Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Anno, mikor elkezdtem fehérjét...

Anno, mikor elkezdtem fehérjét inni, véletlenül az edzés utáni mennyiséget ittam napközben pihenőnapokon. Egyszer azt vettem észre, hogy nem nagyon de fáj a vesém tájékán. Károsodhatott kicsit a vesém?

Figyelt kérdés

Igazából mig pihenőnapon 2 kanál kell a leírás szerint, én 4et raktam, mert edzés után 4 kell ha 0,5g/ttkg alapján számolok. (whey c6 volt a fehérje)

Szóval lehetett köze a fájdalom a veséhez vagy véletlen egybeesés.

Egyébként kb. sztem 1 hét után jött elő, ha nem 2.



2014. jan. 27. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy van hozzá köze, de akkor valószínűleg előtte is volt baja. Ha nem múlik elrendes mennyiség esetén egy héten belül menj el háziorvoshoz. Fejleményekről értesíts minket! ( amúgy 30 g nál többet egyszerre többet felesleges bevinni kivéve edzés után, én azt szoktam javasolni, hogy a kellő mennyiséget úgy szedjék szét, hogy egyszerre 20 g mennyen be 2 étkezés közt.
2014. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb fél éve, 3/4 éve történt, azóta mondjuk nem edzettem és nem is szedtem ezt, azóta nincs bajom. Nem véres a vizeletem, meg semmi más látható elváltozásom nincs.
2014. jan. 27. 16:55
 3/7 A kérdező kommentje:

ja és csak jobboldalt fájt nekem anno.


De csak nem lett valami súlyos károsodás, meg semmilyen?

2014. jan. 27. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:

A vese csak nagyon szélsőséges esetekben fáj.

Vesekő, baktérium okozta gyulladás, rák (végső stádiumú).

Egyéb esetben nem a vese fáj, csak valamilyen más fájdalom sugárzik oda.

A fehérjét akkor is a veséd fogja kiválasztani, ha pihenőnap van, mert karbamid akkor is keletkezik, ha edzés után viszel be sokat.

Szerintem gyógyszertárban is lehet kapni tesztcsíkot, de háziorvosnál biztos, hogy van, ami megmutatja, van e a vizeletedben fehérje. Ha van, az probléma, további vizsgálatokat igényel.

2014. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg mindig kéne fájnia, és az egyszeri fájdalom nem utalhat komoly bajra. Ugye?
2014. jan. 27. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meghúztad a derekad, rossz a széked, vagy gerinc eredetű.
2014. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy megfázott a veséd.

Elég éjszaka fél óra-óra egy hűvös szobában úgy, hogy nincs fedve a veséd/derekad.

Buszon, metrón, bárhol negyed óráig huzat éri. Lehet hogy érzékeny vagy rá.

2014. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!