Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítés nagy bullshitjei?

A testépítés nagy bullshitjei?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy a szálkásítás és a tömegnövelés együtt nem megy !

Hallottam olyat is, hogy a kockás hashoz nem gyakorlatok hanem diéte kell.

Van ugye ez a 80-20as szabály ahol 80%-ot a diéta 20%ot az edzés tesz ki.

Az utolsó dolog pedig a fehérje, szénhidrát, zsír céltól függően adott testsúly/g bevitele.

A genetikának baromi fontos szerepe van és ezt szinte semmibe veszik.


Ezeket a témákat szeretném körbe járni.

1, Nem tudom, hogy a testépítők mit értenek konkrétan szálkásítás és tömegnövelés alatt de én mint hobbista testépítő nem akarok teljes szárazságot és szálkásítás egyszerűen a testemet akarom formásabbá és kevésbé zsíróssá változtatni.

Azok az emberek akik nem testépítést végeznek hanem egyéb sporttevékenységet pl: futás, úszás a legtöbbjük nem méri grammra a kajájukat sőt szerintem csak elenyésző az aki ezzel foglalkozik, mégis relatív jól néznek ki !

Ha edzem az izmom, egészségesen és normálisabban eszek, a gyúrás mellett még eljárok 40-50percet kocogni, boxolni, sokat tanulok (az agy "égeti" a legtöbb kalóriát) akkor úgy gondolom affelé a cél felé haladok amit elakarok érni.


2, Ha nem számít a felülés, hasprés és csupán a testzsír százalék számít akkor mért van az, hogy a 62 kilós haveromnak (182cm) alig látszanak a kockák a hasán ?


3, Ha én nem bírok sokat enni van sokat eszek de gyors az anyagcserém viszont magamra erőltetek egy napi adott gramm fehérje, szénhidrát, zsír mennyiséget akkor azzal szerintem többet ártok mint amit használok.

Van ismerősöm aki eszi rendesen a cuccokat még sem hízik. Van akinek meg fele annyi kaja is elég lenne és még így is hízik. Szóval ez az általánosítás, hogy ha valaki tömegel 2,5-3g fehérje, 4-5g szénhidrát kell butaság.


Az idioták nyugodtan megkövezhetnek és mondhatják, hogy nem értek hozzá (az elejére oda írtam, hogy hobbista vagyok szval ne is várják el, hogy értsek hozzá).


Hozzáteszem, hogy én megpróbálok egészségesen étkezni (a builder gasztroról).

Nézzétek meg Drugs Bunny-t! Volt idő amikor baromi jól nézett ki, igaz egy olyan test fenntartása szerintem túl sok idő-energia ráfordításba kerül. Többet kell vele foglalkozni mint amit ér.



2014. jan. 23. 00:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

1.Itt nem kérdeztél semmit se.

2.Mert rossz a testkompozíciója.Magyarul a teste összetétele zsír és csont,izomzat nélkül.De ha egy 40 kilós középhaladó stádiumú anorexiásnál testzsírt mérnek,nála is hasonló lesz az eredmény 30% körüli értékkel,ami elzsírosodást mutat,pont ezek miatt.

3.Nem ártasz vele,ha olyan ételekből válogatod össze,amik hasznosak.Az ismerősöd ha nem fejlődik,akkor nem alkalmazkodik a gyors anyagcseréjéhez és nem eszik mégtöbbet.A semmiből nem lesz valami.Ezért ne a testsúlyához nézzen ki étrendet,hanem az elérendő testsúlyhoz nézzen ki egyet és szabja magára az anyagcseréjére,ne dogmatikusan csak a leírtakat egye.Vegye figyelembe az adottságait.


Tömegnöveléshez meg nem kell 2.5-3g fehérje.2g bőven elég és azt is zsírmentes tömegre számolva,szóval durván 1.5g elég hobbi szinten.

2014. jan. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A lényegre nem tértetek ki, hogy az izmosodás, zsírtalanítással megoldható-e!
2014. jan. 23. 02:34
 3/20 anonim válasza:
53%

Csak kb. egymilliárd helyen találod meg a neten (itt is) hogy a zsírégetés és az izomépítés nem megy egyszerre.

