látványos fizikumot, de ezt is nagyban behatárolja az edzés intenzitása, a kaja minősége na és persze a regenerálódás.Az most lényegtelen, hogy te súlyzózol vagy calisthenics edzést végzel.Viszont calisthenics gyakorlatok többnyire több izmodat is igénybe veszik, így nem tudsz csak 1 izomra koncentrálni. Még súlyzózásnál nincs ilyen probléma.

2013. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kemény fegyenc: Azt akarod mondani hogy eltolni magadtol vagy a fejed fölé nyomni 100+kgot Rarakni a hátadra 150 kg-ot majd leguggolni és felállni vele vagy a földről felemelni 200 kg-ot nem funkcionális? Melyik világban nem mozgatsz külső tárgyakat? Melyik világban nem válik előnyödre ha nagy vagy és erős? Mikor kell magadat ágakon felhúzni esetleg kuszni? A sulyzo is megerositi az izuleteket és 1000x funkcionálisabb.
2013. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hú, de bírom, amikor mindenki hirtelen szakértőnek képzeli magát. De persze amikor az egyik elkezdi, akkor jön a többi 8 is oltogatni :D

Az egész hosszú kommented részigazságokat tartalmaz.


Értem én, hogy Te jobban érzed magad saját testsúlyos gyakorlatok közben, de ez egy teljesen szubjektív, egyéni dolog. Ezzel nincs is gond, szóval haladjunk tovább.


Én nem beszéltem a természetességről. Én arról beszéltem, hogy minek mennyi haszna van. Te ugyanis eddig inkább az izom "hasznosságáról" és "értelméről" beszéltél. Nem arról, hogy természetes-e. Igaz az, hogy természetesebb fekvőtámaszokat nyomogatni, mint súlyzókat emelgetni, ez így van. De ki nem szarja le? :D Mert akkor ne hordjunk ruhát, mert az ősembernek az se volt(mert ilyen dolgokat sugall a fegyenc, bizony: a spártaiak is kemények voltak, pedig nem volt súlyzójuk.. tehát akinek van súlyzója, az nem kemény). De miért baj az, ha vannak mesterséges dolgok, amikkel speciálisan lehet valamit csinálni?!


Dinnyényi izmaid a rohadt életben nem lesznek naturál keretek között. Montez nevű felhasználót biztosan ismered. Ő például a genetikai határait már elérte, mégis futballozik, és egyáltalán nem akadályozzák azok a relatíve nagy izmok(amik persze-mivel natur emberről van szó- nem is lehetnek igazán nagyok). Tehát ez rohadtul alaptalan dolog. A fegyenctől az ember meg amúgy is csak azért lesz olyan kis szálkás, mert egy vékony gyerek ennyit képes kihozni magából. Egy idő után megáll a fejlődés. Ezt a szintet súlyzósással is lehet hozni, tehát nem attól lesznek valakinek dinnyényi izmai, mert súlyzózik, mert ha egy szinten megáll, akkor ugyanúgy fog kinézni, mintha fegyencezett volna egy csomó ideig. Csak persze a könyv nyomatja a sztereotípiákat a felfújt izmokról, ami csak a nagyobb elérhető izomtömeg, ami 1)naturálban nem igazán hatalmas 2)így nem gátol más sportokban, hétköznapi életben, stb.


Az egykézzel nyomjon fekvőt dolog tőlem csak egy összefoglalás volt a fegyencedzés tanaira, de nem fogalmaztam elég érthetően ezek szerint(most tényleg nem szellemi fogyatékosnak próbállak beállítani :) )


A fegyenc ugyanannyira terheli az ízületeket, mint a súlyzós. A kézenállás fekvőtámasz pl. a rotátor köpeny gyilkolásának netovábbja, tehát ez is tárgytalan.


Egy értelmes kezdő edzésterv sem véletlenül "átmozgató" névre hallgat: min. 12-es ismétlésszám, relatíve kis súlyok, izomcsopinként 1 gyakorlat. Aki meg ész nélkül csinálja, a fegyencbe is ugyanúgy belesérül.


Összefoglalva: Tartalmilag egy centivel nem tudtad előrébb vinni a vitát és csak a levegőbe beszélsz nem létező érvekkel.

