Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme kondizni, ha...

Van értelme kondizni, ha nincs havi 10-20 ezrem kajára?

Figyelt kérdés

Szóval a bérlet árán kívül nincs túl sok pénzem.

Nem akarok úgy kinézni ,mint Dwayne Johnson ,csak férfiasabban akarok kinézni.

Körülbelül 85 kg vagyok és 190 cm.


20/f



2013. nov. 24. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Edzésnek mindig van értelme.
2013. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az edzés mint olyan jót tesz a testednek, egészségednek, de kaja és tápkiegészítők nélkül nagy fejlődést ne várj.
2013. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így is van értelme edzeni, max kevésbé fejlődsz. The rock az koxol és jó genetikája is van. Naturálban meg sem tudnád közelíteni soha még jó étrenddel sem. Nem hogy anélkül. Szóval rossz példát hoztál fel.;)
2013. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ a genetikádtól is. Sok olyan ismerősöm volt aki szart a kajára, csak edzett és még is egész jó alakot sikerült elérnie. De, ha rosszak az adottságaid még jó kajával is nagyon nehezen jön az izom (tapasztalom sajnos).

Igazából ezt nem tudjuk mi megmondani, kezdd el az edzést aztán meglátod mi lesz, ártani nem fog. Ha szerencséd van akkor egy sportos/szálkás alkatot el tudsz érni így is.

2013. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak ne éhezz hanem egyél sokat légyszi
2013. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Osynho ***** válasza:
És amit egyébként is eszel, az mennyibe kerül havonta?
2013. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is meg akartam kérdezni, de gondolom azt eszi amit otthon főznek, ezért nincs pénze + kajára.
2013. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok esetben egyébként a kaja tényleg csak szorgalom és spórolás kérdése.

Sokkal drágábbnak tűnik megenni napi fél kiló csirkemellet, mint merni egy kanál babfőzeléket, de ha vannak igen drága luxusigényeid, amiket észre sem veszel(pl. üdítő, édesség) akkor a jó kaja is megoldható ezek elhagyásával.


Persze van olyan család, ahol tényleg alapellátáson vannak az emberek, de tapasztalatom szerint szeretjük eltúlozni a dolgokat. Én is pl. sokat rinyáltam régen, hogy azért nincs étrendem, mert drága. Közben meg minden nap vettem 300 forintért a kólát meg hot-dogot.

2013. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugi,úgy nem is tudnál kinézni mint Dwayne,ugyanis koxol az ürge.A kondizásnak pedig mindenképp van értelme! fejlődés szemponjából az első,és legfontosabb dolog a megfelelő edzés.Ha ez megvan,akkor már inspirálva vannak az izmaid a növekedésre,tehát sínen vagy.A kaja kérdését meg majd meglátod,vannak,akik rosszabb étrenddel is egész jól fejlődnek,kiderül mit tudsz magadból kihozni.
2013. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy egészséges, sportolói étrend OLCSÓBB, mint a "megszokott, hagyományos" étkezés.


Régen mindig azt ettem, amit éppen megkívántam, meg amit a boltban elém toltak (=akciós volt). Így mindenféle sz.art megvettem, válogatás nélkül. Ezeknek egy része szépen megrohadt, megpenészesedett a hűtőben, kamrában...

Ha éppen úgy gondoltam, akkor vettem egy péksütit (általában pogácsát) a pékségben, letoltam pár cukros üdítőt, mikor megszomjaztam, ha kicsit fáradt voltam, ittam egy kávét (természetesen cukorral), stb.


Ma már ezek nincsenek, az előre megtervezett étrendnek megfelelően vásárolok, mindig annyit, amennyit a lejárat előtt meg is eszek. Ha valami akciós, akkor akár fél-1 évre is megveszem előre (pl. zabpehely, vitaminok, tejsavó fehérje), stb.


Amikor 4 és fél éve életmódot váltottam, akkor 3 hónapos átlagban kiszámoltam, hogy havonta több mint 10 ezer Ft-tal kevesebbet eszek meg, mégis több értékes tápanyagot viszek be a szervezetembe. Ismétlem, ez 4 és fél éve volt, ma már nem vagyok tisztában azoknak az áraival, amiket nem fogyasztok, de szerintem ez ma is tízezres nagyságrendű spórolás havonta.

2013. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!