Ugyanakkor a szálkásítás arró szól hogy zsírt adsz le, az izomzatot meg igyekszel megőrizni - egyrészt használod, másrészt elég fehérjét viszel be. Ilyenkor bár nem izmosodsz izomtömeget tekintve, de mivel a súlyod, illetve a testzsírod csökken, arányaiban izmosabb leszel, ami persze látszik is.

2014. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

"A genetikának baromi fontos szerepe van és ezt szinte semmibe veszik."- q rvára nem veszik semmibe, épp csak az alap, hobbi testépítőknek szánt írásokba nem foglalják bele, mert akkor legalább 10x annyit kéne írni róla, s akkor már messze nem lenne kezdőknek szóló alapírásnak nevezhető a dolog. Az, hogy nem ástad bele magad jobban, nem olvastál komolyabb, sokkalta hosszabb irományokat a témáról, az a te bajod. Mellesleg azért az alapok is kitérnek rá, a Sárga Kapszula is nem egy helyen említi példának okáért, hogy igenis számít a genetika, és ami másnak bejön, az lehet, hogy neked nem. Az önmagában, hogy az embereknek más-más ch mennyiség kell tömegelésnél, máris egy példa a genetikára. Erről is ír.


"Nem tudom, hogy a testépítők mit értenek konkrétan szálkásítás és tömegnövelés alatt" akkor minek vitatkozol róla? Mellesleg nem értem, hogy bírod így magad hobbista testépítőnek nevezni. Akkor már mindenki testépítő, aki sportol (?)


Amiről te beszélsz egyébként, az az, amit Bunny testkompozíció megváltoztatásnak hív. Természetesen ha sportolsz, és normálisan eszel, akkor az a testedet nem fogja hidegen hagyni, jobban fog kinézni, mint a nem sportoló és/vagy sz4rul evő emberek. Viszont, ez nem mindenkinek jön be, láttam már sportoló embereket, akik nem néznek ki sokkalta jobban, mint egy átlagos, főleg, akik még a kajára sem figyelnek. A sportteljesítményük lehet jó, de a küllemük nem szignifikánsan. Ugyanakkor láttam már alig mozgó embert is, olyan-amilyen életmóddal, aki azért eléggé jól nézett ki, sőt. Ez a genetika. A testépítés csupán mindenki számára leírja az alapelveket, hogy miket kéne nagy általánosságban mindenkinek követnie ahhoz, hogy elérje a célját, s ami ehhez a legeffektívebb út. A zsírégetés és az izomépítés végül is megy egyszerre, csak sokkal kevésbé effektív, ezért nem célszerű ezt a módszert választani. Természetesen ha van egy dagadt ember, akinek alig van izma, az ahogy elkezd komoly fizikai tevékenységet végezni-lehetőleg izomépítő sportot, vagy azt is-és rendesen enni, az elkezd valamennyire fogyni, míg az izmai is kompenzálnak valamelyest a terheléshez, de messze nem ezzel a módszerrel fogja kihozni magából a maximumot, és azt sem 2 hónap alatt.


Csak a hülyék mondják és gondolják komolyan, hogy nem számít a felülés, illetve csak a hülyék értelmezik szó szerint. Ez igazából azt jelenti, hogy hasazhatsz te agyba-főbe, ha van rajtad egy ujjnyi zsír is akár, akkor nem fog rendesen látszani. Tehát nem csak és kizárólag attól lesz kocka hasad, ezt akarják az embereke fejébe végre beleverni. Ennyi erővel a hülyébbik része a populációnak úgy is értelmezhetné amit te is például leírtál, hogy 1:4 arányban edzés:evés kérdése a dolog, ezért mivel fontosabb az evés, eddzünk, csak legyen tömegnövelő étrendünk, és majd attól leszünk izmosak. A mi hibánk akkor, hogy hülyék, és nem tudják értelmezni a dolgokat? Persze, hogy számít a felülés, különben honnan a vérből lenne hasizmod? Ha nem számítana, csak az alacsony testzsír, akkor nem létezne hasedzés, illetve aki csinálná is, jól körbe lenne röhögve. A haverodnak gondolom vagy hasizma nincs (képletesen persze), vagy van rajta egy kevéske zsír a bőr alatt, ami még azt a keveset is takarja.


