Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdetben a teljes testes...

Kezdetben a teljes testes edzéssel jobban lehet fejlődni, mint az osztottal?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kinek hogy, nem kötelező a teljes test edzés az elején.
2014. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem fejlődsz jobban, mivel ugyanannyi sorozatot csinálsz teljessel, mint osztottal kb, csak szétosztva.
2014. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal azért tanácsolják kezdetben a teljes testes edzést, hogy az ember szokja a gyakorlatokat, tanulja a végrehajtást úgy, hogy közben nem terheli magát bukásig, mert az gyakorlatlanul sérülésveszélyes is lehet.
2014. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hat de azert nem mindegy hogy 9 sorozat fekvenyomas megy vagy 3- fekve 3 tarogatas 3 azhuzas. Fekvenyomas jobb egy kezdonek. Akkor nem csak az szamit hogy mennyit csinalsz. Mert az izom csak 2 napig epul eszes utan igy heti 3 edzessel heti 3x inditod be az izomepitest amivel igy gyorsabb lesz a fejlodes. Akkor egy kezdonek fontos hogy felvigye az erejet egy tisztesseges szintre. Minel gyorsabban megy annal gyorsabban fejlodnek. Ha te heti 3x csinalod gyorsabban fog menni mint ha heti 1x csinalnad.
2014. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg Steve Reevest vagy Reg Parkot mindketten heti 3 teljes test edzésben hittek és ezzel is építették fel a fizikumukat. Arnold is az első pár évben így pakolta fel a tömegét.

Itt egy kép, hogy mennyit fejlődött valaki teljes testtel:

[link]

2014. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 *Glissade* ***** válasza:

Én csak teljes testes edzést végzek:)

Bár én csak akkor emelek a súlyon ha a régit már könnyűnek érzem.

Szóval lehet, hogy én nem vagyok jó példa, annak aki tömegelni akar:)

2014. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljes testes edzés nálam jobban hozza a tömeget mint az osztott. Szerintem naturalban annak az osztott edzésnek nincs értelme, amit a kondisok 80%-a végez. Hétfő mell-bic, szerda hát-tric, péntek láb-váll... Ezek szerintem versenyzőkből hozzák ki a maxot, nem naturalban.

Az izom egy teljes edzést követően ~4 nap alatt regenerálódik. Most ha te 7 naponta edzed, 3 napig pang az izom. Naturalban pedig nem tudod heti 2x teljesen megedzeni.

Egész testes edzésnél folyamatosan terhelve van az izom. Nem végzel kiegészítő gyakorlatokat, mint pl. tárogatás, csigás kereszt, oldal emelés, stb.. a tömeg nem ezektől jön, hanem az alap gyakorlatoktól.

Nem beszélve arról, hogy ha egész testes edzést végzel, 1,5-2x annyi súlyt mozgatsz meg egy héten, mint osztottal. Evidens, hogy a több megmozgatott súly, nagyobb tömeget hoz.

2014. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nem csak kezdőknek lehet jobban fejlődni egész testessel. Haladók is jobban fejlődhetnek vele naturalban.
2014. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy testepitonek kesobb valtania kell also felso edzesre de ez kb 2ev utan
2014. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért "kell"? ...
2014. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!