Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az edzés hirtelen abbahagyása...

Kizcar kérdése:

Az edzés hirtelen abbahagyása [úgy másfél hónapra] okozhat vérnyomásemelkedést, vérnyomásproblémákat, emelkedett pulzust?

Figyelt kérdés

Kényszerből kellett sajnos abbahagynom. Sok volt a meló nagyon.

Nem egész nap egyfolytában. Úgy három óra erejéig szokott felmenni a vérnyomásom általában 145/95 pulzus 110 -re.

26 éves férfi vagyok. Szoktam súlyzós edzést, aerob edzést is. 2006-2007-ben edzettem és 2008-tól csinálom újra.

Egy éve szinte minden nap edzettem pihenőnapok nélkül. Esetleg ez is gond lehetett. Bár volt, hogy tartottam egy hét pihenőt.

Kemény edzéseket csináltam. A munkám miatt nekem 6 nap egy hét, így az első két nap beledöglős edzéseket végeztem, harmadik nap meg csak vádli, csukló és nyújtások voltak. Ez után az egész kezdődött újra.

November óta sajnos hirtelen fel kellett függesztenem.



2014. jan. 4. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kéne, hogy okozzon.
2014. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális. Sokan versenyszerűen sportolnak, napi két hosszú edzéssel, aztán egy sérülés vagy akármi miatt hirtelen leállnak és mégsem történik semmi a vérnyomásukkal!
2014. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Úgy három óra erejéig" valahol olvastam (asszem a bodybuilder edző válaszol rovatba) hogy a test a rendszeres időben végzett edzéshez hozzászokik és abban az időben automatikusan megemelkedik a vérnyomás/pulzus... DE hogy ez igaz-e, azt nem tudom!
2014. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!