"Van ismerősöm aki eszi rendesen a cuccokat még sem hízik. Van akinek meg fele annyi kaja is elég lenne és még így is hízik." ezzel aztán, barátom, semmi újat nem mondtál. Alap testépítő ismeretek közé tartozik, hogy tudjuk a testalkatok fajtáit, a köztük lévő különbséget, hogy be tudjuk magunkat sorolni a megfelelőbe. És ez már a genetikáról való tudás, és annak figyelembe vevése. Tehát, amint látod, már az elejétől kezdve figyelembe van véve a genetika. Bizony, ha ektomorf vagy, többet kell enni, és bizony, ez sokszor erőltetéssel jár.


"Szóval ez az általánosítás, hogy ha valaki tömegel 2,5-3g fehérje, 4-5g szénhidrát kell butaság." naaa, azért ne túlozzunk már, vagy ha komolyan gondoltad, akkor meg nem vagy tisztában az alapokkal. Tömegelésnél 1,5-2,2 g/ttkg fehérje van javasolva, naturál hobbisként majdnem tökéletesen felesleges több. A ch meg persze, hogy még nagyobb általánosítás, mert itt sokkal fontosabbak az alkati különbségek. Van olyan ember, akinek ha megvannak a mindig hozzáigazított 1g/ttkg zsír és kb 3-4 g/ttkg ch arányok, akkor már jön a tömeg, míg valaki 7g/ttkg-mal tömegel, mert ennyi kell neki. Szóval nem, nem butaság. Az butaság, ha valaki ezeket az általános sémákat mindenkire alkalmazható szentírásnak veszi, de az megint csak, vessen magára, ha azt hiszi, a 7 milliárd ember közül mindenkire alkalmazható egy ilyen általánosítás. Ez csak egy közelítő értéket ad, hogy az ebereknek mégis legyen fogalmuk arról, hogy mi felé kéne hajlani.


"Nézzétek meg Drugs Bunny-t! Volt idő amikor baromi jól nézett ki, igaz egy olyan test fenntartása szerintem túl sok idő-energia ráfordításba kerül. Többet kell vele foglalkozni mint amit ér." és most az első mondatoddal mit akartál mondani? Szerinted ő nem foglalkozott vele sokat, nem csinálta ugyanazokat a dolgokat végig, amelyek nehézségtől neked most éppen undorrohamod támadt? Igen, baromi jól nézett ki, elhiheted, hogy nem a semmitől. Ő ráfordította, amit kell. Persze, hogy rá kell fordtani, mindenre rá kell, amit komolyan akarsz csinálni, az meg, hogy megéri-e vagy sem, a legnagyobb általánosítás, amit kijelenthetsz, mert eléggé relatív, hogy kinek mi éri meg. Neked úgy tűnik, nem éri meg, viszont elég sok embernek igen, mert amint látod, továbbra is vannak izmos emberek. Nekik úgy látszik, megéri, pedig azokon a szinteken már elég nagy áldozatot kell érte hozni, ők már bőven túl vannak a kezdők dilemmáján, hogy ugyan egyek-e sokat, vagy sem.


És kérlek, ne nevezd csípőből idiótának azokat a jövőbeli válaszolókat, akik nem értenek egyet veled, mert ez tudod ám, milyen tulajdonságokra vall. Igen, az írásodból az jött le, hogy kezdő vagy, aki most szembesül az ezzel a sporttal járó nehézségekkel, kezd inkább más felé hajlani, de csalódott dühét még egy utolsó belerúgással a témába és a közösségbe akarja levezetni.