2013. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem mellesleg a streetworkoutos emberkék nem ritkán durván kitekert pózokban csinálják a gyakorlatot. Ez egészséges? :S Szerintem a vállízületet ezzel pikkpakk kinyírják, de ez egyéni vélemény. Személy szerint a viszonylag kis súlyos, magas ismétléses (20-30 ismétlés) edzést preferálom. Első a lehetőségekhez képes legjobb étrend összerakása, csak ez után jön az edzésterv. Sajnos azonban mindenkinek más jön be igazán. A legtöbben a 10-12 ismétléses 3-4 napos osztott edzéstervek közül válogatnak. Én azt mondom, hogy nézz körül a neten, könyvekben és válassz egy számodra szimpatikus edzéstervet, aztán meglátod, hogy mi lesz, legfeljebb váltasz egy másikra.
2013. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Na jó, nem szeretnék tovább OFF-olni, ezért mindenkinek aki megszólított (legalábbis úgy gondolom), szépen válaszolok privátban.
2013. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Csapasd :)


De amúgy hozzáteszem, több értelme lenne itt megvitatni, mert vannak, akik nem szólnak hozzá, de érdekli őket, esetleg tájékozódnénak(ezt ne önreklámnak próbáljuk felfogni)

2013. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Na jó, mivel óránként csak egy privátot küldhetek, ezért neked még válaszolok, OrizaTriznyáák.


Azért azt be kell látnod, hogy, hogy is mondjam "kikeltél magadból", amikor az első válaszomra reagáltál, és ezért muszáj volt egy kicsit "oltogatnom" téged :) Remélem nincs harag. :)


"Értem én, hogy Te jobban érzed magad saját testsúlyos gyakorlatok közben, de ez egy teljesen szubjektív, egyéni dolog. Ezzel nincs is gond, szóval haladjunk tovább."


Na ezt örülök, hogy így látod. Elismerem, hogy különbözőek vagyunk, és ez szubjektív. Ha valaki súlyzózással jól érzi magát, és vigyáz magára, nekem semmi bajom azzal, csak csinálja óvatosan.


Nem baj, ha vannak mesterséges dolgok, amikkel speciálisan lehet csinálni. Én csupán annak a híve vagyok, hogy nem szükséges "elherdálni" a pénzt, ha súlyzó nélkül is ugyanolyan, ha nem jobb eredményeket lehet elérni. Persze, mindenkinek szíve joga arra költeni a pénzét, amire akarja.


A dinnyényi izmos üggyel kapcsolatban igazad van, én tévedtem, belátom :) Hát igen, bármennyire figyelek is, néha még mindig beleesem a sztereotipizálás csapdájára. Örülök, hogy válaszoltál! Hát, a konkurenciát is le kell vinni valahogy, hogy többen folyamodjanak a saját testsúllyal végzendő testedzéshez, és minél többen vegyék meg a könyvet :D


"Az egykézzel nyomjon fekvőt dolog tőlem csak egy összefoglalás volt a fegyencedzés tanaira, de nem fogalmaztam elég érthetően ezek szerint(most tényleg nem szellemi fogyatékosnak próbállak beállítani :) )"


Itt viszont te általánosítassz ;)


Nem vagyok híve a könyvben leírt nehezebb gyakorlatoknak, és elismerem, hogy veszélyes lehet. De elképzelhető, hogy az évek során valaki odáig fejlődik, hogy sérülés kockázata nélkül, többször végre tudja hajtani ezeket a gyakorlatokat is. A szerző is figyelmeztet a türelemre, és a veszélyekre.


"Összefoglalva: Tartalmilag egy centivel nem tudtad előrébb vinni a vitát és csak a levegőbe beszélsz nem létező érvekkel."


Ezzel egyáltalán nem tudtam mit kezdeni. Kicsit hatásvadász, már ne is haragudj. Mit gondolsz, hogyan vihettem volna előrébb a vitát? Eszemben sem volt a levegőbe beszélni. Elnézést, ha nem felelek meg az ideális vitapartner előírásainak, én csak válaszoltam a saját eszem szerint az általad felvetett kérdésekre, ha ez neked kevés volt, akkor sajnálom... ennyi tellett tőlem :)

2013. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jó, ebben a végében igazad volt, így visszaolvasva tényleg elég megmondóemberesre sikeredett :D

Örülök, ha belátod, hogy tévedtél, ezért én is elismerem, hogy általánosítom a fegyenceseket a testépítőket fikázó mindent jobban tudó tévhitekben élő kölykökkel.


Szerintem kössünk békét :)

2013. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Fátylat rá :)
2013. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!