Az út mindenki számára nyitott, érj el akár egy hobbista testépítőnek megfelelő fizikumot úgy, hogy nem követed az elveit a testépítésnek, Ha sikerül, jól jártál, ha nem, nem, de akkor se oszd róla az észt, hogy hülyeség, mert vedd figyelembe, hogy egy ember vagy, így nem biztos, hogy alkalmazható rád, ami másra is, különben nem ezek lennének ezen sport alapelvei. Amik mellesleg nem kevés időből és emberi tapasztalatból szedődtek össze, szóval nem kell hepciáskodni, hogy bullshit meg bezzeg a mások, mert ez not cool kiddo, not cool...


Az első válaszoló pedig nem paraszt. Ha idejössz komolyan mérgelődni úgy, hogy csak a felszínét súrolod a témának, akkor ne várd el, hogy a képviselői majd csak úgy befogadják a harag szülte "véleményedet".

2014. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Igencsak furcsa skatulyákat találtál ki, de nem fogtad meg a valóságot.


"a legtöbbjük nem méri grammra a kajájukat sőt szerintem csak elenyésző az aki ezzel foglalkozik, mégis relatív jól néznek ki !

Ha edzem az izmom, egészségesen és normálisabban eszek, a gyúrás mellett még eljárok 40-50percet kocogni, boxolni, sokat tanulok (az agy "égeti" a legtöbb kalóriát) akkor úgy gondolom affelé a cél felé haladok amit elakarok érni."


1. a sportolók zöme tényleg jól néz ki. Szerinted, de egy testépítőnek ezen túlmutató céljai vannak.

2. Sportolók is lehetnek hájasak és betegek (de még testépítők is) mert lehet rossz az étrend amit követnek. Ennyi. Legfeljebb egy fiatal férfi/nő edzés mellett kevésbé hízik el, majd 40-50 éves korára jönnek a zsírpárnák, gyulladásos betegségek. A sport, edzés önmagában csak egy dolog. Hogy ki milyn célokat ér el és miket nem, ahhoz előbb tudni kellene kinek mik a céljai..



"Ha nem számít a felülés, hasprés és csupán a testzsír százalék számít akkor mért van az, hogy a 62 kilós haveromnak (182cm) alig látszanak a kockák a hasán ? "


Mert pehelysúlyú, lehet zsíros is a haverod, de izmosnak biztos nem izmos. Továbbá senki nem mondta, hogy az izomzatot, a törzsmerevítőket nem kell edzeni..


"Ha én nem bírok sokat enni van sokat eszek de gyors az anyagcserém viszont magamra erőltetek egy napi adott gramm fehérje, szénhidrát, zsír mennyiséget akkor azzal szerintem többet ártok mint amit használok."


Véleményed lehet, igazság tartalma is lehet a véleményednek. Viszont ha valaki nem eszik SOKAT, akkor nem fog fejlődni. Valameddig persze igen, de testépítőknél a cél nem 'valameddig' tart. Az ismerősöd aki eszi a cuccokat, nyilván nem eszik eleget vagy rossz az emésztése. Van aki meg hízékonyabb. Kevés egyforma ember van, de vannak típusok.


Nincsen általánosítás, az ideális kaja mennyiséget mindenki magának tapasztalja ki.


"Az idioták nyugodtan megkövezhetnek és mondhatják, hogy nem értek hozzá"


Nem hozzánemértő vagy, hanem bunkó. Már a kérdésedben beszólsz, idiótázol és feszültséget gerjesztesz / vársz.


Majd kinövöd! :)


"Nézzétek meg Drugs Bunny-t! Volt idő amikor baromi jól nézett ki, igaz egy olyan test fenntartása szerintem túl sok idő-energia ráfordításba kerül. Többet kell vele foglalkozni mint amit ér."


Beszéljük már meg mi a helyes értékrend, mi értelme az életnek, mi mennyi energia és idő ráfordítást ér meg.


Én kíváncsi vagyok Te szerinted mi ér meg sok időt/energiát, pénzt.. stb.


Nyilván megvan erről a saját elképzelésem is. Mivel ez szerintem fontos kérdés, szívesen olvasnék, meghallgatnám mások elképzeléseit is erről. De talán ez ott indul, hogy nem erőltetjük rá másra a saját elképzelésünket ezekről a dolgokról.


Éppenséggel egyetértek veled, hogy túl sok idő-energia egy kidolgozott test elérése, fenntartása amikor korlátozott mennyiségű időnk/energiánk van. De nyilván ezt nem gondolja így mindenki. Én meg taichizással töltök el heti 4x 2-3 órát, mellette mondjuk én is figyelnék az étkezésre, valaki számára ez heti 10-12 óra (minimum) időpocsékolás, de akkor kimondhatjuk azt is: munkával és edzéssel heti 4-5 napom nem ér szinte semmit 'valaki' szerint.


Nyilván ez a valaki nem én vagyok. Tehát ha a testépítőknek megéri a saját edzésükre, étkezésükre X időt és energiát fordítani, nyilván tudják mit csinálnak, mert ezt tudatosság nélkül nemigen lehet komolyan csinálni. Gondolom én..

2014. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nyilván kezdő vagyok nem is vitatom!

Csak amikor számomra komoly eredményeket elérő emberek (nem testépítők hanem szimpla elhivatott hobbista gyúrosok) azt állítják, hogy nem grammoztak csak nyomták a kínait (csirke,rizs-tészta) mellete meg edtek gyakorlatilag mindent és nem zsírosodtak sokkal inkább izmosodtak akkor átértékelődtek bennem a dolgok.


Lehet igen, hogy dühös vagyok de inkább azért mert szerintem ez az x gram fehérje, szénhidrát cucc baromira általánosítás.

És igen a sárga kapszulába le van írva, h konkrétan miből mennyit ehetek.

NA most ez nem általánosítás ?


Én egészségesen akarok enni mértékkel és finoman.

Amit te is írtál az a célom ! A testkompozició megváltoztatás !

Nem akarok konkrétan diétázni de tömeget sem szeretnék növelni.

Talán inkább fogyni egy picit de inkább csak zsírból.

Hallottam az éh gyomorra történő kardió edzésről. ÁLlítólag az a legjobb zsír égető.

Reggel bevágok egy protein turmixot és kimegyek kocogni 1 órát. Mellette edzek és normálisabban eszek (a builder gasztroról kajálok), abba hagyom a hajnali 3as milka tábla csoki zabálást meg a brutál kaja mennyiségeket!

Nem tudom, hogy ez most tömegelés vagy szálkásítás de a célom az, hogy fogyjak, karcsúsodjak ellenben az izmaim az edzéstől definiáltabbak legyenek.


Hogy mi a véleményem ?

A legszebb test amit valaha láttam az Lazar Angelovnak van.

8 év, napi x óra kőkemény munka, heti 6x, kimért kaja, genetika és cucc.

Ez nekem nem valóságos.

Nekem egy heti 3-4 kemény edzés, egészségesebb táplálkozás az ami belefér.

Azon nem akarok görcsölni, hogy úristen már 3óra 2 perce nem ettem...

Nagy Gábor is beszélt erről az egyik videójában!

Nyilván tök jó lenne olyan test mint Angelové viszont ezt csak azért hiszem mert beletömték a fejembe, hogy ez a jó!

Azt hiszi az ember a marketingnek köszönhetően, hogy ettől majd sokkalta jobban fog menni a csajozás, 1000x magabiztosabb lesz stb..

De ennyit nem ér. Egyrészt megvonod magad attól, hogy néha-néha megigyál 1 sört a barátaiddal, rettegsz a katabolikus állapottól és sorolhatnám!


Fel is tettem egy másik kérdést, h kihez menjek el személyi edzésre mert engem komolyabban érdekel a testépítés. Mélyebben megakarom érteni és vannak dolgok amiket egyedül nem merek csinálni a gerincferdülésem miatt.

Nyilván egy komoly személyi edző tudni, látni fogja, hogy mire van szükségem.

Én jól akarok kinézni és az izmot használni akarom mert ,hogy szeretnék mellette boxolni is.

2014. jan. 23. 09:49
 7/20 anonim ***** válasza:

Genetika.. hogy ki mennyire zsírosodik.


Én még életemben nem tudtam annyit enni, hogy igazán hízásnak induljak. De hát.. a jó anyagcsere, az ektomorf típus már csak ilyen. Ez van, nekem pl. muszáj lenne tudatosan feltornázott tápanyagbevitel ahhoz, hogy tényleg fejlődjek.. de hát annyira meg nem célom ez, ugye.


De ettől még nem az lesz az alap, hogy bármit lehet enni mert én 'semmitől sem hízok' .. :)


De általánosságban az is igaz, hogy ha valaki edz, mellette jó érzéssel eszik, húst is, szénhidrátot is akkor annak lesz izomzata, sokan nem híznak el (fiatalság, egészség.. majd elmúlik) és megkapjuk a szép hobbista sportolókat, vagy versenyzőket is.


De ez is pont csak egy általánosítás.


A sárga kapszulát pedig még sosem olvastam el, de már rég megtanultam testépítésről, hogy a tápanyag bevitel ha tudatos (diétában) akkor egyénre szabott. Addig kell emelni amíg el nem kezdesz hízni, szálkásításkor pedig a fordítottja. Irányadó ajánlások persze vannak.. És nem kell foglalkoznod az egésszel ha nem akarsz. Nem erőszak, célok és felfogás kérdése, mint utaltam rá.


"Nem akarok konkrétan diétázni de tömeget sem szeretnék növelni.

Talán inkább fogyni egy picit de inkább csak zsírból.

Hallottam az éh gyomorra történő kardió edzésről. ÁLlítólag az a legjobb zsír égető. "


Na ez az amiben a legtöbb ember közös. Valamilyen célja, és valamiféle elképzelése mindenkinek van. Hogy ebben a szigorú testépítést látja jó útnak, vagy mást.. pff, ez csak eszköz, valamint hit kérdése, több járható út is van.


Szerintem egyszerűen az inzulinszintet kell egész nap alacsonyan tartani, és akkor leadja az ember a fölös zsírt, nem kell kardiózni, főleg nem éhgyomorra.. és mint minden hit mögött, emögött is van logikusnak tűnő magyarázat.

De ez nem jobb elképzelés mint egy grammra kiszámolt étrend, csak más, talán könnyebb, nekem természetesebb.. ennyi.


"Nem tudom, hogy ez most tömegelés vagy szálkásítás de a célom az, hogy fogyjak, karcsúsodjak ellenben az izmaim az edzéstől definiáltabbak legyenek."


És ez bizonyára menni is fog, a testépítő srácoknak viszont jóval több odafigyelést igénylő céljaik vannak, ennyi. Ezért kell jobban odafigyelniük az evésükre, komolyan elhatározni, edzeni és enni a fejlődésért. Nekünk elég a 'sima sportos' alkat, ha nem tévedek, ez a cél azért tartható, na nem olyan bonyolult.


"Nyilván tök jó lenne olyan test mint Angelové viszont ezt csak azért hiszem mert beletömték a fejembe, hogy ez a jó!"


Én meg majdnem les.zarom ezeket, majd egyszer írok a saját edzésemről és céljaimról, érdekes lesz. Nem testépítés, és nem olyan dolog amit a média vagy valami mai ismert divat sugallna, de hát mindenkinek megvan az értékrendje... szerintem jó, ha ebben belső értékek szerepelnek, és külsőséges de e csak az én nézőpontom. Amúgy tényleg jól néz ki ez az Angelov. De hát ennyi, neki meg leszakadna a töke ha azt a 15-18 kilót emelné amit én..


"Azt hiszi az ember a marketingnek köszönhetően, hogy ettől majd sokkalta jobban fog menni a csajozás, 1000x magabiztosabb lesz stb.."


Hit.. és remény. Nem kötelező hinni a marketinges sugallatoknak, van lehetőség tisztábban látni. Valaki meg önmagáért szeret jól kinézni, nem csajozás miatt.


Na, nem beszólásból írtam látod, csak megosztottam a saját nézőpontomat is.


Boxolj, fegyenceddz és jógázz, a gerincferdülésed is helyre fog jönni ha megfelelő izmaidat (mély hátizmok) szépen megerősíted.

2014. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Már megint a szokásos... leírsz egy rakás korlátolt marhaságot és semmit (mármint aminek semmi értelme nincsen), és védekezésként előre lehülyézed, aki ellent mer mondani. A többiek már leírták a lényeget, tanulj még sokat a témában, mielőtt lebullshitezel bármit.


Még annyit, hogy oké, hogy a kedves ismerőseid fejlődtek a 'normál' kajálástól, és szerinted ettől az jóvá válik, de én meg semmit nem fejlődök tőle, ilyenkor mi van?

2014. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, kicsit katyvasz, ahogy beszélsz, mert nem tudsz különbséget tenni hobbi kedvtelő sportoló, és hivatásos profi között, akinek az egész élete abból áll ki. Az is le van írva, hogy nem kell magunkat aszkéta módon sanyargatni, amíg nincsenek profi vágyaink, de elmondom neked, a profik is gyakran összeesznek minden szemetet a csaló napjaikon tömegelésnél. Bunny is leírja, sok más helyen is le van írva, hogy ha akarod, tömegelésnél heti 1-2 sör, vagy kevés csoki, vagy egy szelet dobos stb. belefér, ha akarod. Ha jól sikerült szálkásítást akarsz, akkor szigorúan kell diétázni, nem félreenni, nem b4sztatni az inzulinszinted. Ha nem jön a tömeg a sima "egyél, amennyi jól esik" evéssel, akkor el kell gondolkozni a tömegnövelő étrenden. És nem kötelező pontosan számolgatni, én sem számolgatom 10 grammra pontosan. Tudom, hogy miben mennyi a tápanyag, és nagyjából nap végére tudom, hogy miből mennyit ettem, megvan-e a kellő mennyiség.


Ha jól értem, neked most folyamatosan azon sír a szád, hogy komoly eredményhez komoly munka kell, komoly izomzathoz kemény edzés az olykor nem kívánt tömegnövelő étrend, elég alvás, bizonyos dolgokról lemondás, diétában főleg. Hát igen, sz4r ügy, általában a jó dolgokért dolgozni kell, nem jönnek maguktól. Ha ez így volna, sokkal több jól kinéző ember lenne, de ez nem csak erre igaz. Tenni kell azért, amit akarunk, semmi sincs ingyen, de azt hittem, ez 6-7 éves korukra tudatosul az emberekben, nem értem, minek kell neked magyarázni. Ha herótod van a testépítő módszerektől, akkor kövess mást, mert valóban nem csak egy út van, meglátod, hogy mennyit hozol ki belőle. Ha elégedett leszel az eredménnyel, akkor hurrá, ha nem, akkor akármennyire nem fűlik a fogad hozzá, változtatni kell a hozzáálláson, ennyi. De ne itt vergődj, mint egy kisgyerek, aki nem kapta meg az ajándékát, hogy brü-hű, én befektetés nélkül akarok sült galambot a számba, mert ez nonsense, hogy erre kéne bármit mondanunk, mégis itt írunk tengernyi kommentet. Igazából feleslegesen koptattuk a billentyűzetünket, mert kérdésed konkrétan megválaszolatlan nincs, új dolgot pedig nem mondasz, csak nyilvánvaló általánosságokat, a kérdésed indíttatása pedig inkább frusztráció, és azt várod, hogy könnyebbé tegyék az életed mások. Leírtuk, mi van, lehet mérlegelni és válogatni a módszerek közül.

2014. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az edzéssel semmi bajom nincs !!!

Maga azt kifogásolom, hogy a fejlődés pusztán TÖMEGNÖVELÉS vagy DIÉTA közt oszlik meg.

Olyan út, hogy arányos szép izomzat zsírtalanítással nincs miközben az élő példa az, hogy igenis van!

2014. jan. 23. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!